| bia0000 a întrebat:

Puteti ierta infidelitatea?

eu nu pot...

Răspuns Câştigător
| louise a răspuns:

Pot sa iert, dar nu pot sa uit!

17 răspunsuri:
| dincolodevise a răspuns:

Este greu sa ierti acest lucru, dar daca as iubi cu adevarat este posibil sa pot ierta, insa niciodata nu cred ca as putea uita.

| Ramonaaaa a răspuns:

Daca as tine la el, l-as intreba de ce a facut asta, daca exista ceva ce tipa respectiva i-a oferit si eu nu si daca i-ar parea sincer rau i-as mai acorda o sansa.

| DeeaBlondiii a răspuns:

Eu da

| Chrisstine a răspuns:

Nu.nu as putea. odata ce a facut-o o va mai face si dupa ce va impakati.Nu merita. avem destui baietii draguti decat sa stam in unul. Daca nu a stiut sa pretuiasca ce a avut langa el atunci" pa puiu`" nu ma intereseaza daca spune el ca ii pare rau sau nu!
pup:*

| AdinaCrissa a răspuns:

Buna Bia...
In momentul de fata, da, as ierta infidelitatea,
Si stii de ce? Pentru ca in situatia mea, eu am 15, el 20. E si normal sa se mai duca la una, doua...chiar daca stiu ca ma iubeste, ma respecta, si imi spune ca niciodata nu mi-ar putea face una ca asta pentru ca ar insemna sa isi bata joc de mine. Insa eu sunt constienta ca, in ciuda faptului ca a rezistat tentatiilor timp de 1 an jumate de cand sunt cu el, adica nu s-a dusla nici una, in 3 ani, nu stiu daca o sa reziste.
Pentru ca eu sunt foarte cuminte si pana pe la 18 ani nu voi face "nimic" cu el. intelegi tu ce vreau sa spun...

Deci, acum, da, as ierta.Insa peste 3, 4 ani, cand...stii tu... NU cred ca as mai putea sa il iert, avand in vedere ca eu ii ofer acel ceva.
Sper ca m-am facut inteleasa.
Te-am pupat.

| bia0000 explică:

@johnyboyȘde ce noi trebuie sa iertam mereu si voi niciodata? ba chiar unii ajung sa le si maltrateze?

nu am fost inselata dar am avut o discutie recent si as dori si parerile voastre despre infidelitate

| anaservic a răspuns:

Nici eu.atunci cand esti infidel, e clar ca nu ai sentimente pentru persoana cu care esti!

| Dumnezău a răspuns:

Eu mereu am zis...

Cea mai buna solutie impotriva infindelitatii e un satar in cap. straight face

| SEAL a răspuns:

Ca si cum omul ar fi facut sa fie monogam!

| johnyboy a răspuns:

Ei nu...ba o sa poti! o sa vezi ca poti sa ierti in momentul in care il iubesti cu adevarat...si inchizi ochii treci peste

| vampiressa a răspuns:

Daca iubesti acea persoana o poti ierta.Adica dupa aia va fi in avantajul tau ca se va comporta mult mai frumos cu tine si vei face ce vrei din el.Dar uneori e bine sa nu ierti.Pentru ca te "ia de proasta"(cum se spune la noi). Daca el te-a inselat inseamna ca a gasit la persoana respectiva ceea ce tu nu aveai sau nu i-ai aratat.Asa ca incearca sa discuti cu el si vezi de ce a facut asta.Si daca vezi ca nu e cale de impacare lasa-l in pace.NU MERITA!

| geologul a răspuns:

Eu am iertat o odata si si degeaba o lua de la capat, daca nu ai nici copii cu persoana respectiva poti gasi pe altcineva ca sunt destui care sunt fideli eu unu nu am inselat dar a inselat ea.

| QuitQusifor a răspuns:

Eu pot...

| criss_2399 a răspuns:

Louise :
practic asta doreams a zic.
dupa c e te insela poti sa erti dar niciodata nu mai poate fi asa bine si frumos cum a fost

| rezoitsa a răspuns:

Depinde de situatie si cat de lunga e relatia in momentul in care partenerul calca stramb

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E si normal sa nu poti deoarece te simti tradata. Unele mai lasa din orgoliu si, vrand sa faca tot posibilul ca sa recapete persoana respectiva, iarta. Acestia e bine sa stie ca nu trebuie sa aiba atata incredere in persoana iubita, deoarece daca au putut sa insele o data si partenerul a iertat, lucrul asta se poate repeta oricate promisiuni ar face.

| Andre3aCrystina a răspuns:

Daca vrei, poti oricewinking