| anonim_4396 a întrebat:

Prietenul meu e un baiat smecher, e genul de baiat caruia nu ai ce sa ii comentezi ca o incurcistraight face. Sunt cu el impreuna de 6 luni. Intr-o zi mi-a povestit ca el a pus de mult ochii pe mine, ca i-a placut si inca ii place de mine foarte mult. Buuun. Prietenii lui imi spun ca l-am schimbat mult in bineee, chiar ieri m-am intalnit cu fosta lui prietena care mi-a spus ca nu ii vine sa creada ca sunt cu el si ca avem atata impreuna, caci cu ea se purta foarte urat. El a fost primul care mi-a spus TE IUBESC, tot el e cel care cedeaza in fata mea cand ne certam si chiar daca il supar ma iarta fara sa stea pe ganduri. Eu.nu stiu ce de cestraight face dar tot am impresia ca isi bate joc de mine. De ce sunt asa de nelamurita?

5 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Crezi ca isi bate joc de tine din cauza trecutului lui!

| VodkaCoca a răspuns:

Asa e si prietenul meu, era genul ala care mai mult de o saptamana nu statea cu o fata, toata lumea il stia de vagabont, el in fiecare sambata era cu o fata diversa in club, dintre baieti nu ii comenteaza nimeni, imi era si mie teama sa nu isi bata joc de mine, un prieten care il avem in comun ne'a pus in contact ca el deja ma vazuse, pusese ochi pe mine, la prima intalnire a venit cu trandafiri, prieteni lui cand au auzit isi faceau cruce, laughing, sincer m-am mirat si eu ca la ce auzeam de el, acum avem 4 luni, prietenii lui cand ne vede ne intreaba "ba da casa cand va luati" laughing si tot asa si mie imi spun toti ca s-a schimbat enorm bineinteles in bine, eu ii zic sa mai iese si cu baieti lui ca doar nu ii zic sa stea in casa, el zice ca daca iese sa ies si eu cu el ca fara mine nu iese, de 4 luni el nu a mai fost vazut singur pe nici unde.
Numai ca mai apare si lume invidioasa de genu un prieten de'al lui ma astepta in fata facultatii cand ieseam si mi-a zis sa incerc sa'l las in pace ca el nu mai iese cu ei, ca daca il suna ii zice nu frate nu ies s'au stai sa imi sun femeia sa vad daca vrea sa iese, dupa aia el era la munca si prieteni deai lui ca sa ne desparta il sunau si ii ziceau ca m-au vazut cu altu oh go on. Mai am si eu impresia ca isi bate joc de mine, dar e doar o impresie cum cred ca e si la tine, pentru ca ne gandim la trecutul lui, ca e cine e, etc.
Eu zic sa nu mai fii nelamurita, daca ai ceva la care nu ai raspuns sa il intrebi pe el ca sa te lamuresti, sa vorbesti cu el etc. :*

| alone a răspuns:

Pai pentru ca sti ca e genu d baiat d care ar tr sa t feresti nu cu care sa fii...nu stiu dc dar simt ca u esti o fata cuminte si intr-un fel sau altul ti-eteama sa nu-si bata joc d tine! daca s-a schimbat atunci inseamna ca t ubku adev sa stii ca si eu kun un cuplu asa si le e ft bine. o sa dispara toate temerile p masura c el o sa-ti dovedeasca ca t ub cu adev!
AI GRIJA!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu isi bate joc de tine. Te iubeste pur si simplu, iar daca l-ai schimbat e si mai bine. Logic ca se poarta urat cu prietena lui, pentru ca poate nu ii lasa timp sa iasa cu prietenii sau tot felul de chestii din astea. Eu totusi cred ca te iubeste enorm si pretuieste-l pentru ca poate, nu vei mai gasi un baiat ca el. De ce esti asa nelamurita? NU mai fii asa de banuitoare pentru ca baiatul inca te iubeste si lasa timpul sa decida happy.
Ai grija de tine. tongue

Bafta :X

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai singura ai spus ca e "smecher". Daca ai fi lamurita inseamna ca esti mai smechera ca el.Asa ca imi pare rau pentru tine.