| ALIN15MW a întrebat:

Am o problema cred ca este foarte des intalnita.Ca raspuns nu vreau ceva de genu,, renunta la ea,, sau,, uit-o,, pentru k nu pot.Sa incepem cu inceputul.Eu sunt cu o fata impreuna de vreo 5 luni.La inceput era foarte frumos nu ne certam deloc.Ea mereu imi spunea sa nu o parasesc niciodata sau imi spunea mereu ca ma iubeste foarte mult..Si eu o iubeam si inca 0 iubesc.Dar de ceva timp..am inceput sa ne certam pe tema geloziei si dupa aia ne impacam.dar acum se agraveaza foarte rau ne certam de la zi la zi ea nu prea imi mai spune te iubesc ca sa imi spuna o mai intreb eu. Odata a fost cu prietenul meu ca sa ma faca gelos...eu de nervi am luat si eu pe altcineva si azi ne-am impacat am vrut sa o sarut.dar nu m-a lasat decat sa o pup pe obraz.am intrebat-o daca ma lasa in pauza viitoare si atunci a zis ca da si fix atunci ea gaseste un motiv sa se desparta de mine.ea s-a jurat ca a fost cu prietenul meu doar ca sa ma faca gelos acum suntem certati.eu nu mai stiu ce sa fac ea zice ca ma iubeste dar nu vrea sa nei mpacam.ce sa fac? O avea pe altcineva? ma inesala?
P.S: odata a vrut sa fie singura ceva vreme dar nu stiu de ce.

6 răspunsuri:
| iubesc a răspuns:

Buna. Poblema e la amandoi, tu nu trebuia sa actionezi la nervi insa ei nu prea ii pasa de tine si sigur are pe altcineva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In momentul in care adresezi o intrebare si elimini din start o optiune de raspuns, inseamna ca esti mai greu de cap si in realitate vrei sa auzi un singur raspuns, la intrebarea ta. Asa ca nu inteleg de ce va mai obositi sa intrebati anumite lucruri si apoi incadrati in paranteza (nu vreau raspunsuri de genul). Pai daca nu vrei raspunsuri de genul, plateste pe cineva sa iti raspunda numai ce vrei tu sa auzi.

Drept urmare:,, renunta la ea,, sau,, uit-o,,

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut happy Nu ii baga in seama pe ceilalti tongue Sunt rautaciosi. Adevarul este ca daca tu chiar o iubesti, trebuie sa o faci fericita, nu? tongue Sa nu iei decizii inainte de a fi sigur de astawinking Daca chiar o iubesti, spune-i ce simti, din inima happy Nu trebuie sa exersezi inainte de asta, sau altceva. Spune-i ce simti din toata inima ta happy Nu poti sa uiti de cineva, sau sa faci rau la cineva pe care o iubesti cu adevarat (Iti spun din experientawinking ) Dar mai e o chestie: Inima se poate razgandi happy Dar problema e si la tine... Imi pare rau ca am zis asta, dar, este adevarat. Nu trebuia sa actionezi pe nervi happy Si in legatura cu "P.S-ul", depinde tongue Poate ca a vrut sa se gandeasca daca se te aleaga pe tine sau pe altcineva, poate chiar are pe altcineva happy Trebuie intr-un fel sa o spioneziwinking Nu trebuie sa o uiti sau sa renunti la ea happy Dar ca sa fii sigur ca nu are pe altcineva, cel mai bine ar fi sa pui un fel de agent dublu sa se imprieteneasca cu ea si sa o intrebe daca vrea sa fie cu el (Cel mai bine un prieten foarte bun de al tau) Iar ea daca raspunde da, inseamna ca nu tine la tine, si nici nu are pe altcineva, sau are pe altcineva, si nu tine nici la el, si a fost cu el doar pentru ca a vrut sa te faca gelos pe tinewinking Iar daca raspunde nu, inseamna ca ori tine la tine, ori la acel "altcineva" al eiwinking Ii spui prietenului tau ca daca spune "nu", eu sa o intrebe: " De ce? Esti cu altcineva, sau?" Iar ea sa ii raspunda cu "da" Sau "nu", iar daca raspunde cu da, il pui pe acel prieten al tau sa intrebe cu cine, si afli daca chiar tine la tine, si e timida sa fie cu tine happy (Chestia cu timiditatea, in aceasta problema, poate fi posibila la oricine, fie ca e curajoasa sau ti-a spus de multe ori ca te iubestewinking ) Sper ca ti-am fost de folos happy Sper ca ai si inteles ceva din ce am spus laughing Multa bafta cu eawinking tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut happy Pai la inceput: 1. Ai putea sa iti asculti inima: NU TREBUIE SA II ASCULTI PE CEILALTI PRIN "Uit-o" straight face ASCULTA-TI INIMA! Spune-i ca o iubesti din adancul inimii tale happy. Cand nu prea iti mai spunea ca te iubeste si trebuia sa o intrebi tu, asta nu e neaparat ceva grav happy Nu e nevoie sa iei in calcul happy Daca o iubesti cu adevarat, trebuie sa ai incredere in ea, si sa ii spui ca o iubesti cu adevarat happy Sper sa ramaneti impreuna daca faci asta. Daca te iubeste si ea la fel de mult, te va intelege, si va fi cu tine pana la moarte happy Incearca sa nu o superi nici chiar daca e o glumawinking. Daca chiar o iubesti din adancul inimii, atunci nu iti pasa cu cine e, ci iti pasa doar sa fie fericita, corect? tonguewinking

2: Ai putea sa te duci pe logica: Nu e nevoie sa o uiti daca chiar o iubesti, pentru ca nu poti sa uiti persoana iubita, dar sa stii ceva: Inima se poate razgandiwinking, deci... S-ar putea sa te indragostesti si de altcineva happy (Chiar daca spui ca asta e imposibilwinking ) Apoi ea cand nu prea iti spune ca te iubeste, poate fi foarte grav. Poate ca isi consuma acele cuvinte pentru altcinevawinking Ar trebui sa o urmaresti, sau sa pui pe altcineva sa o urmareasca (Cel mai bine ar fi un prieten foarte bun), si sa isi petreaca timpul cu ea. Iar la sfarsit sa o intrebe daca vrea sa fie cu el. Daca spune ca da, inseamna ca nu tine la tine, si nici la acel "altcineva" (Daca are), sau poate il iubea din totdeauna pe prietenul tau happy Iar mai tarziu prietenul tau sa o paraseasca, iar tu sa "o iei in brate"winking Si devine a ta tongue Iar daca spune ca nu vrea sa fie cu el, il pui pe pretenul tau sa o mai intrebe si: "De ce? Esti cu altcineva?" Iar ea daca spune nu la intrebarea aia, inseamna ca... Nu e cu nimeni laughing Iar daca spune da, il pui sa o intrebe cu cine. Iar atunci: Momentul adevaruluiwinking Afli daca tine la tine sau la altcineva happy

Sau 3: Ai putea sa te duci pe practica. Poate ca te iubeste, si ii e teama happy Atunci cand a vrut sa stea singura, poate s-a gandit la ceva probleme personale, sau... La tine happy Ai putea sa o intrebi asta, iar imediat dupa ce pui intrebarea, nu o lasi sa raspunda. Ii zici direct: "Iarta-ma ^_^ Mai bine nu puneam intrebarea... Fiecare om are cate ceva despre ca nu vrea sa vorbeasca" happy Ea poate te iubeste, si nu vrea sa fie cu tine pentru ca ii e teama sa isi marturiseasca sentimentele, chiar daca ti-a spus de multe ori ca te iubeste. Poate este mult mai mult decat atatwinking

Sper ca ti-am fost de folos happy Multa bafta cu ea tongue wave

| sayWhaaat a răspuns:

Nu vrei un raspuns gen "renunta la ea" sau "uit-o", deci nu ti-l voi da, dar ce iti pot spune este ca ei i se cam rupe de tine, daca era indragostita de tine lucrurile ar fi decurs cu totul altfel. Tu in momentul asta esti pentru ea fraierul care sta dupa curul ei, si asta si esti, dupa modul in care ai pus intrebarea asta.
Ce vrei sa iti spunem noi? Adica, tu crezi ca ea are pe altcineva, si nici nu te gandesti sa o uiti. Schimba-ti atitudinea asta si tine minte, NU ITI PUNE NICIODATA BAZA INTR-O ****, invata sa fii mai independent, bafta!

| qMiruq a răspuns:

Acelasi lucru am sa ti-l spun si eu, ceea ce a zis sayWhaaat este foarte adevarat. Daca era cu adevarat indragostita de tine nu se comporta in felul acesta, ar fi facut pe d*acu in patru numai pentru tine, nu te-ar fi gonit asa ca pe un caine, ea se joaca cu sentimentele tale cum are chef. Stiu ca tu o vezi cu alti ochi si esti indragostit de ea si nu poti sa o lasi s.a.m.d, dar priveste realitatea, chiar daca e dura. Sincer nu merita toata bataia de cap. Eu zic sa iei in considerare ce a zis sayWhaaat si sa te gandesti bine la asta. happy, bafta!