| revelatia2003 a întrebat:

Pun o intrebare la care sper sa nu radeti sau sa adresati injuraturi, vreau doar niste sincere pareri, nimic mai mult. Ce credeti: in cadrul unei casnicii, daca baiatul este de la oras si fata este de la tara, baiatul acepta casnicia? Dar invers, daca baiatul este de la tara si fata de la oras, fata accepta sa vina la tara?

Răspuns Câştigător
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Servus @revelatia2003! Dacă există dragoste şi înţelegere, pot locui oriunde. Acum depinde şi de condiţiile de locuit, de mijlocul de transport pe care-l utilizezi, acolo poţi avea un spaţiu imens şi condiţii mult mai bune decât cele de bloc, te poţi bucura de linişte, de compania animăluţelor preferate etc...
O zi cu zâmbet să ai!

3 răspunsuri:
| stejara2 a răspuns:

Depinde unde au sanse mai multe sa isi inchege o gospodarie, sa aiba un venit stabil, caci daca te muti la oras si nu ai servici si nici cu ce trai, mai bine stai la tara, si e valabila si reciproca, daca esti de la tara, dar nu ai pamant, casa unde sa stai, si la oras ai posibilitatea de a trai mai bine...
deci trebuie sa alegi si unde poti trai mai bine, sa fii aproape si de o scoala buna pentru copiii ce se vor naste, trebuie gandit si in viitor, nu numai prezent

| LikeNobodyElse a răspuns:

Daca e iubire mai conteaza ce si cum!?!?!? se pun la un comun acord si vad ei unde se muta.tongue

| aclean a răspuns:

Sincer. cred ca fata cel de la tara ar trebui sa vina la oras, adica, ce naiba.