| RAY a întrebat:

Resemnarea e buna?

14 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Înainte de a merge la piață prima întrebare este de câți bani dispui pentru cumpărături. Unii nu sunt făcuți să-și întemeieze familie și astfel e mai bine pentru toată lumea.

| Mosotti a răspuns:

Resemnarea e buna cand nu se poate face nimic desi ai incercat tot ce se poate, doar cu conditia asta.

| GambleR40792 a răspuns (pentru Mosotti):

Pacat ca nu e aliment, eram curios ce gust are happy

| Mosotti a răspuns (pentru GambleR40792):

Ce sa fie aliment?

| Lioana a răspuns:

Atunci cand nu poti face nimic, da, e buna resemnarea. Dar numai atunci cand e 100% sigur ca nu se mai poate face nimic. Acolo unde exista o farama de speranta merita sa lupti in continuare pentru ceea ce iti doresti.

| Mosotti a răspuns (pentru Lioana):

Pai asa luam, cand nu se poate face nimic, ca atunci daca omu are o baza pe care ar putea obtine ce vrea, nu se mai ajunge sa-si puna problema de resemnare, bine o baza, nu o speranta iluzorie.

| Lioana a răspuns (pentru Mosotti):

Pesimistii se remneaza inainte de a incerca toate variantele posibile.

| Mosotti a răspuns (pentru Lioana):

Ai dreptate, dar eu zic de un om care a incercat intai tot, nu discutam de ceilalti.
Ca acolo e mai complicat, realizeaza poate mai tarziu sau in terapie ca pesimismul nu isi are sensul.

Poti zice ca nu poti dupa ce ai incercat, asa da.

| RAY explică (pentru Mosotti):

Tu ai incercat totul incat sa numai vrei o relatie?

| Mosotti a răspuns (pentru RAY):

Nu, dupa ce am fost mai nasol pe stare, nu am mai vrut eu.
Nu as putea duce o relatie, pai cine sta cu unu care de pe la 12 pana pe la 17 sta in pat de nasol si somn ce ii e, fara leg cu la ce ora se culca seara.
Si care nu lucra, si asa mai departe, nici nu cont ca ai avea bani sau nu, faptul ca nu lucri nu prea le convine.

Desi nu s-a ajuns acolo, ca oricum alea care ma placusera alea 4-5 nu le placusem eu, si oricum nu duceam relatia din cauza starii.

Am facut totul pentru alte chestii, si n-a mers.

| Sophieka a răspuns:

Nu te mai muti?

| RAY explică (pentru Sophieka):

Ma mut pe luna sa am internet 5g

| helpforyou a răspuns:

Este buna atunci cand realizezi ca nu mai exista nici o solutie pentru a continua!

| Fantaspirit a răspuns:

Stoicismul e mai bun.