| petronela_4784 a întrebat:

Puteti iubi 2 persoane in acelasi timp?

Răspuns Câştigător
| hamsterx a răspuns:

Depinde despre ce iubire este vorba.eu consider ca iubirea de cuplu, nu poate fi impartita la mai multe persoane, pentru ca astfel nu se mai considera iubire adevarata.intr-adevar poti iubi mai multe persoane, 2 de exemplu, dar e imposibil sa le iubesti egal, pe una o iubesti cu adevarat, iar pe una doar o placi, sau te simti atras de ea.eu asta consider!
tu ce parere ai? te pup:*

24 răspunsuri:
| Dizzydizz a răspuns:

ii iubesti da, dar pe unu mai mult si altu mai putin

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

In dragostea adevarata exista 2 persoane.

| Luori a răspuns:

Nu. Sa iubesti doua persoane [daca ne referim aman2 la acelasi lucru straight face ] nu se poate.
Poate esti confuza, nu iti dai seeama ce simti si in ce masura straight face
Cel mai usor este sa scrii pe 2 foi, sa faci diferenta si sa observi. Sa iti asculti inima cu ADEVARAT!

| Emeraude a răspuns:

Din cauza asta era sa trec printr-o despartire cu iz de scandal... dar mi-am ascultat cu atentie gandurile si am reusit sa trec peste impas, sa evit posibilul scandal si sa merg mai departe alaturi de persoana pe care o iubesc cu adevarat, chiar daca am fost nevoita sa ranesc pe cineva... e greu sa te aflii intr-o astfel de situatie, nici eu nu credeam ca e posibil, pana sa mi se intample.Nu consider ca trebuie sa fii neaparat confuz pentru a trece prin o asemenea experienta; important e sa stii sa-ti asculti sentimentele si sa le pui in balanta!

| Sara2 a răspuns:

A iubi 2 persoane deodata? e chestie de copii la 14-15 ani, dupa ce ai trecut printr-o dezamagire iti e greu sa mai iubesti si 1, de abia ajungi sa mai tii la cineva

| OanaG a răspuns:

Sincer nu.

Pot iubi o singura persoana, si de a 2a persoana doar sa fiu atrasa big grin

| viatadecacatt a răspuns:

Poti iubi dar in afara de ce a zis hamsterx, crezi ca iubitului tau i-ar cadea bine asta?

| SufletDeCopil a răspuns:

Da.hee hee acum multi iubesc 2 persoane in acelasi timp smuglove strucklove strucklove struck. Dar pana la urma trebuie sa aleaga una dintre elebig grin...nu poti traii cu doua sau cu doihappywinking

| Ea12345 a răspuns:

De iubit nu cred ca poti, dar poti fi indragostit/a de doua persoane in acelasi timp.

| Bii26 a răspuns:

Eu da

apai depinde de persoanakiss

| white_2190 a răspuns:

Da! Pe mine si pe el!

Răspuns utilizator avertizat
| ionela8822 a răspuns:

Eu cred ca poti iubi 2 persoane in acelasi timp, care sunt diferite, si care impreuna ar face un anume perfect iar tu te simti cumva intre 2 iubiri si te intrebi daca e normal, se mai intampla, nu e chiar bine, deoarece poti sa ranesti pe cineva, si cam greu in situatiile de genul, caci indiferent daca ai incerca sa alegi pe cineva, e cam imposibil, tu ii visezi pe amandoi din puncte de vedere diferite happy

| clauclau_6191 a răspuns:

Neah, doar cand sa fi cu una te gandesti la cealalta si invers

| ιиѕι∂є yøur hє∂яt♥ a răspuns:

Sincer mie mi s`a intampla o data.si am iubit 2 pers in acelasi timp. pur si simplu tineam la aman2. dar pana la urma cu mare greu am renuntat la unul dintre ei.pentru ca stiam ca pana la urma tot eu aveam de pierdut. ii puteam pierde pe aman2.asa ca am renuntat la unul.deci sa stii ca e posibil sa iubesti2 pers in acelasi timp.

| sorin_7050 a răspuns:

Nu stiu daca poti iubi doua persoane, se poate sa-ti placa doi indivizi, ar fi bine sa renunti la unu' happy mare grija, fii atenta ce alegi :*

| primaru a răspuns:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pot sa simt pentru doua persoane in acelasi timp dar de "iubit"nu cred ca pot decit pe rind.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bai ea se refera daca poti iubi 2 iubiti/iubite deodata, nu se refera la un animal de casa si prietenul straight face...Deci nu, nu asi putea iubi 2 persoane deodatahappydesi s-ar putea sa tii la 2 persoane la fel de mult, nu le poti iubi tot asa, mereu la o persoana te vei gandi mai mult decat la cealaltahappy

| bettina a răspuns:

Da, normal ca se poate.Si asta pentru ca niciunul nu a reusit sa o cucereasca pe de-a-ntregul.Fiecare are cate ceva lipsa si doar iubindu-le pe amandoua poate simti starea de om indragostit. Daca ar renunta la unul, s-ar duce pe apa sambetei si iubirea pentru cel favorit, din cauza ca orice ar alege, isi va da seama ca a gresit si va suspina dupa celalalt.Trebuie un al treilea care are atuurile celor doi sau ales unul si schimbat cumva sa indeplineasca toate cerintele.Eu cam asa procedam. E ca o rascruce.Privesti si inapoi si inainte si nu te poti hotari unde sa mergi.Asa ca stai peloc pana iti dai seama ce vrei, pe ce carare o apuci si cu cine.happy

| roseberry a răspuns:

Iubirea apare o data in viata, restul e decor.

| miovasi a răspuns:

Eu n-am putut nici odata dar barbatii pot mai ales cei casatoriti care au de obicei si cate o amanta...

| helpline a răspuns:

Sa iubesti? nu cred... a iubi inseamna sa fii gata sa traiesti o viata cu persoana draga si sa fii in stare de orice pentru ea( chiar si sa-ti dai viata pentru ea) nu cred ca estiin stare sa faci lucrurile acestea pentru 2 persoane happy
mai degraba este o atracit, dar in nici un caz iubire.

| Brunetta` a răspuns:

Pe o persoana o iubesti si pe una o placi. asta e toata chestia.