| joker41 a întrebat:

Puteti sa imi oferiti cateva sfaturi pentru prima data cand voi face sex? Nu vreau sa merg nepregatit si am incercat sa vorbesc cu mai multe persoane apropiate dar iau acest subiect in gluma

3 răspunsuri:
| anonim3248 a răspuns:

O să te descurci când va veni momentul.

| Alexia999997777777777777 a răspuns:

Te rog nu asculta de mizeriile userului " anonim3248" care habar nu are să facă sex și pretinde ca este mare smecher.
Totul nu începe " când o găsești dezbrăcată și îți bagi comoara", ci începi cu un amarat de preludiu de vreun minunt.
Preludiu? = o pupi, o mângâi, ii poți face oral și ea ție,dar nu forța lucrurile dacă persoana nu dorește.
După care folosești mereu și mereu protecție, prezervative, asta arata respectul pentru persoana din fața ta, care fie ii transmiți boli cu transmitere sexuala,fie primești, fie ajunge săraca cu o sarcina nedorita și sa vedeți neplăceri atunci.
Pune întrebări, tine cont de plăcerea ei,nu este o jucărie unde o bagi cum vrei tu,căci poți sa o rănesti.
Cu delicatețe, te miști ușor.
Iar la final,te duci la toaleta unde este de preferabil sa urinezi, faci un dus,te schimbi și ramai după lângă tipa respectiva, asta dacă ai posibilitatea.
Dacă nu, te scuzi și pleci.
În niciun caz nu pleci direct cum ti-a sugerat domnul " anonim", pentru ca dai de înțeles ca a fost bataia ta de joc.

Sexul presupune și educație, nu este doar un punct de distracție, nu este atât de simplu, nu o bagi și o scoți, ești bărbat pana la capăt, ești acolo pentru persoana de lângă tine conștient de nevoile sale și ea de ale tale, îți recomand să o faci cu o persoana pentru care ai sentimente, pentru ca vrei tu și nu te presează " minunata societate".
Mai multe sfaturi poți găsii pe videoclipuri educative pe YouTube, găsești și altele pe google.
Succes!

| joker41 explică (pentru Alexia999997777777777777):

Iti multumesc foarte mult pentru acest sfat! Apreciez! Sanatate