| ColorfulRainbow a întrebat:

Salut.
Mie imi placea mai demult de un baiat, dar a trecut vremea si nu am mai prea vorbit.
Acum ii place unei prietene de ale mele, insa ea exagereaza a ajuns sa fie chiar disperata dupa el.
Faza e ca mai nou vb cu acel baiat, ne-am mai intalnit, am povestit... si mi-a spus ca ii place de mine si parca simt si eu la fel.
Dar ce sa fac?
Nu vreau sa o supar nici pe acea prietena, dar mi-ar placea si sa fiu cu acel baiat sad
Helppp!

Răspuns Câştigător
| lovefan a răspuns:

Buna! Incearca sa ii spui prietenei tale ca te-ai reintalnit cu el si ca amandoi va placeti si ca ai vrea sa fii cu el. Cu siguranta va intelege. Este frumos din partea ta sa te gandesti si la ceilalti, insa nu trebuie sa te neglijezi pe tine si propriile placeri.winking In plus, el te place, asa ca profita de acest lucru. Pe prietena ta nu o place, deci se intelege ca nu va merge intre ei, oricat si-ar dori ea. Succes!

4 răspunsuri:
| Anchyy18 a răspuns:

Pai fi cu el, iar daca ea iti este cu adevarat prietena va intelege.

| LLO a răspuns:

In primul rand gandeste-te la tine apoi la prietenihappy

| lovenrt a răspuns:

Vorbeste cu prietena ta si spune-i
ca daca ea ar fi fost in locu tau
tu nu teau fi suparat pe ea
sau pune-l pe baiat sa o intrebe pe ea la vrajeala daca vrea sa stea cu el
si daca ea o sa zica da... tu te combini cu baitu

| EMINEM_9077 a răspuns:

Buna.incerarca sa ii explici pritenei tale ca sti indragostita de acel baiat si ca lui ii place de tine dar mai bine iesiti toti trebuie la un suc si vorbitiwinking. explica-i prietenaei tale ca tie iti place de el iar lui ii place de tine sunt sigur ca va intelege SUCCESwinking. eeeeee o funde mica ce zici?winking