| Alinush_6580 a întrebat:

Prietenul meu ma sufoca cu iubirea lui! il iubesc mult suntem impreuna de 3 ani diferenta de ani este ceva mai mare aproximativ 9 ani, il inteleg ca ma iubeste spune mereu ca nu vrea sa ma piarda, ca a iubeste, nu stie ce sa mai imi faca sa fie placul meu...pe mine ma deranjeaza.este ffff gelossadin vara asta nu este de acord sa ma duc la maicamea in strainatate banuiesc ca din cauza geloziei. ce pot sa ii spun sa ii demostrez ca il iubesc sa nu mai fie gelos?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

La varsta pe care o are ar putea fi ceva mai matur!
Spune-i sa inceteze sa se comporte ca un copil rasfatat,te duci sa-ti vezi mama!
Isi imagineaza ca mama ta o sa te lase sa mergi undeva singura sau sa-ti faci de cap intr-o tara straina?
Daca crede asa ceva,o desconsidera si pe mama ta si pe tine.
Si,in fond,e problema lui,singur isi face rau cu gelozia lui prosteasca!
Omului gelos,degeaba ii explici,sa stii,poate ca in primul moment va parea ca intelege,dar va cauta singur nod in papura numai si numai pentru a fi gelos din nou.
Grea boala,provine din nesiguranta si inconstienta si nu se vindeca.
Nu ai ce sa-i demonstrezi Alinu stiu, ori vrea sa priceapa, ori nu!
Sa se maturizeze!

3 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

Ial cu tine. sau spune-i ca daca 3 ani nu l-ai inselat dc ai face asta acum

| MariaaDrb a răspuns:

Logoditiva sau mai bine casatoriti-va aasa ar putea veni cu tine big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inteleg gelozia, e cel mai sec sentiment.
Dar pe cine e gelos? Pe tine, asta cu siguranta e cam neclar in capu lui. De ce sa fie gelos daca nu ii dai motive?
Lasa'l asa ( oricum nu il poti schimba si iti zic din propria experienta ), mai bine gelos decat indiferent.
Eu i'am zis unui iubit sa nu mai fie gelos, o perioada a mers ( 2 saptamani ) dupa a inceput mai tare frustrated. Si culmea, eu nu faceam nimic, da avea el impresii ca se uita baietii dupa mine oh go on.