| XxKAMELIAxX a întrebat:

Am o intrebare pentru voi si vreau pareri sincere:
Credeti ca liceul e mai bine facut acasa,langa parinti(adica in acelasi judet in care sunt parintii)sau cand esti plecat in alt judet, dar tot in aceeasi tara?

7 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Din experienta iti spun ca e mai bine sa pleci la facultate, nu la liceu. Oricum o sa te desprinzi de parinti dar e greu la varsta asta, mai profita putin de locuitul fara griji alaturi de parinti.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde. Sa pleci din judet doar ca sa nu stai langa parinti la varsta aia nu are niciun sens. sa pleci dintr un oras mic intr-un oras mare pentru un liceu mult mai buna, da, e un lucru care are sens.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oriunde e la fel.

| Victoria18 a răspuns:

Parerea mea, e ca e mai ok departe de parinti in alt judet. Pentru ca la un moment dat va trebui sa pleci de acasa si sa iti iei viata in dinti si iti va fi greu pentru ca nu esti obisnuit de unul singur. Iti va veni brusc schimbarea ca un pumn in fata. Asa ca, in schimb, daca inveti cum sa te descurci singur de acum de la 14-15 ani iti va fi mult mai usor cand vei pleca, peste ani. Acum te inveti sa locuiesti singur sau cu un strain(daca stai in gazda), sa iti faci de mancare, etc. etccc tot ce tine de o viata singur. Liceul in alt judet e mult mai bine, chiar daca cheltuielile sunt mai mari.

| XxKAMELIAxX explică:

.oricum eu imi fac de mancare de pe acum..adica..mai greu mai mananc mancarea parintilor =]]]]
..adica nu stiu ce sa zic, pe de o parde as vrea sa plec, sa stau la un camin, sa..nu stiu..as vrea sa fiu pe picioarele mele de pe atunci.dar chiar nu stiu, unii imi spun sa merg ca e bine, unii imi spun sa nu merg, unii imi spun sa merg dar o sa fie prea greu, pentru mine nimic nu e greu.voi cum ziceti?

| Nico23458 a răspuns:

Eu zic sa stai cu părinții. Oricum după ce o să crești și o să ai familie n-o sa mai stai cu părinții. Abia când o să fi majoră și capabilă să te descurci singura zic eu că ai putea sa te muti.

| tupu13 a răspuns:

Eu zic ca in acelasi judet cu parintii pentru ca sunteti mai aproape si nici nu te mai complici prea mult cu drumul. Plus ca nu strica sa ii ai aproape.