| Mihaelaanitas a întrebat:

Am 2 luni de cand sotul meu ejaculeaxa in mine. Am avut menstruatia normala nu am avut.o cu intarziere. dar azi cand am facut dragoste a ejaculat din nou in mine iar dupa cateva minute am avut o mica sangerare. oare sunt insarcinata? Nu am facut nici un test de sarcina deocamdata. Imi doresc sa fiu mamica

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In cazul formarii si instalarii unei sarcini dar in cazuri destul de rare, poate sa apara acea sangerare minora, nesemnificativa reprezentata prin cateva picaturi de sange provocata de implantarea ovulului fecundat in endometru, adica asa numita nidatie. Daca este vorba de o astfel de sangerare aceasta in nici un caz nu s-a produs din cauza ca sexul s-a terminat prin ejaculare in vagin.Probabilitatea de a fi insarcinata este foarte mare in cazul in care ati intretinut relatii sexuale neprotejate o perioada atat de indelungata.Totusi nu inteleg cand ai avut, in ce moment s-a produs acea ultima menstruatie normala de care amintesti in intrebare. In mod normal ar trebui sa fii insarcinata. Multa sanatate.

4 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

La toate va sta gandul la maritat si la cratita dar sa va puneti la punct cunostiintele privind niste lucruri elementare de biologie nu sunteti in stare, sunteti de rasul curcilor, va meritati soarta

| raluk27 a răspuns (pentru VerginicăVacăGrasă):

Halele maica sfanta! Pai nu avem timp de biologie ca trebuie să fim sexy, sa mergem la cabană si sa strabatem cat mai multe cearsafuri.

| Emilian65 a răspuns:

Poate ai noroc si esti gravida ca sa devii mamica asa cum doresti.

| sofisis a răspuns:

Sangerarea respectiva poate fi de la vreo mica rana, sincer nu cred sa fie sangerarea de nidatie. Aia in principiu nu e doar asa...o mica sangerare. Tine macar o zi, doua, chiar daca e redusa cantitativ.
Posibil sa fi fost sexul mai dur sau sa ai tu vreo mica rana.
Cand ti-a venit ultima oara menstruatia?