| barolly a întrebat:

Raspundeti sincer : (pentru fete ) Daca prietenul vostru ar avea niste probleme finaciare si nu ar mai putea sa va scoata in oras la o pizza happy, cinema, etc,. si a-ti face plimbari prin parc ce a-ti face? astept raspunsurile voastre
sincerewinkinghappy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da noi oricum asa ne petrecem timpul.plimbandu-ne. si daca nu are el bani, poate am eu. daca nu am eu poate are el...sau poate avem amandoi. sau poate niciunul laughing filmul il putem vedea si acasa, pizza o putem face si acasabig grin deci nu vad unde e problema aici...inghitim in sec si ne zicem: "lasa ca o sa fie bine"

35 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nimic special, cam asa a fost prietenia mea cu sotul meu. Nu aveam nici unul nici o para chioara si ne plimbam prin parc mancand covrigi. Eram foarte fericiti si asta nu a intinat cu nimic iubirea noastra.

| Flav a răspuns:

Pai, crezi tu c-o sa mai fie prietena ta daca ti se plimba fluturii prin buzunare? Hai ma sa fim seriosi.
Adevarata drama o vad mereu in jurul meu,
Cheia sufletului ei, e cheia lui de la Bmw.

Abh
| Abh a răspuns:

Eu am o dilema. Cu ce e mai buna o iesire la un suc, la care stai la o masa fata in fata in fum de tigara si asculti muzica de radio, fata de o plimbare in parc. Se presupune ca sunteti iubiti, ar trebui sa faceti lucruri romantice, nu? Daca ti-e sete, inteleg, tragi pe dreapta la un suc, pe urma te intorci in parc pe o banca si faci schimb de saliva. Sau tie nu-ti place decat in casa scarii?

| Anca a răspuns:

Harciog, desi te contrazic fetele, ai dreptate.

Haideti sa fim sinceri si noi odata in viata... laughing

Daca i s-au terminat banii de suc, pizza, film si patinoar ...in scurt timp : nu ne mai place, nu ne mai atrage, nu mai e ca la inceput etc bla bla bla.

Banii nu-s totul, dar fac pamantul sa se invarta.

lolita
| lolita a răspuns:

Dca as avea chef sa iau cina l-as inviat eu, nu este lege care sa -i puna doar pe barbati sa plateasca, si daca intredevar as tine la el nu m-ar interesa sa ne plimbam prin parc, mi se pare asa de romantic, pacat ca noi nu avem timp de asa ceva. sad

lolita
| lolita a răspuns:

Haideti mai baieti ca si voi exagerati eu am stat cu baieti care aveau mai putini bani ca si mine, si nu m-a deranjat sa platesc eu, poate sunt de moda veche dar tousi nu banii sunt totul. stii de ce l-as lasa eu pe unul daca nu m-ar respecta, dac nu ar fi bun la pat si daca nu i-ar placea munca, adica daca eu muncesc si el sa munceasca ca nu-l voi intretine eu.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Nu aş avea nici o problemă. Aş găsi ocupaţii care să nu necesite bani cum ar fi o plimbare prin parc, un meci de basket în curtea şcolii, o plimbare cu rolele sau o ieşire pentru a face poze. Nu consider că banii contează într-o relaţie. Poate doar atunci când acea relaţie devine logodnă sau căsătorie iar cei doi sunt nevoiţi să îşi împartă responsabilităţile în mod egal.

| liz23 a răspuns:

Cand esti intr-o relatie, imparti totul la doi, atat cand sunt bani cat si atunci cand nu sunt, atat in momentele frumoase cat si cele mai putin frumoase. A renunta pe motivul ca nu sunt bani... apar semne de intrebare in ceea ce priveste relatia. daca se mai poate numi asa.Am ramas langa el indiferent de situatie si am trecut peste, impreuna.

| SweetCandy a răspuns:

Si cand are el bani platesc si eu.deci nu s-ar intampla nimic neobisnuitbig grin

| JeSa a răspuns:

Buna!, l-as iubi mai mult, l-as compatimi, l-as sustine ca sa treaca peste si pozitivind va recapata forta de a lupta pentru. un viitor job!, cred ca necazurile is cele ce consolideaza, facandu-ne sa ne apropiem mai mult(in a cunoaste pers.), mai puternici!, Numai bine, pa!

| simoSTAR a răspuns:

Pai daca nu are el bani, sper ca m, acar eu sa am.atunci cand esti cu cineva nu conteaza ca unul are situatia financiara mai buna sau mai proasta. poate ca cel fara bani are de dat mai multa iubire decat unul cu bani.si nu m-ar deranja deloc, e buna si o plimbare din asta in natura dar iti zic u ca decat sa te scoata in parc, prefera sa stea in casa big grin dar important e sa fii cu el oriunde si oricum

| Ana_6509 a răspuns:

Ma doare-n ceva de banii lui. Puteti comenta cat vreti dar nu ne mai bagati pe toate in aceeasi oala.Il iubesc, ma iubeste--e de ajuns.Ne uitam la film acasa, gatesc eu cate pizza vrea/u, ne plimbam prin parcuri. What's the problem? Cand ma implic intr-o relatie nu o fac pentru cinema-uri, masini, tractoare, motoare...Pa!

| georgiana a răspuns:

Normal ca da, de ce sa-l refuz pentru asa ceva. Puteti face alte lucruri impreuna, orice lucru care va trezeste interesul... daca vreti sa iesiti in oras mai des, puneti amandoi bani si gata problema.

| theodoraafi a răspuns:

Pentru mine cu conteaza daca re bani sau nu. cred ca o plimbare prin parc este mai romantica decat iesitul la o pizza.
cu siguranta nu l-as parasi pentru asta dar nici el sa nu profite dupa urma mea si sa se obisnuiasa sa cumpar mereu eu tot

| theodoraafi a răspuns:

Nu*

| thehope a răspuns:

Mie mi se pare mai romantica o plimbare in parc, chiar daca pentru unii pare oarecum demodat. Daca sunt cu cineva nu astept sa ma scoata saptamana de saptamana in oras la cafea/suc/pizza sau altceva, si cum probabil daca i-as propune sa mergem in oras ca eu fac cinste(asta in cazul in care ne-am dori sa iesim undeva)s-ar simti oarecum prost, dupa o plimbare as prefera sa il invit la mine acasa la o cafea, suc sau orice altceva. happy

| Fuckin-Battlefield a răspuns:

Daca ai fii fata ce ai face? cred ca reiese din intrebare... voi daca ati fi fete asa ati fi. ei bine, majoriatatea nu sunat asa, si ar trebui sa le apreciati si sa nu le mai bateti la cap cu asta, daca va iubesc se plimba si prin parc e mai romantic nu? mai vorbiti asa tot la suc la pizza cand mai vorbestilaughingcu galagie.so.trage concluziilebig grinhappy

| Paris a răspuns:

happy In primul rand, nu suport sa imi plateasca consumatia pe nicaieri, desi o face. uneori ma simt chiar vinovata, asa ca daca ar trece printr-o perioada de criza as fi chiar fericita pentru ca am putea sa ne bucuram cu adevarat de lucrurile care conteaza. Iar de o plimbare prin parc, fara niciun leu in buzunar, dandu-ne in leagane si impartind o tigara, chiar mi-e dor. Uite ca m-ai facut si sa fiu nostalgica happy

| vykkusor a răspuns:

Am si eu prieten, ne intelegem bine, pina cind nu am intimpinat astfel de probleme, dar daca sa fiu sincera nu m-ar afecta faptul ca el nu ar avea bani, cred ca imi permit destule, si chiar daca nu mi-as permite nu as face probleme, pentru ca totul in viata e trecator.pentru omul pe care il iubesc sunt in stare de multe lucruri, faptul ca nu m-ar scoate in oras nu ar fi o problema, de dragul lui, orice...

| MM a răspuns:

Nu m-ar afecta problema asta pentru ca oricum impartim totul.Si oricum imi place sa ma plimb prin parcuri, pe faleza.deci n-ar fi o tragedie tongue

| emy a răspuns:

Eu? As ramane langa el, indiferent daca are sau nu bani, indiferent daca m-ar scoate in oras sau la o plimbare in parc. Daca intr-adevar iubesti un om, trebuie sa-i fii alaturi si la bine si la greu si daca are bani, si daca nu. Dar daca stai cu el numai pana are bani, inseamna ca iubesti banii, si nu pe el, ceea ce inseamna ca esti materialista.Am vazut nenumarate cazuri in care fetele au platit scump pentru asta:si-au parasit partenerii care le iubeau cu adevarat pentru simplul fapt ca nu le mai puteau oferi ceea ce-si doreau(ma refer la lucruri materiale, degigur), iar apoi si-au gasit parteneri bogati, dar care le tratau mai rau ca pe niste gunoaie.Deci,cine isi alege partenerul/a dupa criteriul banilor, face cea mai mare greseala din viata lui/ei, greseala care, mai devreme sau mai tarziu, il/o va costa foarte scump.In viata, totul se plateste, mai devreme sau mai tarziu.In plus, daca cineva isi imagineaza ca celalalt nu il/o iubeste daca nu-i cumpara nu stiu ce, se inseala. Exista trei limbaje ale iubirii:tanretea, cadourile, sexulitatea.Deci fiecare foloseste intr-o relatie limbajul pe care considera ca trebuie sa-l foloseasca. Nu trebuie parasit/a pentru atata lucru.Iti doresc numai bine, si sa iei decizia cea mai buna!

| mikutza a răspuns:

Nu vad care e problema daca i s-a terminat banii si ne plimbam prin parc sau stam acasa si privim filme la tv sau pur si simplu petrecem serile in liniste si comfort, banii nu fac totul, importan e sa fii cu persoana draga linga tine...

| bobocel1997 a răspuns:

Pai daca il iubesc cu adevarat as ramane cu el...chiar daca nu ar avea baniwinking

desi el nu are bani tu ai putea sa te distrezi cu elwinking si sa petreceti clipe minunate impreuna care nu vor mai fi niciodata happy

nu are importanta... puteti iesi la plimbare, sa stati in casa, sa va dati cu rolelelaughing(daca vreti ) etcwinking

Răspuns utilizator avertizat
| di@n@ a răspuns:

Stii cum se spune:la bine si la rau, noi, vom ramane mereu impreuna.Raspunsul este valabil doar atunci cand iubesti.

| amyhotgirl a răspuns:

Pai pe mine nu m-ar interesa cati bani are.Chiar daca mergem la pizza sau la o plimbare in parc important este ca suntem impreunahappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa cum vezi, numai raspunsuri pline de o moralitate ridicata.Eu sint cu totul altfel;-Ce-ai spus fata? Ai terminat banii? Pa paaaa...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La ce mi-ati pus stupid? Daca a terminat banii nu inseamna ca e un administrator incapabil? Noi barbatii de care avem nevoie?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca as avea bani, as plati eu, daca nu, ce fara bani nu este iubire?! Am face alte lucruri "GRATIS", ne-am uita la un film( in loc de la cinema) acasabatting eyelashes pe comp, asa frumos... lejerhappy, nu mergem la pizza, facem acasa aman2 ne mai si distram\:d/, ne-am plimba, is mai multe chestii pe care le poti face 'moca'! tongue