| UnknowName a întrebat:

Recent m-am luat cu lama la zona intimă...este prima oara... dupa ce am terminat a început să mă intepe. Cum pot face sa nu ma mai intepe.E normal?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Tudose_Alexandru_Bogdan_1977 a răspuns:

E normal, parul de acolo incepe sa creasca rapid iar daca e prima data cand te razi acolo o sa usture un pic, niste crema gen nivea te-ar ajuta foarte mult. Sper sa fii bine

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca-i normal sa intepe, asa se intampla la ras/barbierit!
Nu prea ai ce-i face, doar sa astepti sa creasca si sa folosesti ceara calda epilatoare.
Nu te sfatuiesc sa folosesti crema epilatoare, ca-i zona foarte sensibila si poti sa-ti iriti pielea foaret rau, pana la carne vie.

| Donsavas a răspuns:

Da; e normal. Foloseste o crema depilatoare

| Jeonghyeo a răspuns:

Bine ca nu te-ai luat cu alpaca.

| kepler22b a răspuns:

Ai pielea sensibila. Este normal asa ceva. Crema Nivea ar fi ideala. Dar pentru senzatii tari. Da i cu putin spirt happy