| Cami_5623 a întrebat:

Prietenul meu e foarte gelos si nu ma lasa sa ma vad cu alti amici.
Ne certam mereu. Si cel mai tare ma enerveaza ca vrea ca de fiecare data cand inchidem telefonul sa sa ii spun "te pup" iar daca nu ii spun ia foc si imi inchide in nas si il apuca spumele. Vi se pare normal?

10 răspunsuri:
| PrecioussGirl a răspuns:

Nu. vrea sa puna stapanire pe tine ca sa zic asa. vrea sa faci exact cum vrea el.
iar eu uraasc aceste gen de baieti.
bai frate sunt fete aveam si noi un cuvant de zis nu?
nu suntem sclavele lor. straight face spune-i ca daca mai continua asa relatia voastra se termina definitiv.
eu una ii dadeam pana acum papucii. imi pierdeam de mult rabdarea oh go on
ce esti tu pebtru el? jucaria lui?
imi pare rau dar eu nu sunt de acord ca un baiat sa bata o fata, sa se comporte cu ea ca si cum ar fi o carpa, un obiect sexual sau orice altceva! straight facestraight face
cat de mult as iubi eu acel baiat...
fii mai puternica si cand nu iti convine ceva pune piciorul in prag.
baietii cam asa sunt: azi te jigneste, maine iti da o palma si poimanine te bate, devii sclava lui.
asta daca tu ii permitziwinking
am vazut astfel de relatii in care fetele sunt batute etc. doamne...

| UuuLaaLaa a răspuns:

Gelozia excesiva dauneaza relatiei.

Te sfatuiesc sa stai de vorba cu el, si sa'i explici faptul ca nu poti sa te inchizi in casa si sa vorbesti numai cu el. Iesiti impreuna cu prieteni comuni, sau cu prietenii tai sau ma rog... Spune'i ca nu poti sa fi numai pentru el. Tu oricum il iubesti(Banuiesc) iar asta ii este de ajuns. Bafta:*

| alexanelly a răspuns:

Unii baieti isi dezvolta un simt exaderat de a proteja si a controla persoana de langa ei.Chestia cu telefonul nu mi se pare prea normala sa faca asa rau.Ai putea sa il pui si pe el sa zica ceva la fiecare sfarsit de conversatie..."abia astept sa ne vedem" sau orice alceva care ii este greu sa spuna si sa te comporti si tu la fel ca el, sau ai putea sa ai o discutie cu el, sa ii spui ca nu este in obisnuinta ta sa spui de fiecare data te pup la sf conversatiei, Caat despre prieteni si amici, i-ai putea spune ca daca vrei ai outea sa il inseli si cu el de mana si ca trebuie sa inteleagaa ca ai nevoie sa discuti si cu alte persoane in afara de el, i-ai putea interzice o perioada sa vorbeasca cu alte fete, poate asa il vei face sa iteleaga. Pupici.

| Dey_1617 a răspuns:

Buna cami:*.Pai.un pic de gelozie trebuie sa fie dar nu exagerata pentru ca distruge relatia voastra,cred ca el se teme sa nu te piarda,daca te iubeste cu adevarat trebuie sa ii spui tot ce ai pe suflet,doar nu poti sa stai numai in casa, trebuie sa iesi, iti poti pierde si prietenii daca face in halul asta. Daca tu il iubesti explica`i ca nu e bine ce face. O sa ajunga sa fie si mai gelos sa nu te lase sa mergi nicaieri.Ce`ai sa faci atunci? O sa stai numai in casa si o sa vorbesti numai cu el? straight faceNu e bine ce face el.E foarte rau cand o persoana e asa geloasa sa stii.
Astept raspuns sa`mi spui cum a mers:*

| Laurretta a răspuns:

Prietenul meu nu ma lasa nici sa vorbesc la telefon cu persoane de gen masculin, dar sa ma mai si vad cu ei!laughing
daca el iti spune pup logic ar fi sa-i spui si tu... dar sa-ti inchida telefonul in nas pentru atat e putin ''imatur''.

| GaBitZuU a răspuns:

Nu. Sigur te iubeste mult si te vrea doar pentru el... si el crede ca il iubesti mult de aia te pune sa ii zici "te pup". Sper ca te-am ajutat.

| Kennysa a răspuns:

Nu e normal deloc,spune-i sa inceteze odata cu toate astea ca s-a umplut paharul,la ce orgolioasa sunt eu ii dadeam papucii de la inceputul relatiei,si ce te doare pe tine ca se se supara el? lasa-l sa se supere ca persoana iubita nu este asa cum vrea el,daca mai continua asa si dupa ce ai avut discutia cu el da-i papucii,ca nu iti controleaza el viata tie,fii dura, ca daca cu baietii nu esti dura vei ajunge sclava lor, bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.
Si eu am stat cu un baiat care ma exaspera cu gelozia lui.Si nu ma iubea sau murea dupa mine.Totul venea din vanitatea lui de''vai,cum sa fiu inselat si chestii de genu'''
Cand iubesti,ai incredere in persoana de langa tine, nu incepi cu scene ieftine de gelozie.
Daca continua asa, nu mai are rost sa stai cu el.

| Madishor a răspuns:

Draga mea "Cami" eu iti sugerez sa-i zici sa o ia mai usor ca altfel se duce totul de rapa si e pacat.nu trebuie sa te sufoce sa nu vb cu niciun baiat fie amc sau coleg.asa am avut si eu o relatie nu ma lasa nici sa salut un coleg sau amic.e mai bine sa o ia usor.happydoar nu o sa fie el toata viata singuru baiat cu care ai sa vb tu.love struck ceaoo bafta.pm:*:X

| aLeXxAnDra_8105 a răspuns:

Aoleu! da`i papuci.:-J sau incearca sa il calmezi si sa ii spui ca intr-o relatie pentru a merge bine. este nevoie de iubirea, incredere si respect si lui cam ii lipseste increderea in tine.happy [la faza astabig grin]