| AntiACTA a întrebat:

Recunosc! Sunt geloasa! straight face Cum as putea face sa scap de asta? :-s

Răspuns Câştigător
| SoryIna a răspuns:

Asta e o intrebare extrem de buna. Si eu am fost foarte geloasa pe iubitul meu in primele luni de relatie (mai ales avand in vedere ca el e la 300 de km departare de mine). Dar l-am studiat atent in relatiile lui cu alte fete si am observat ca nu discuta decat absolut strictul necesar cu ele (gen: "Buna! Ce faci? Pa.") si mi-am dat seama ca nu am motiv sa fiu geloasa. Desi inca ma roade uneori "monstruletul". Daca chiar nu poti sa ai incredere in el nici dupa ce il analizezi atent, fa-ti cunostinte in gasca lui si fa-i sa te informeze despre ce face el (gaseste in special fete - noi ne ajutam la greu happy ). Dar ai grija sa nu afle ca ai "informatori". Nu o sa-i placa ( chestie testata pe propria piele). Lucrul asta ar trebui macar sa te faca sa simti mai bine daca nu o sa te faca sa nu mai fi geloasa. happy

| AntiACTA explică (pentru SoryIna):

Tie de ce nu iti pot da funda? :-s... la restul le pot da, doar tie nu imi apare sa iti dau! straight face

| SoryIna a răspuns (pentru AntiACTA):

sadsadsadsad nu stiu... probabil pentru ca sunt inca membru junior... sadsadsadsadsad

| SoryIna a răspuns (pentru AntiACTA):

Cred ca am prea putine puncte sadsadsadsad

| AntiACTA explică (pentru SoryIna):

Nu stiu thinking Si eu sunt la inceput!

10 răspunsuri:
| Amelya02 a răspuns:

Nu poti, e in sange astalaughing

| alafaranume a răspuns:

Scapa cat mai repede de gelozie.pff gandeste-te ca atunci cand un baiat sau o fata vrea sa insele o face chiar daca este lasat liber sa faca ce vrea dar si atunci cand este sunat/a din 5 in 5 minute verificat si alte prostii, daca stii sa iti cunosti bine prietenul inainte de a face pasul de a fi impreuna cu el vei sti cu cine ai deaface

| sylarz a răspuns:

Iti inseli pretenashu cu un alt tip cu bartai pl laughing``

| paulaaaaa a răspuns:

Totul este pe psihicul tau. daca tu vrei asta, atunci fa-o! daca de exemplu iti vezi prietenul ca doar vorbeste cu o fata si tu simti ca te cuprinde gelozia, compotatate normal, controleazati sentimentele. vrei sa nu mai fi geloasa? atunci doar fa-o!happyhappy

| gigoloiu a răspuns:

Incearca sa fii indiferenta sfatul meu ...eu asa am facut si a functionat

| insaneee a răspuns:

Incearca sa fii indiferenta laughing daca iubesti automat este si gelozie.