| Dorin2015 a întrebat:

Recent am cunoscut o fata de care m-am indragostit. Suntem colegi de servici dar am vorbit o singura data si cred ca si ea ma place, cat timp am stat de vorba a fost toata numai un zambet.

Problema este ca o sa plec de acolo si probabil nu o sa ma mai intalnesc cu ea.

Maine fiind ultima zi acolo vreau sa o invit la o intalnire dar parca am o teama de ceva si nu stiu de ce. Nu vreau sa par un ciudat sau sa creada ca sunt vreun obsedat. Este putin aiurea sa ii cer o intalnire cand noi nici macar nu ne cunoastem. Stim doar ca suntem colegi happy

Va rog un sfat

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ceri intalnirea sau o refuzi atat

| RedheadOnTheRun a răspuns:

Eu cred ca iti faci prea multe griji, fara niciun fundament. Relaxeaza-te, e doar o incercare, n-ai nicio sansa sa pari ciudat doar pentru ca o inviti la o intalnire. Iti place de ea, simti ca si ea te place, deci pasul urmator este absolut normal happy
Daca eziti, pierzi! N-are rost sa lasi frica sa te invinga si sa te intrebi mereu "ce-ar fi fost daca?". Succes!

| Dracoola a răspuns:

Cere-i un nr de telefon, o adresa de facebook pentru a avea un pic de timp s-o contactezi.

| Dracoola a răspuns:

Eu iti zic sa n-o iei asa direct, o sa se simta ieftina. Intai cere-i un nr de tel sau adresa de facebook pentru ca vrei sa tii legatura cu ea. Daca iti da vreuna din ele, abia atunci poti sa ii ceri o intalnire. Daca nu, nu.

| Lucitu a răspuns:

Esti prea coplesit de emotii, relaxeaza-te, gandeste limpede, este ultima ta zi acolo, ce ai de pierdut? Daca nu o vei intreba crede-ma ca te va mustra constiinta mult mai rau pe viitor asa ca da-i bataie.