| mel1 a întrebat:

Pun intrebarea aceasta nu stiu a cata oara, am primit sfaturi care nu m-au lamurit.Va rog sa nu radeti, am facut o prostie, sunt mare, dar am minte de copil.Nu trebuia sa fac asta, dar am facut-o.Acum am nevoie de sprijinul vostru.Eu greu cand tu iti faci griji de ceva si altul face misto de tine.Am facut prostia sa-l masturbez pe prietenul meu, am folosit prezervativ, dar l-a pus cand a simit ca ii vine si l-a pus doar pe capul penisului. Problema este ca am avut o cearta mica, la 5 minute dupa ce a terminat de ejaculat, am avut o discutie mai aprinsa, pentru ca mai mult m-a obligat sa fac asta.La 5 minute dupa ce terminase de ejaculat, dupa ce se stersase m-am dus la toaleta, am facut pipi, dar nu m-am spalat pe maini dupa ce l-am masturbat.Mi-e frica tare ca atunci cand m-am sters la toaleta, probabil aveam lichid seminal pe mana si l-am imprastiat pe acolo si poate ajung spermatozoizi in vagin.Ma gandesc pe de alta parte ca ei puteau muri in contactul cu aerul sua ramaneau pe hartia igienica.Stiu, sunt o proasta, am 19 ani.Sa-mi fac un test de sarcina? Mai este nevoie? sunt sanse sa raman insarcinata sau sunt eu nebuna? menstruatia trebuie sa-mi vina, dar am inteles ca, chiar daca iti vine menstruatia sansele nu sunt inexistente.deci au trecut 21 de zile d ela intamaplre, sa fac test de sracina sau ma ingrijorez prea mult?(eu nu aveam un ciclu regulat, imi intarzia mai mereu, dupa calculele mele ieri azi ar trebui sa vina, dar ma gandesc ca de la stres de aia intarzie)...ce sa fac? este nevoie sa mai fac test? sau sunt nebuna de legat?

10 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Fa un test, ca sa scapi de griji, desi dupa parerea mea ai da banii degeaba, ca nu ai cum. Fii un pic mai intelegatoare cu prietenul tau, iubirea mai cere si cate un mic sacrificiu. Ma gandesc ca el ar vrea mai mult, poate ati si discutat despre asta, si este dispus sa astepte pana esti pregatita, nu te forteaza, nu te bate la cap cu treaba asta. Daca este asa, este ceva. Demonstreaza ca tine la tine si ca te respecta.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Problema ta e ca nu te ai spalat pe maini?

da faptul ca ati facut sex neprotejat nu e o problema? sanse mai mari vin din faptul ca nu v ati protejat nu ca nu te ai spalat tu pe maini. sanse mari ai asa ca pune mana si fa un test de sarcina

| mel1 explică (pentru suntserios):

Nu am avut contact sexual, doar l-am masturbat ( si si-a pus prezervativul cand a simit ca vine), si dupa 5 minute dupa ce a terminat m-am dus si am facut pipi.noi nu am avut contact sexual propriu-zis.deci problema mea era daca am cumva sperma pe maini si daca m-am sters cand mi-am facut nevoia sa nu cumva s-o fi imprastiat pe acolo.deci raman insarcinata?

| iubesc a răspuns:

Rad de o ora...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai de ce sa te temi, sperma se altereaza in contact cu oxigenul si celelalte gaze existente in aerul pe care il respiram, dar ca sa nu te mai stresezi fa-ti un test de sarcina sa vezi ca am dreptate. Pace, intelegere si respect in relatie!

| mel1 explică (pentru anonim_4396):

Toata lumea imi spune ca spermatozoizii in contact cu aerul mor.am inteles.dar totusi, nu ramaneau pe hartia igienica? intrau ei fix in vagin spre ovul sa-l fecundeze?

| anonim_4396 a răspuns (pentru mel1):

Hartia igenica se afla in vid cumva? nu, nu te mai stresa degeaba

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu pot sa cred ca l-ai pus sa poarte prezervativ cand i-ai facut lucru manual. Ce credeai ca se intampla, iti scotea vreun ochi, spargea becul?

Am trait sa o aud si p-asta, sa ne traiasca educatia sexuala! De acord ca esti nebuna! Sansele unei sarcine sunt aproape inexistente. Si data viitoare nu-l mai chinui pe om cu prezervativul atunci cand il satisfaci la modul asta, nu are sens.

| JessicaIoana a răspuns (pentru anonim_4396):

A dat banii degeaba pe prezervativ laughing))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iarta-ma, am vorbit in necunostinta de cauza. Am sa nu mai fac!