| dianadaniela21 a întrebat:

Raman gravida in perioada fertila daca isi da drumu afara

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, riscul este mare (cam 50%), fiindca lichidul care lubrefiaza penisul pe toata durata actului sexaul contine milioane de spermatozoizi.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

DA! pentru ca inca din primele secunde de excitatie, apar 2-3 picauri de lichid preejaculator, in care sunt cel putin 50 de milioane de potentiali penetratori ai ovulasului tau, sa faca cunostinta si la nivel micro! Metoda asta se numeste popular >> "Ferit" (Coitus interruptus), dar nu e deloc asa! Plus ca daca e foarte des folosita, pe langa risc, duce si la disfunctii erotice, si Insatiscfactie = Anorgasmie! PREZERVATIVUL iti ofera si protectie si linistea necesara pentru a te putea bucura corespunzator de intalnirea erotica...

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Exista posibilitatea asta.

luciana
| luciana a răspuns:

Sigur ca da. se pote intampla chiar daca el termina afara
nu se poate controla cand termina pentru ca se poate sa se scurga din lichidul seminal si inainte fara ca el sa poata controla aceasta;
folositi prezervativul ca sa fiti siguri ca evitati orice neajuns.

| alexam a răspuns:

Orice e posibil, avand in vedere ca pe penis exista un lichid ce contine enorm de multi spermatozoizi inca inainte de ejaculare... De ce crezi tu ca metoda calendarului nu are siguranta decat de vreo 60%? Tocmai pentru ca poti ramane insarcina si asa, cum zici tu!

| smooth a răspuns:

Dabig grin

| gaby_6279 a răspuns:

S...incer nu cred depinde si de barbat ...sunt femei cu orgasm fff repede si sansele sa ramai insarcinata sunt minime... dar exista vaccin il faci o data la trei luni si nu ai probleme...(>>>)