| RAY a întrebat:

Resemnarea ca nu vei gasi o fata sincera, serioasa are o baza reala sau emotionala?

Răspuns Câştigător
| Mosotti a răspuns:

Are baza reala dar si emotionala, ca si simti ca nu te mai intereseaza, nu doar o gandesti ca vine dintr-o realitate. Pentru ca nu e normal sa suferim pentru ceva ce nu avem si ce nu putem avea, trebuie sa ne bucuram de ce avem si de ce putem face, resemnarea este binevenita, altfel, viata va deveni neagra doar ca nu gasim o fata sincera, deci este normalitatea sa ne resemnam. Resemnare inseamna ca ai trecut peste acel neajuns cu bine.

Nu gasesti o fata sincera, dar poti gasi un calculator smecher cu care sa-ti faci placerile, sa faci de toate pe el si sa-ti placa, resemnandu-te cu fata, poti face asta cu calcul, daca nu te resemnai, nu mai puteai. Avem multe chestii de facut, de care sa ne bucuram, nu se invarte tot in jurul unei relatii care dupa un timp nu prea va mai fi asa buna treaba, sau chiar daca ar fi bine, asta e.

3 răspunsuri:
| BuBBlesykeSs a răspuns:

Doar tu iti impui asta si posibil sa nu găsești niciodata si sa rămâi singur forever laughing

| Clabuc a răspuns:

Nu e o baza reala.cauta pana gasesti

| addicted4judo a răspuns:

Nimic adevarat big grin. Asta ne implementam noi baietii in minte cand iesim dintr-o relatie proasta cu o fata sau dupa ce ne inseala asteptarile. Fiecare are sufletul pereche, asculta-ma, da timp timpului, axeaza-te pe altceva in viata ta, pe scoala, pe lucru, pe facultate, pe sala, pe ce iti place tie mai mult, si fara sa vrei vei da de fata potrivita. timpul le rezolva pe toate.