| Ioana_9236 a întrebat:

Referitor la vecinul din intrebarea anterioara...Eu acum sunt plecata din oras. El sambata seara s-a dus la discoteca si acolo din cate am aflat si-a cam facut de cap. (din cate am vazut pe hi5 s-a distrat cu o fata de varsta mea). Bun, si cum el e foarte bun prieten cu fratele meu, i-a spus lui ca are intalnire cu fata aia. Bun, si dupa cateva zile i-a spus fratelui meu ca ii e rusine fetei, si apoi a zis el : "e micastraight face". Deci? ce sa mai inteleg. Aia e mica, eu nu sunt? Si in plus, daca el mi-a dat de inteles ca vrea ceva serios cu mine, de ce se 'distreaza' cu altele? ca sa zic asa. Nu stiu, ma simt folosita, ma simt ca si cum as fi gara si el ar fi trenul. Ma simt prost. Nu prea stiu ce-i de facut. Sa vorbesc cu el? si cum sa-l iau? Help please! sad

Răspuns Câştigător
| Aura a răspuns:

Ia si vorbeste cu el serios, si nu pe mess sau la telefon, ci fata in fata. Intreaba-l ce are de gand cu tine, sau ce are de gand cu tipa respectiva, pentru ca tu te simti folosita si nu vrei asta. Daca nu vrea ceva serios, decat sa umble din floare in floare, atunci lasa-l. Dar daca totusi vrea ceva serios asa sa fie. Si inca ceva, sa nu pari in fata lui lipsita de aparare, sau sa vada ca esti intr-un moment de slabiciune, sau ca suferi, pentru ca daca nu acum, la un moment dat va profita de lucrul asta, si nu in sens bun pentru tine, ci pentru el. Bafta!

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca sa distrat cu acea fata crezi ca pe tine te mai vrea? Sansele sunt mici

| flory_9483 a răspuns:

Suna-l dai o intalnire si spune-i ca tu nu esti ca un obiect sa te foloseasca cand are chef, el a ales pe alta, si inca ceva daca tinea la tine nu se ducea sa se distreze cu alta.Mai sunt si alti baieti, nu e numai el, tine capul sus si sa nu suferi dupa el. pup