| LovelySmile98 a întrebat:

Pro sau contra sexului oral? Am aproape 19 ani si sunt intr-o relatie de aproape un an cu un baiat mai mare decat mine cu 5 ani. Cu el am avut si primul contact sexual. Vreau sa ii indeplinesc unele placeri, sexul oral( sunt pe ideea: primesc si ofer) dar citisem multe comentarii negative si nu stiu ce sa fac.
In primul rand imi este teama ca dupa ce o voi face sa rada de mine pe la spate ( nu este genul de barbat totusi are o varsta, nu vorbim de un copil de 17-18 ani). Am auzit diferite pareri cum ca isi va bate joc de tine impreuna cu prietenii lui facand glume pe seama ta, sau ca te-ai injosi dar pana acum nu am auzit de la un barbat sa zica"ba, mi-a supt-o si asta, o curva. o parasesc". Asta este singura problema, nu am inhibitii si sunt deschisa la orice intr-o relatie de lunga durata. Dar as dori un sfat. Funda happy

28 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Dar ca el isi face sex oral nu ai putea si sa razi de el in viitor sau amici lui de el? sa fim seriosi tu ai incredere in acest barbat? e serios? e de viitor? prosti fac glume pe seama la oricine,eu nu vad nimic rau in sexul oral, cei care fac glume sunt prosti, e vorba de dragoste care o faci cum doresti, barbati nu isi parasesc iubita ca au primit sex oral din contra ala o sa tina mai mult la ea aia daca nu e un badboy=curvar, repet tu chiar crezi ca e un baiat serios? adica in ziua de azi e cam rar oamenii seriosi, sinceri

| LovelySmile98 explică (pentru RAY):

Am mentionat ca nu este genul acela de persoana, il cunosc destul de bine. Cititnd prea multe comentarii negative m-au pus pe ganduri daca ar trebui sa mai astept sau nu. Multumesc oricum pentru raspuns.

| RAY a răspuns (pentru LovelySmile98):

Societatea romaneasca este inca una mai in urma cu cateva secole in privinta sexului, nu te mira si nu le baga in seama

| Freya1 a răspuns:

A si daca e sa zica tu esti copila sa recunosti sau cum? Pune-l sa demonstreze iar daca ar vorbi aiurea spune-i si tu ca a facut si el.Dar daca nu e genul care este problema?

| Holiday a răspuns:

E mai simplu decat crezi. Daca iti face placere sa faci, sa experimentezi, fa-o. Daca nu, nu.
E o tampenie sa crezi ca diversificarea vietii sexuale cu partenerul ar putea duce la despartire. Nu e nici rusinos, nici injotisor sa faci sex oral nici ca femeie, nici ca barbat.
Sunt destule femei carora le place sa faca asta si o fac nu doar pentru placerea partenerului, dar si pentru a lor.
Restu-s ipocrizii, iar cei carora nu le place, pur si simplu au varianta sa nu faca. Mai dubiosi sunt cei care n-au facut, de multe ori nici n-au avut macar ocazia, dar comenteaza ca e nasol, ca vai ce aia, vai ce ailalta.

| SG1995 a răspuns:

Deci chiar daca va vorbi cu prieteni pe tema asta, nu cred ca te va face curva, din contra s-ar lauda cu partida respectiv, iar daca si tu primesti la schimb eu zic ca merita, in plus aveti deja un an de relatie, deci nu ar fi un lucru deplasat.

| mentholinks a răspuns:

Nu o sa fii oricum nici prima nici ultima care i-o suge asa ca dai batai. Indeplineste-ti fanteziile.

| WaterDrop a răspuns:

Gura ta, faci ce vrei cu ea.Restul e cancan.

| vocea a răspuns:

O sa rada de tine, dupa ce nu vet mai fi impreuna, intrebarea ciudata este daca iti place sa faci asta, daca iti place atunci esti o femeie usuratica, daca nu iti place si o faci fortat iar e nasol fiindca nu o sa se simta bine.

| anonim_4396 a răspuns (pentru vocea):

Nu cred ca stii ce inseamna o femeie usuratica))

| PersonajFictiv a răspuns:

Nu conteaza cine e pro sau contra de aici.
Conteaza ce parere are el de asta, daca e open minded sau mai limitat.
Daca-i place sa povesteasca chestiile astea prietenilor ( daca la astia la care le povesteste sunt si ei ok si nu judeca gresit sexul oral, etc ).
Depinde de el si de prietenii lui.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu stii cel mai bine.Tu stiu daca chiar te iubeste sau sta cu tine pentru sex.Nu vad nimic rau in a-i face sex oral, ce-ti pasa de comentariile negative? N-ai fi o curva daca ai face asta.

| sweetangels a răspuns:

Te poate parasi si daca faci oral sau orice alta fantezie dusa la extrem... asta nu e o garantie ca va ramane cu tine. de aia e important sa o faci doar daca simti ca e ceea ce iti doresti si tu. bafta!

| cyupaku a răspuns:

Da-i batai cu pasarica si lasa gurita

| bogdan72 a răspuns:

Mai, in situatiile astea e mai bine sa iti urmezi instinctul. Undeva in interiorul tau stii ce vrei sa faci (daca simti o retinere puternica, probabil e intemeiata; daca esti dornica si ai incredere, mergi pe asta). Pana la urma, daca iti asculti vointa, mai departe poti sa iti asumi orice se va intampla, fara sa ai acea voce in cap pe care ai ignorat-o la inceput. Daca faci ce simti, vei fi impacata cu tine. Alege o varianta si mergi pe ea, viata e scurta laughing

| OMFGConrad a răspuns:

Problema aici nu e dacă să-i faci sau nu oral.
Problema e că tu nu ai destulă încredere în el, degeaba te minți.
Dacă e așa cum spui tu, adică că nu este genul de persoană meschină, iar tu ești vrei asta de ce nu o faci?
Unde mai pui că el face asta.

Răspuns utilizator avertizat
| BogdanBz a răspuns:

Sexul oral intr-un cuplu este ceva absolut normal. Daca 2 persoane se iubesc cu adevarat si exista intelegere intre ele, atunci nu exista limite in pat. Sexul oral poate fi cel mai bun preludiu si nu numai si va poate face viata sexuala mult mai intensa si mai placuta. Nu te mai gandi la ce poate fi, traieste clipa si bucura-te de senzatie. Daca el va fi vreun dobotic pe viitor si se va lauda cu asta, crede-ma ca el se va face de ras, nu tu. curva nu te numesti cand faci oral cu iubitul tau, curva ai fi daca ai suge-o asa random la cate unul mai mult sau mai putin cunoscut. Bafta!

| Yon1470 a răspuns:

Te casatoresti cu o persoana si nu o cunosti nici in ani de zile si nici dupa ce ai copii si stai cu el o vesnicie.Nu ai sa vezi niciodata o femeie sa se laude cu lejeritate ca a facut sex cu un barbat, dar barbatul se poate lauda la prieteni sau cand te certi cu el ca ti-a astupat gura! Intelegi ideea? E bine sa le faci dupa ce esti convinsa ca-i vorba de iubire serioasa intre voi si poate ramaneti impreuna pe mai departe, altfel te vei numi doar alta care a pus botul.Din experienta iti spun ca, femeile sunt prostite usor si pun repede botul. Daca tu crezi ca merita doar tu stii, nu-i nevoie sa te sfatuim noi sa pui botul!

| Denisya a răspuns:

Eu am pățit.o la liceu si după ce ne.am despărțit am pățit.o urat.or venit colegii lui din clasa la mine in clasa si au strigat in gura mare. unde este Denisia ca am auzit ca suge bine si vrem si noi.Nu am mai mers câteva zile la liceu

| vocea a răspuns (pentru Denisya):

Tu arati ca o curva dupa fata, colegii aveau dreptate

| Denisya a răspuns (pentru vocea):

Eu cred ca esti cam nesimțit.De unde si pana unde ti se pare tie ca am fata de curva.si eu pot spune de tine ca ai fata de gât nu stiu cum iti pica asta.invata ca nu-i frumos sa scrii tu asa tot ce iti bine din plictiseala.aceasta nu e un site pentru nesimțiți cu pentru oameni care vor sa ajute cu un sfat.tu nu ai ce cauta aici.sa.ti fie rusine.

| Denisya a răspuns (pentru vocea):

Pardon voiam sa scriu fata de gay.dar telefonul corectează.

| vocea a răspuns (pentru Denisya):

Macar eu nu sug **** si fug de rusine de la scoala, nici macar nu te-ai spalat pe dinti dupa.

| Denisya a răspuns (pentru vocea):

Auzi tu poponarule uitate la fata ta de țăran libidinos.sa ma fur in gura ta din natia ta de jegosi.cine mancamiai **** te crezi de vorbesti asa cu o femeie. unde atatea *** ai lins de tia rămas gura ovală. cine esti tu sa judeci faptele altora castratule.sa îmi mănânci cheagurile când sunt pe stop de paduchios. fata de legume...Dobitocu pizdii mele

| Sarina a răspuns:

Nui adevarat. Daca tine la tine nu ar rade niciodata. Asa ca puneti in practica ce mai așteptați

| zed0mrt a răspuns:

Hai sa iti spun ceva, si eu gandeam la fel ca tine, ideea e sa o faci de plăcere si cu cine iti place, sa nu regreți absolut nimic in viata asta, pentru ca este foarte scurta. Eu eram total contra sexului oral, pana cand am dat de un baiat care mi-a pus capac, m-am îndrăgostit pana peste cap de el si s-a întâmplat si asta, fara sa primesc înapoi. Niciodata nu m-a forțat cu nimic, si tocmai asta iubesc la el, tot ce am facut cu el am facut de plăcere. Iar daca va rade vreodată, asta e, nu e o rusine pentru mine ceva ce am facut din dragoste. Chestia e sa nu faci lucrul asta cu mulți, vorba aia " unul si bun"!

| Libelula45 a răspuns:

Nu ai de ce sa iti faci griji,trebuie sa faci doar ce simti,daca si el iti face si tu vrei sa ii faci lui atunci fa-o! daca ti-a facut inseamna ca e deschis la asa ceva, nu ii este scarba de tine sau prostii de genul cum se aude si o sa ramana surprins in mod placut sa vada ca vrei si tu, asta nu e un motiv de despartire ci dimpotriva, sa stii ca multe fete fac asta dar nu recunosc, asta fiind o mentalitate aiurea.Eu sunt fata si recunosc chestia asta si nu am fost nici parasita, nici barfita si suntem in continuare impereuna! Cel mai important e ce simti tu, nu uita asta!