| marialexandra a întrebat:

Prietenul meu s-a despartit de mine plangand pe motiv ca ma iubeste enorm dar nu ii plac relatiile serioase si are nevoie si de distractie la varsta adolescentei insa brusc se comporta din nou ca si cum am fi impreuna, insa mentine ideea de a ramane separati pentru un timp. Ce sa mai fac?:-s

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Lasa-i libertatea pe care a clamat-o plangand si asteapta.
Nu uita sa-i subliniezi,din cand in cand,ca voi doi sunteti despartiti.
El,a regretat ce ti-a spus,a vazut cam cum ar fi fara tine si te vrea inapoi.
Numai ca,daca tu accepti sa fiti "si impreuna,si despartiti",el va profita de situatia asta si,de cate ori va dori,te va lasa si se va duce sa se distreze.
Fara tine.
Doar sunteti despartiti.
Deci,nu fa compromisuri.
Ori impreuna,ori deloc.
Si, abia atunci, asteapta.
Se va intoarce.
Succes!

4 răspunsuri:
| Anet a răspuns:

Pai ar trebui sa il intelegi, fiindca uite eu de exemplu am ajuns la varsta de 21 de ani si am ajuns la concluzia ca nu mi-am trait adolescenta cum trebuia tocmai din cauza faptului ca am avut pana acum doar relatii serioase(una de 2 ani si una de 3 ani), iar din cauza aceasta in momentul de fata ultimul lucru pe care il vreau e sa ma im plic intr-o relatie si sa renunt din nou la unele din libertatile mele.Probabil are si el nevoie de timp doar pentru el si daca nu are parte de acest timp acum va avea nevoie mai tarziu,si stai calma fiindca daca te iubeste ve-ti fi din nou impreuna, insa nu ii arata ca esti disperata dupa el si ca orice ar face il vei accepta inapoi oricum, fii putin indiferenta si o sa se intoarca el singurel si cu coada intre picioarewinking

| Mada_7170 a răspuns:

Tineti legatura si intr-o zi puteti fi din nou ompreuna

| SakuraBlooms a răspuns:

Asteapta-l pentru a-i dovedii ca il iubesti. asta am facut si eu pentru o luna si tot la domnul meu am ramas... e doar o faza trecatoare stai calma... oricum mentine legatura macar de prietenie

| liviu18_3718 a răspuns:

Desi si eu am o relatie de 2 ani.ii dau dreptate prietenului tau! Adolescenta este ce`a mai frum parte din viata oricuismug. distractie. iesiri.si multe altele. de ce sa iubesti si sa suferi cand poti sa faci tot ce vrei?! Vorba aia " sa le treci pe caiet ".sa petreci.Il respect pentru decizia luata sincer. straight face imi pare rau pentru tine. Eu nu am putut renunta la asta.desi m`am gandit f mult. asta e. multa bafta.