| anonim_4396 a întrebat:

Regret enorm ca nu mai sunt virgina, parca nu mi-o pot ierta. El doar s-a folosit de mine dupa care nu am mai vorbit.
Va rog mult sa ma ajutati, sunt intr-o stare foarte rea.

Răspuns Câştigător
| Emma30555 a răspuns:

Nu trebuie sa mai regreți ca nu ești virgina, e adevărat ca poți sa regreți ca te ai îndrăgostit de cine nu trebuie, dar tot răul spre bine, este experienta mai dura din care vei învața, dar viata merge înainte nu e un capăt de tara. Oricum relația putea sa nu meargă, vei întâlni pe altcineva, nu regreta nimic, totul va trece. E posibil sa te caute, tu vei decide dacă merita sau nu dar tine cont de felul în care s-a purtat, tine cont de caracterul urat, nu pot sa înțeleg de ce fac unii asa ceva dar e josnic din partea lui

24 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cu virginitatea mai treacă meargă dar ce te faci dacă parintii tăi vor avea un nepotel?
Nu esti prima si nici ultima care pateste asta.
Invatatura de minte!

| Violleta2022 a răspuns:

Din pacate, ajutorul nostru nu-ti mai foloseste acum, ca himenul este rupt si paguba este facuta.
Inveti din experinta si data viitore nu mai accepti sa faci sex, pana nu ai o realtie seriasade cateva luni bune.
te sfatuiesc sa-ti faci niste anaize medicale amanuntite, daca ai avut sex neprotejat, cu unul care nu mai era virgin, ca sunt sasne foarte amri sa ai una sau mai multe boli cu transmitere sexuala, chiar daca momentan nu ai simptome.

| mihai69 a răspuns:

Și tu nu te-ai folosit de el?
Și ar mai fi o întrebare: nu cumva te-ai folosit tu însăți de tine, oferindu-i-te, doar ca să nu te părăsească? Nu de alta, dar fix acolo a fost greșeala ta: trebuia să-l lași să o facă ÎNAINTE să faci pasul pe care nu îl mai poți întoarce.
===
Să-ți fie asta o lecție pentru viitor!
Nu ai de ce să disperi, ce a fost - a fost; nu mai poți acum să schimbi nimic. Dar tu ești tot aceeași, chiar dacă o idee mai incompletă în unele zone. Nu o bucățică de piele te definește pe tine ca persoană!

| Catrice a răspuns:

Îți poți recăpăta virginitatea prin operație.

| SG1995 a răspuns (pentru Catrice):

Pe cea mintală nu cred.

| Catrice a răspuns (pentru SG1995):

Aia nici nu cred ca avut-o.

| anonim_4396 explică (pentru SG1995):

Exista asa ceva? Nu cred ca am avut-o thinking

| sofisis a răspuns:

Ce naiba e atat de important? Crede-ma ca peste cativa ani nici nu o sa mai tii minte mare lucru. E sex, nu e nimic wow sau vreun capat de lume. Get over it.

| Xelon a răspuns (pentru sofisis):

Nu,dar nu cred ca-i mișto sa te folosească unu și după sa te arunce ca pe un șervețel de unica folosință.
Zic și eu...

| sofisis a răspuns (pentru Xelon):

Ete iti dai seama ce tragedie...acum hai sa ne taiem venele ca unii masculi sunt niste imbecili. laughing)

| SG1995 a răspuns:

Felicitările mele! Din fericire pentru tine, nu ești nici prima, nici ultima naivă.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Asta e, nu e un capat de lume, incearca sa inveti ceva din asta si sa ai mai multa grija de tine pe viitor. Regretele nu schimba nimic.

| Plato a răspuns:

Exact ce le spun fetitelor de aici! Esti dovada vie ca ce spun eu e in totalitate veridic.
Imi pare si nu-mi pare rau pentru tine. Am asa, o senzatie ca tipul respectiv nu era, in termeni moderni, un "good guy", ci sunt convins ca era un "badboy", un smecheras. Nu ma contrazice.
Din pacate, nu poti da timpul inapoi. E o tragedie, dar, din moment ce esti in viata, inca ai un scop pe Pamant, viata ta are sens. Trebuie sa fii optimista si sa inveti din greseli.
Cel mai bun lucru pe care-l poti face, e sa folosesti exemplul personal pentru a scuti alte fete de prostia asta. Poate, daca le spui tu, vor intelege ca e o decizie foarte importanta, virginitatea e pretioasa, si cel mai important: "smecherasii" NU dau doi bani pe voi, pentru ei sunteti OBIECTE usor de inlocuit. Sunteti doar trecute in carnetel. Oricat de frumos ar vorbi la început, totul e pentru a-si atinge scopul. Nu dupa aspect se alege partenerul.
Sunt sigur ca si tu, la fel ca toate fetele, ai fost curtata si de gentlemani. Daca nu-ti ajung la nas, ce sa-ti fac?
"Iata capodopera nestiintei voastre!" - Victor Hugo

| ForeverAlone97 a răspuns:

N-ai ce să faci. Vouă fetelor mereu v-au plăcut băieți din ăștia, și vă vor plăcea în continuare. Ceilalți în schimb nu sunt candidați pentru treburile astea, nu vă uitați la ei, n-au vrăjeală bună. Deci, nu te mai plânge prințeso, ce cauți aia găsești. Pe mine deja mă scârbește ignoranța și prostia voastră, fetelor. Dar nu-i nimic, m-am obișnuit de o viață să nu mă ating de voi, pentru că știu cum sunteți. Și voi continua așa până-am să mor.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Folosește-te si tu de următorii.
E doar sex.Nu valorezi nici mai mult, nici mai puțin dacă esti virgina decât dacă nu ești.E irelevanta pers cu care faci sex prima data(cât timp e de comun acord).

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

"E irelevanta pers cu care faci sex prima data" chiar crezi ca nu poate incepe cu stângul/sau dreptul? Virginitatea nu valoreaza nimic, dar calitatea primilor parteneri da.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Mereu începi cu stângul.Iti trebuie experiența ca sa iasă bine.
Da, calitatea lor contează, dar nu influentează regretele ei sau starea ei naspa.Problema ei e ca vede virginitatea ca pe ceva de aur.

| mihaicelsfant a răspuns:

Cati ani ai de regreti chiar in halu asta?

| christine99 a răspuns:

Imi pare rau ca ai trecut printr-o experienta neplacuta dar e si o parte buna a lucrurilor de acum nu mai ai de ce sa ti faci grija in legatura cu asta, ai primit o lectie de viata si poate n-ai ramas insarcinata. Viata merge inainte, si tu esti in primul rand o fiinta umana care are multe de oferit, vei avea alta poveste de iubire mai frumoasa, nu mai traim ca acum 100 de ani si in ochii multor persoane nu mai conteaza acest concept.

| Stropdeploaie a răspuns:

Data viitoare sa fi mai atenta de cine te indragostesti!

| Eduard196 a răspuns:

Vreau sa te linistesti happy oricum nu mai poti da inapoi timpul. Asta este. Ai grija in schimb cu cine intri in relatie de acum in colo

| 2EXA a răspuns:

Iti inteleg regretul insa tine minte ca majoritatea oamenilor, daca nu chiar toti, trec prin viata noastra pentru a ne da o lectie sau mai multe.

| eugeniu2020 a răspuns:

E fapt consumat, asta e! viata merge inainte, nu vad mare necaz.
vei face sex cu mai multi barbati care nu te vor suna dupa, si care e problema? e doar sex.
tu esti o bucata de carne care te oferi, singura accepti situatia data!

| Mariavasile a răspuns:

Doamne, stai liniștită. Dacă îți vei găsi un iubit care și el la rândul lui nu mai este virgin e super ok. Eu am fost cu un prost 1 an si 5 luni și nu am făcut sex și fix maxim 2 săptămâni mai erau și practic cred ca se ajungea la asta și ne am despărțit. Nu ne mai suportam ne certăm mereu. Iar la 2 zile eu am ieșit cu un băiat, iar cu acest băiat "X" am făcut sex după 3 săptămâni. X a fost super, m-a făcut sa am încredere ca nu ma va lăsa după, iar acum suntem împreună de 2 ani și jumătate.
Deci gândește te ca nu contează ca ai făcut tu sex acum, vei găsi pe cineva care sa te iubesc și sa aibă grija de tine, iar în timpul unei partide drăguțe veți sta și veți râde de prostul ala care te a lăsat