| AndreeaDeey17 a întrebat:

Primul meu contact sexual a fost pe data de 22 Iunie. Nu am folosit prezervativ.
Menstruatia trebuia sa imi vina pe data de 29-30. Suntem in 8 Iulie si nici acum nu mi-a venit. Nu am avut nici o scurgere de sange in intervalul asta. Am dureri de sani dimineata cand ma trezesc iar acum 3 zile in timpul unui contact sexual ma dureau ovarele. Se poate sa fiu insarcinata? Astept un raspuns va rog!

Răspuns Câştigător
| tinka1 a răspuns:

Sunt sanse, dar mai asteapta pina pe 15 si daca nu vine fa un test. Si daca e pozitiv si inca nu ai 25 de ani fa avort. Nu o sa ai viata normala. funda?

| AndreeaDeey17 explică (pentru tinka1):

Azi dimineata am vomitat si am facut un test astazi si a iesit pozitiv. Oare in cate saptamani sunt? Oare pot face un avort? Cam cat costa un avort?

| tinka1 a răspuns (pentru AndreeaDeey17):

Eu mi l-am facut cu 950 lei ( roni ) Dar l-am facut in Republica Moldova. In Romania sunt si de 300 si de 1200 lei ( roni ) depinde sad imi pare rau pentru tine

8 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Insarcinata nu cred, mai degraba ar fi vorba de o raceala mai ales ca te dor ovarele

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
dupa 14 zile de la ultimul contact, fa un test de sarcina, e posibil sa fii racita/sa ai o infectie si asta face sa intarzie CM.
Nu inteleg daca tot va incepeti viata sexuala, de ce nu folositi protejarea maxima? nu va este frica de BTS? de o sarnina nedorita? plus ca nu acumulati stres.
incearca sa iti faci un test.
O zi frumoasa sa aihappy

| Crat3r a răspuns:

Se poate

| AndreeaDeey17 explică (pentru Crat3r):

Tin sa precizez ca nu si-a dat drumul in mine.

Răspuns utilizator avertizat
| Yhugato a răspuns:

Si sarcina ar putea fi o posibila cauza, dar eu cred ca esti racita pentru ca raceala intarzie ciclul menstrual si cand se manifesta are acelasi "dereglari" si simptome.Ex, durerei de sani, dureri de ovare ..etc
Tin sa mentionez ca esti cu siguranta adolescenta avand "primul contact sexual", si daca esti adolescenta nu ai ciclul menstrual regulat.winking
Bafta, sa te faci bine!