| Cristina_7964 a întrebat:

Prietenul meu nu vrea sa mai folosim prezervative. In cazul asta ce alta metoda de contraceptie sigura pot folosi? dau funda!

Răspuns Câştigător
| glamour a răspuns:

Sunt mai multe medtode contraceptive insa trebuie consultat medicul si trebuie sa va faceti amandoi niste analize sa nu contactati boli cu transmitere sexuala.
iar daca medicul recomanda prezervativele spune-i prietenului ca daca vrea sa faceti sex sa isi puna prezervativ, daca nu, nu mai faceti nimic. daca te iubeste si te doreste va accepta prezervativul.

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Va faceti analizele de sange intai, apoi mergi la ginecolog si vezi daca poti primi anticonceptionale (daca nu ai contraindicatii).

| push2gl a răspuns:

Anticonceptionale dar nu stiu cat sunt de sigure

| YqLmX a răspuns:

Pilulewinking

| ElevatorStricat a răspuns:

Poti lua anticonceptionale dar pot provoca dureri si alte efecte negative. mai bine folosesti prezervativul sau pilula de a doua zi Tu decizi.

| alinac a răspuns:

Anticonceptionalele prescrise de medic.sunt sigure 99, 9%. dar de ce nu mai vrea?

| noneee a răspuns:

Anticonceptionale...

| anda_1099 a răspuns:

Anticonceptionale...mergi la ginecolog sa iti prescrie de care sa iei

| Absolut a răspuns:

Anticonceptionale, dar nu le lua de capul tau, mergi la medic! Asa a facut si prietena mea happy is urate cauciucurile alea, are f mare dreptate prietenul tau laughing