| iLuzye a întrebat:

Raspuns serios, va rog. E pentru baieti intrebarea, mai mult... De ce unui baiat ii e rusine sa se dezgoleasca in fata iubitei sale? Specific ca baiatul a avut si aventuri de o noapte si o alta relatie in care a avut viata sexuala activa, inainte. Dar in fata iubitei de acum (si e relatie destul de serioasa) ii e rusine. Cam care e psihologia baiatului in cazul asta -presupunand ca se intampla des chestia asta unui baiat, poate?

6 răspunsuri:
| Amelya02 a răspuns:

Ce varsta are, ce varsta ai si de cat timp sunteti impreuna?

| Vrajitor a răspuns (pentru Amelya02):

Nu asta conteaza amelya ....cati ani are.

| iLuzye explică (pentru Amelya02):

18 amandoi; in continuare e putin complicat. Ne-am certat si impacat de cateva ori. Prima oara am stat 3 luni, am mentinut mult comunicarea timp de 7 luni (cu o pauza de 2 luni), am stat iarasi 1 luna si jumatate. A fost dupa aceea o cearta puternica si ne-a tinut un an de zile intr-o ipostaza de respingere, iar recent vorbim de 2 luni si jumatate, de 3 saptamani suntem oficial si decurge totul mai bine ca oricand - cu exceptia catorva resentimente, presupun. Dar e prima oara cand ajungem mai intimi, in sensul ca sa ne descoperim pe plan fizic.

| Amelya02 a răspuns:

Probabil are o retinere, sau un complex.
Nu-l lua tare, ai rabdare cu el.

| Vrajitor a răspuns:

Pentru el, relatia precedenta devenise o obisnuinta. aventura de o noapte nu se pune findca nu exista sentiment, rusine, etc iar acum cu tine, ori isi ascunde o parte din corp cu care i-ar fi rusine, ori pur si simplu e mai timid privind aceasta latura

| niku06 a răspuns:

E timid baiatul, deseori fete sunt cele rusinate...
Dar in cazut aceui baiat...forteaza'la altfel asa o sa ramana tot retul relatiei...