| blackangel95 a întrebat:

Eu stau cu un baiat de aproape 1 luna. El imi spune ca ma iubeste si ca nu vrea sa se desparta de mine niciodata. Dar eu nu il iubesc deloc pe el si cand sunt cu el ma gandesc la fostul si sufar foarte mult dupa el iar fostul ma iubeste si el foarte mult si mereu imi spune sora lui k e trist si k mereu o intreaba de mine. Si cand cand iesim la fotbal ies cu prietenul mew iar fostul cand ma vede cu el e foarte trist si n.are kef de nimic si eu la fel. Si nu stiu ce sa fac. As vrea sa ma despart de el dar imi e teama sa nu il ranesc sau k va incerk orice sa ramana cu mine. Iar daca ma despart de el, fostul nu cred ca va mai vrea sa fie cu mine pentru ca le.am facut sa sufere. Nu stiu ce sa fac sunt foarte trista si il iubesc mult pe fostul.Eu am 17, el 19 iar actualul tot 19. Ce sfaturi imi dati? dau funda mare!

Răspuns Câştigător
| ContesaSiContele a răspuns:

Desparta-te de cel pe care nu il iubesti, nu are rost sincer si are doar o luna cu tine nu un an incat sa te iubeasca atat de mult,orice baiat se simte ranit atunci can fata ii cere sa se desparta pentru ca stie ca el nu a facut nimic decat sa o iubeasca,dar asa este viata. vorbeste cu fostul si remediaza situatia, macar cei mai buni prieteni, asa este doar un pas pana la o relatie
succes

6 răspunsuri:
| DizzyXD a răspuns:

Eu zic sa stai sa vorbesti cu el si sa ii spui ca tu stii inca la fostul.

| dia200 a răspuns:

Greu iocred ca daca fostul sufera atat inca te mai vrea si poate ca nu conteaza ce ai facut asa de tare.da oricum pe cel cu care esti daca nu simti nimic nu are rost sa te mai chinui spune-i ca u nu simti la fel si ca ai nevoie de o pauza si gata succes!

| BellaSomerhalder a răspuns:

Fa ceea ce-ti spune inima. Crede-ma, nu am nevoie de fundite. Eu doar te sfatuiesc sa faci asta. Nu te lua dupa raspunsurile celorlalti, fa ceea ce consideri tu ca este mai bine. happy

| oOoRubyoOo a răspuns:

Ai de ales, ori stai cu actualul si te vei gandii toata viata ce frumos era cu fostul si ce ar fi fost daca...sau "Risti si castigi", cat despre faptul ca actualul te iubeste f mult, o sa ii treaca, va plange putin etc dar in caz de te desparti fa-o intr-o maniera mai dura astfel incat sa nu mai tina la tine dupa

| wintergaps a răspuns:

Ia unu de 20

| georgebboy a răspuns:

Pai discuta cu actualul si fal sa inteleaga daca te va iubi cu adevarat te va lasa sa fii fericita, dar mai iantai discuta si cu fostul ca sa nu faci o greseala si sa ramai fara amandoi!