| anonim_4396 a întrebat:

Daca am avut contacte sexuale neprotejate (si-a dat drumu' in mine) pe data de 25 august, 1 sept si 5 sept, iar menstruatia mi-a trecut pe 23 august cate sanse sunt sa raman gravida? care era perioada fertila?

9 răspunsuri:
| Ellenna a răspuns:

Ma. Din cate chestii au iesit pentru a va proteja de o sarcina nedorita, voi n-ati auzit de niciuna?! Du-te si fa un test de sarcina si mergi la un consult/control ceva. Sansele sa fi insarcinata sunt destul de mari.

| XK a răspuns:

Daca nu ma chemi la botez iese urat!

| Sonny a răspuns:

Incredibil frate, esti cumva pe anticonceptionale? Daca nu, atunci cum poti sa il lasi sa "sa-si dea drumul in tine". Daca nu esti pe anticonceptionale, ar trebui sa consulti un medic ginecolog de urgenta, daca nu macar medicul de familie.
Nu te inteleg, ti-ai inceput viata sexuala, dar tu nici macar nu stii nici macar, cele mai esentiale informatii legate de ea.
Eu ti-as recomandat sa te pui sa te informezi legat, de ce inseamna o viata sexuala "sanatoasa" si normala.
Multa bafta!
Sonny

| Comeandtellmesomething a răspuns:

Fa un test de sarcina.
Sansele sunt destul de mari

| ioanadanny a răspuns:

Sansele sunt extrem de marisadtrebuie sa iti faci un test de sarcinastraight face

| paynehunter a răspuns:

Vrei un copil? Pentru ca o sa il ai in 9 luni. Felicitari, poate o sa ai gemeni.Nici nu ma gandesc ca vrei sa faci avort, de aia au fost inventate prezervativele, nu-i asa?

| AlleyChann a răspuns:

Ajută-mă doamne să nu mai văd specimene de astea, câţi ani ai?
Gravidă poţi rămâne în orice zi, fie ca e perioada fertilă, fie ca nu. fie că eşti pe stop sau nu.
Şi-a dat drumu in tine, nu ai acţionat cu nimic, gata mamă, eşti gravidă, simplu.
Şi neprotejat, şi-a dat drumu şi in tine, perfect. Să nu ne bagi acum întrebări despre avort/cum să-i zici lu mă-ta / boli.
Acum depinde, poate ai mai mult de 18 ani, poate tu chiar vroiai să rămâi, dacă e aşa, nu mă bag.

| Carlamonicaanghele a răspuns:

Felicitariii:*:*:*
esti mamicaapuppy dog eyes

| Terranova a răspuns:

La a14a zi de cand ti-a venit ciclul de ex. -> ti-a venit astazi 07.09 si de astazi +14 zile... a14a zi este ovulatia. Calculeaza singura. big grin