| anonim_4396 a întrebat:

Problema:
Am 21 de ani.
Am un prieten de aproape 2 ani pe care il iubesc foarte mult. Am trecut prin multe impreuna. Eu sunt o fire schimbatoare. Tocmai de aceea imi este greu sa fiu fidela unei singure persoane. Desi a aflat ca l-am inselat, m-a iertat si de aceea mi-a castigat respectul total. Nu mai am probleme in a fi atrasa de altcineva atat de mult. Da, imi mai plac tipi, poate mai flirtez, dar imi trece foarte repede. Si nu imi afecteaza relatia.
Fac teatru. Si unul dintre tipii care ne coordoneaza mi-a luat...tot: mintile, echilibrul, vorbirea coerenta, visele. Nu ma mai pot concentra, ceea ce se vede. Desi nu am apucat sa il cunosc prea bine, imi place. Am o dorinta biologica de a-l vedea. Cu cateva zile inainte de intalnirea saptamanala parca intru in sevraj. Si simt nevoia sa fac ceva in legatura cu asta. Ma gandeam sa ii propun sa iesim, poate daca apuc sa-l cunosc mai mult decat acolo o sa-i vad si defecte. Si ma gandesc totusi daca se intampla ceva, il plac mai mult, sau poate evoesionalalueaza altfel lucrurile, sau poate zice ca nu vrea sa iesim si stricam intr-un fel "relatia profesionala". Nu stiu ce sa fac cum sa fac sa mi-l scot din cap. Sunt total confuza. Si sun indragostita lulea laughing
Si ma simt ca un copil prost.big grin
Aaa, da, si promit si FUNDA! :*

Răspuns Câştigător
| fabiola a răspuns:

Este o cotitura, ceva pasager ...va trece cu timpul! Implica-te mai mult in relatia ta pentru ca ma tem ca-ti lipseste ceva.Nu cauta defectele tipului cu care lucrezi, ci calitatile celui de langa tine.Aici e secretul vindecarii!

25 răspunsuri:
| lolly a răspuns:

Boala ta se numeste parasutism.

| harciog a răspuns:

Nu mai asculta mai ce spun unii si altii.Traieste exact cum simti.

| DNSK a răspuns:

Iti trec tie pandaliile cand te saturi de aventuri si vrei echilibrul ala de care vb u mai sus! o relatie stabila! numai k at. poate n-o mai fi prietenul tau! din ce ai zis despre el pare o bijuterie de om, eu in locul lui te-as fi lasat de mult! nu mai da pasarea din mana pe cea de pe gard! (eu am inteles si varsta si nebuniile, dar daca le faci, fa-le in asa fel incat sa nu le regreti dupa!)

| johnyboy a răspuns:

Sincer : prietenul tau e un mare prost, si tu stii cum te numesti da? ..ca sa nu fiu cenzurat mai bine nu zic nimic.dar nu ma pot abtine, esti o mare panarama! lasa-l pe prost si da la toata lumea ce ai intre picioare, dar lasa-l ca n-are nicio vina!

| Flu a răspuns (pentru johnyboy):

Wow...stai asa, nu m-am culcat cu nimeni altcineva cat am fost cu el. Am uitat sa definesc termenul a insela. Nu am mers atat de departe.

| SentimentalConsil a răspuns:

Atata timp cat nu pui suflet in relatiile pasagere si dragostea fata de prietenul tau nu se schimba, eu zic ca asta te face sa il iubesti si mai mult, fa ceea ce-ti convine si ce-ti cere corpul, ceea ce simti nu este dragoste, "indragostita lulea", este atractie sexuala si nimic mai mult.Ai noroc de prieten cu un caracter care toti ar trebui sa-l avem, si femei si barbati

| Cosmin86 a răspuns:

Sincer, ai noroc cu un asemenea prieten. Eu v-as fi dat cap in cap pe amandoi pana va sareau dintii si in niciun caz nu as fi iertat asa ceva sau sa las nerazbunat o asemenea jignire.

| sabin89 a răspuns:

Daca imi explici si mie ce inseamna "evoesionalalueaza"...

| Uoana a răspuns (pentru sabin89):

Probabil ca a vrut sa tasteze ''evolueaza''rolling on the floor

| Flu a răspuns (pentru sabin89):

Am avut probleme cu tastatura...scria evolueaza big grin Scuze big grin

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu vreau sa o iei ca pe o jignire, departe de mine gindul.Iti lipseste autocontrolul si incepi sa te joci cu focul.Ai grija ca minciuna, de orice fel ar fi, iese la iveala, mai devreme sau mai tirziu iar "aventurile", uneori sint platite foarte scump.Numai bine.

| Uoana a răspuns:

Pai,frate,asta inseamna ca ai probleme. in momentu' cand iubesti pe cineva cu adevarat, nu mai ai ochi pentru altii crede-ma. Nu ti mai bate joc de baiatul ala, lasa l in pace daca reactionezi asa. eu nu cred ca tie ti ar conveni daca el ar face ceea ce faci tu. Insa el daca te iarta inseamna ca tu iubeste sincer, bun baiat, iar tu iti bati joc. Parerea mea?! Nu il meriti!

| anonima3389 a răspuns:

Nu vreau sa sune urat, dar nu stiu cum poti sa zici ca il iubesti foarte mult cand iti fug ochii dupa alti baieti si nu numai ochii. daca zici ca treci si la fapte...

| RăspundLiniștit a răspuns:

Asta e abureala completa.nu prea te pricepi la minciuni. un om care se comporta asa cum spui tu nu vorbeste despre el insusi asa cum o faci tu aici si nici nu formuleaza asa happy probabil daca pretindeai ca esti de la tara bagai un dezacord, asa ai bagat "evoesionalalueaza" laughing interesant though...

| Flu a răspuns (pentru RăspundLiniștit):

Nu inteleg la ce abureala te referi. Dar imi place teoria ta. Fii mai explicit big grin

| Mihai118 a răspuns:

Tu in loc sa ii multumesti prietenului tau ca te-a iertat ca l-ai inselat (lucru pe care eu nu l-as face, indiferent cat de mult imi iubesc prietena, mi se pare greseala fatala) si sa ii arati ca te-ai schimbat, faci exact contrariul, si intr-un fel e normal. Pentru ca daca el a acceptat asta tu ai realizat ca daca s-ar mai intampla de cateva ori ar accepta si atunci si toata lumea ar fi fericita.
Gandeste-te ca poate si el ar vrea sa iasa cu altele, poate si mai mult de atat... dar se abtine, tu cum ai reactiona?
Scuza-ma ca ma bag, nu sunt in masura sa dau sfaturi, dar poate te gandesti de 2 ori inainte sa faci ceva de genul asta.
Bafta!

| Flu a răspuns (pentru Mihai118):

Nu ma ajuti foarte mult. Mi-am dat seama ce fel de om e si de aceea nu am facut-o a doua oara. Nu il opresc sa iasa cu nimeni. E bine venit sa faca ce vrea atata timp cat e ok cu mine si nu il vad cu ochii mei. Si el a facut greseala de a-mi umbla prin lucrurile personale fara permisiunea mea. Asa a aflat ce am facut atunci. Iar acum am doar o dilema. Nu am zis ca mi-as repeta greselile.

| Flu a răspuns:

1. Scuze pentru greselile de scriere, am avut probleme cu tastatura.
2. Cat am fost cu prietenul meu, nu m-am culcat cu nimeni altcineva.
3. Intrebarea mea nu era "Sa-mi insel sau nu prietenul?", cum se pare ca a inteles multa lume de aici. Ci cum sa abordez situatia asa fel incat sa-mi racoresc hormonii... daca va lumineaza termenul asta mai mult.
4. El a aflat de infidelitatea mea invadandu-mi lucrurile personale. Fapt pentru care nu are nici o scuza.

Vreau eventual (si subliniez EVENTUAL) sa ies cu omul asta la un pahar de vorba doar ca sa-mi raacoresc creierul si poate ajung la concluzia ca de fapt nu e nimic care sa ma atraga atat de mult la el.

| johnyboy a răspuns (pentru Flu):

Pai pana la urma ai folosit expresiile "nu ai fost fidela" si "ai inselat" care se folosesc atunci cand calci stramb si anume cand faci sex cu altcineva, nu cand pupi pe cineva sau nu stiu mergi pe strada langa cineva sau bei un suc cu cineva.nu conteaza cum a aflat el ca l-ai inselat conteaza fapta ta, care e mai grava decat a lui, probabil ca te-a controlat din cauza ca ai dat de banuit.defapt pana la urma ce ai facut cu respectivul cu care l-ai inselat daca nu te-ai culcat cu el, ca nu inteleg?

| Flu a răspuns (pentru johnyboy):

Orice, mai putin sa ma culc cu tipul respectiv.

| johnyboy a răspuns (pentru johnyboy):

Orice? pai asta ma duce la multe, daca nu te-ai culcat cu el dar i-ai facut sex oral deja e mai grav. intra in "orice" sexul oral?

| Flu a răspuns (pentru johnyboy):

Nu. Nici un specimen de sex.