| Sara2 a întrebat:

Prietenul meu se gandeste deja la un viitor cu mine, dar el iese foarte des cu baietii la baut, si de multe ori sta pana la 6 dimineata si se face praf, beat mort, eu i-am zis ca voi accepta sa avanseze relatia noastra in momentul in care vad ca mai renunta si el la bautura, cand mai incetineste, el spune ca se va intampla asta dupa ce ne casatorim, eu nu prea cred ca asa peste noapte va putea face asta, el spune ca nu am incredere in el, sau de multe ori cand e cu mine mai il suna baietii sa il invite la baut si il intreaba daca poate sa scape de mine, eu de fiecare data ma supar, credeti ca gresesc eu ca ii impun sa bea mai rar daca intr-adevar vrea un viitor cu mine?

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Tu intr-adevar cu el nu o sa ai nici un viitor si se vede ca nu te iubeste doar te foloseste pe post de pat.

| ignore a răspuns:

Io cred ca te minte cu viitoru alaturi de tine. asa zic totirolling on the floor))))) ca sa ramai cu el. si dupa se desparte de tine si sau dus planurile lui de casatorie cu tinelaughing))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))).
cel mai bine ar fi sa te desparti de el ca prea se foloseste de tine.

| Asiryx a răspuns:

Nu gresesti deloc... spune-i sa balanseze bauta cu baietii si relatia cu tine altfel next thinking

| gabriella85 a răspuns:

Cati ani are prietenul tau? daca are problema asta cu bautura,crede-ma ca nu ii va scoate cineva viciul asta din cap prea curand,eu zic sa luati o pauza,nu vei avea o viata colorata in roz cu el alaturi(crde-ma tata a fost alcoolic),te vei lovi de multe greutati, el isi va varsa necazul in bautura, poate te va si lovi...veti avea copii, ei vor avea de suferit cel mai mult.cred ca nu este bine sa te casatoresti cu el, nu cred ca se va schimba...alcoolul este tot un drog

| SkyFly a răspuns:

Salut! Nu gresesti absolut deloc. El vrea un viitor cu tine, frumos gand si gest, dar oare tu nu vrei nimic(?) Ar trebui, ca de dragul tau sa renunte la acest viciu. In legatura cu prietenii sai, e adevarat ca poate inainte sa fie cu tine a fost prieten cu ei, insa nu cred ca ar trebui sa le permita sa ii spuna sa "scape" de tine, suna foarte urat. Si ma intreb ceva, daca acum cand e la inceput de drum, cand inca nu a dat nas in nas cu adevaratele probleme ale vietii, bea...ma intreb ce va face cand va avea cu adevarat probleme sau ceva asemanator.
Nu mai fii trista si insista, daca tine la tine se va schimba, insista subtil si poate va intelege.
Succes! happy