| RAY a întrebat:

Revenim la antica problema, de ce unele fete mint ca nu conteaza aspectul fizic, dar apoi tot ele iti spun ce isi doresc?

Răspuns Câştigător
| Mosotti a răspuns:

Si daca nu doar tu ti-ai dat seama de asta ca eu nu mi-as schimba parerea, nu inseamna ca e si corect ca 1000 insi care nu stiu de natura umana, si-au dat seama ca eu nu imi schimb parerea.
Cum dracu sa-mi schimb parerea daca orice argumente aduceti, sunt false si neconforme cu realitatea? Si sunt nedemonstrabile.

Ca si la politica, daca 85 % din oameni is prostiti de partidele de dreapta ca socialistii-s nasoi (ca sa aiba dreapta mereu castig si sa fure si sa tine cu smecherii doar, ca asta le e doctrina), nu inseamna ca e ca aia 85 %, doar ca-s majoritatea, pot fi fraieri toti 85 %, pentru ca asta s-a si dorit, si s-a reusit. Si daca o sa-i intrebi pe aia de sus in particular daca le erai ruda sau ceva, o sa zica ca au dorit ca lumea si fie proasta pentru ca..., si daca au cazut in capcana, inseamna ca-s fraieri.
Daca-s cativa care vad realitatea si o demonstreaza, e okey cu aia 15 %.

Ca avem aici si cativa care stiu realitatea, si mi-au confirmat-o dupa fapte, si eu le-am confirmat lor cand au zis.
Voi aduceti argumente teoretice, sau cum ar trebui sa fie.
E corect ca e bine ca voi, asa ar trebui sa fie, asta am zis si eu de n ori, insa nu este.
Evident ca e super sa ne luam dupa calitatile morale care raman toata viata, nu pe fizicul care trece.
Asta ziceti bine voi.

Si barbatii nasoi tot la frumoase se uita, nu nega si asta ca ar fi prea de tot, asa si femeile nasoale, tot frumusei viseaza si sunt atrase tot de aia.
Pai tu n-ai vazut la TV, ca a fost o emisiune cu teapa "generalul in armata americana", cand femei destul de nasoale, supraponderale, dadeau bani la tepari care se dadeau soldati in armata SUA pe undeva, si trimiteau la proaste poze cu barbat superaratos.

Si alea se indragosteau, ala le lua cu stii tu ce, ca le trebuie bani, ca nu stiu ce, si aia era.
De ce crezi ca trimitea ala ca ar fi unu din ala super?! Ca nu conta fizicu?
Pai daca nu trimitea poze d-alea, cucu bani, nu mai pupau, deci stiau f bine ce vor astea.
Ca daca le vorbea frumos fara poza, alea nu se simteau, adica avem fapte, nu vorbe, si asta e doar un mic exemplu.
Si daca nu conta fizicul, aia ar fi stiut si deci nu ar mai fi trimis poza, sau trimitea cu unul banal.

Ca nu apuca nasoalele frumusei, e alta.
Ptr ca mintea noastra nu aliniaza fizicul nostru cu dorintele din pacate, suntem toti programati sa ne placa cei frumosi.

Am zis, schimba realitatea, si atunci imi schimb parerea dupa noua realitate.
Schimb-o, ca sincer mie imi convine.

52 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Faina poza fra, iti sta bine zambind. De obicei uratele spun ca nu conteaza aspectul fizic pentru ca nu au pretentii

| Mosotti a răspuns (pentru VerginicăVacăGrasă):

Culmea ca si uratele au pretentii, tot la frumusei se uita, si sta cu uratii din interes.

| RAY explică (pentru VerginicăVacăGrasă):

Rar zambesc eu mann, acolo a fost un moment de fericire, eu nu zambesc in poze, mi se pare falscitate

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

Părerea ta va rămâne aceași indiferent de ce argumente ții se vor aduce. Părerea în legătură cu afirmațiile despre fizic și religie, zic.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

Am rectificat răspunsul dar dat fiind că rectificarea apare cu întârziere, voi zice aici: mă refer la
părerea și afirmațiile tale în legătură cu religia și fizicul, nu în mod general.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

You only see what your eyes want to see.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai stiu ca la religie si fizic te referi chiar daca nu editasei inca, la aia ma refeream si eu, ca asta e realitatea.
Bine, mai sus m-am referit la fizic, nu la religie dar e tot aia, principiul e acelasi, realitatea asta este, cine o vede bine, conform faptelor, cine nu vrea sa o vada, e alta.

Iar cu religia, chiar printre mecanismele de aparare ale psihicului este unul "credinta in divinitate", deci si medicii si psihologii stiu ca e vis, ca mecanism de aparare asta inseamna, iluzie sa te aperi contra unei realitati neconvenabile.
Asta doar o foarte mica dovada.
Bine, asta e la nivel inconstient, nu constientizezi, ca sa nu te prinzi ca e farsa.

Asa cum este si "trairea in fantasma", ca sa fugi de realitate, treiesti in scenarii fictive, e un alt mecanism de aparare, de exemplu.
Ce e real nu are ce cauta pe lista mecanismelor de aparare.

Sau "negarea", de exemplu ai o boala recent descoperita incurabila, si negi ca o ai, tu pur si simplu percepi ca nu o ai.
Am dat mai multe exemple, ca sa vezi ca e ireal.

Credinta asta e in genele multora, este acel mecanism de aparare natural contra vietii de cacao, de aia a prins religia asa bine, si de aia marii smecheri au facut-o, ca stiau ca tine.

Ptr ca e una sa stiu ca ma duc dracu si gata, si e alta sa stiu ca daca ma duc, pe lumea ailalta va fi bine, normal ca se simte mai bine al doilea.
Bine, tu avand acel mecanism in actiune, in ciuda evidentelor negi, insa punand asa doar constientul la bataie ignorand ce simti si cum vezi treaba (chestie data de inconstient), te-ai prinde.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai am impresia ca nici tu n-ai fizic ca lumea, ca daca aveai, nu negai asta cu fizicul.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

Nu vorbi fără să știi.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Am zis ca poate nu ai avea fizic, pentru ca ce ai tu seamana a mecanism psihologic de aparare care face omu sa nu vada realitatea, si sa o nege in ciuda evidentelor, (pentru ca daca vede realitatea, ii face rau destul) si acest mecanism nu apare daca nu e nevoie de el, adica daca ai avea acces la baieti aratosi.
Dar e doar o banuiala. E o varianta.

A doua varianta e ca arati f bine dar sa negi asa aiurea, poate pentru ca stii ca societatea condamna pe cei ce se uita la fizic, ca, condamna "aaa se uita la frumusete, e prost/proasta".
Societatea sfideaza puternic natura umana si chiar ce face ea insasi societatea la nivel de individ, ca face exact ce condamna.

Deci una din doua e la tine.

Oricum aproape toti cu f multi bani isi iau femei/barbati aratosi, asta se observa pe tot globu.
De exemplu Macron e barbat frumos, el a luat-o pe aia mai urata si in varsta, ca avea ceva avantaj de pe urma ei de pe vremea cand nu era nimic el, iar ea l-a luat ca era frumusel.
Si cam toti oamenii aratosi, iau pe cat posibil tot aratosi chiar daca pe aici mint ca nu.
Ori isi iau de seama lor dar aratosi, ori parteneri mai tineri tot aratosi.

Si asta nu o zic doar eu.
Si daca pe tot globul e asa, oare nu e in semn de intrebare?
Am dat exemple pe care le vedem, nu zic de ceilalti de care nu stim.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

Nu cred că are rost să-ți mai explic deoarece părerea ta va rămâne aceași indiferent de ce argumente ți-am aduce eu sau ceilalți useri.

I'm out of this subject.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai aici am zis cele doua variante, a treia nu exista. In viata de f multe ori mi-am schimbat parerile pe argumente reale date de altii, in special in axa politica, deci nu e asa cum zici, dar acolo, parerea mea era proasta bazata pe argumente fake date de capitalisti.
A venit prietenul meu ala de 57 de ani, si a inceput sa faca ce fac eu aici cu unii pe axa relatii, si mi-a explicat, mi-a dat fapte, mi-a explicat istoria de la a la z, mi-a dat si sursele, si uite asa am inteles care e treaba si parerea mea s-a schimbat.

Si nu doar in cazul ala. Si la calculatoare, eu aveam 27 ani si venise unu de 16 ani si a zis "serveru tau e varza nene... pune-l la punct", si asa era, am pus mana si am indreptat situatia.

Dar aici cum pot sa-mi schimb parerea? Am impresia ca tu si altii de aici vedeti stramba realitate, pe bune acum.
Adica si maica-mea la 75 ani vede adevarul mai ales ca a trecut si ea prin asta, si voi negati, ca se mira de voi!
Pai a zis "eram frumoasa mama, de ce crezi ca ma curtau aia de nu se putea?". Si bunica care avea 4 clase stia! Numa unii din voi nu.
De multe ori am impresia ca voi nu traiti in societate ci undeva izolati, de nu vedeti ceva ce vad cam toti.

Voi explicati ceva fara acoperire in real, pentru ca nu puteti demonstra de ziceti, am zis, or fi cazuri, dar putine asa cum ziceti voi, aici referirea e la majoritatea.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

"Pai aici am zis cele doua variante, a treia nu exista."

După mintea ta, poate.
Mai documentează-te în privința asta și apoi mai vorbim pe tema asta. Poate.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu are cum sa existe a treia varianta.

| RAY explică (pentru Mosotti):

E genul giga contra

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

The impossible becomes possible.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Fata una e sa se intample ceva rar alta e sa se intample,noi vorbim de majoritatea,majoritatea pers se atrag prin aspectul fizic,numai baga vrajeala ca nu conteaza fizicul,asta e o ipocrizie,fizicul este cel mai important aspect,te vezi cu ala iti place ii dai o sansa,asta e valabil online,offline,pers populare sunt frumoase,cei carismatici,populari sunt frumosi,frumosi sunt perceputi ca fiind inteligenti si buni, ce rost are sa mintiti, asa ma pacalit si o fata, fiti naibi sincere, orice fata sincera recunoaste asta

| RAY explică (pentru Mosotti):

Astea sunt vrajeli de pustoaice, o femeie matura spune la fel, fizicul conteaza

| RAY explică (pentru Mosotti):

Ca si fatuca mea, a spus ca ii place unu brunet, ochii albastri, 1, 70 ca aia ar vrea, stie deja de ce baieti a fost atrasa, restul sunt minciuni, cate teste am facut pe tinder, Facebook, badoo nu arati placut pa, simplu

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Asa este, si imposibilul poate deveni posibil, dar depinde de situatie.

| Mosotti a răspuns (pentru RAY):

Pai cam asa, e gica contra si fara argumente, sfideaza realitatea de pe tot globul.

| RAY explică (pentru Mosotti):

Imposibilul asta depinde de probabilitate, probabilitatea sa stai cu una frumoasa tu fiind urat este sub 5%,daca e sa traim asa,traim in povesti, ca cu gandirea pozitiva, de asta exista stoicism sa fii precaut, e ca si cum ai spune ca orice lucru cu o probabiitate mica se intampla des ceea ce e sofism, nu are logica, daca intervine factorul material nu creste probabilitatea, in peste 80% din cazuri noi avem dreptate, vorba lui einsten, dumnezeu nu se joaca cu zaruri

| RAY explică (pentru Mosotti):

Si eu eram asa, de asta si stiu cu e, ei asa atrag atenta, neavand atentie reala

| Mosotti a răspuns (pentru RAY):

Exact, de aia am zis ca Rozenn sfideaza realul, si imi zice mie ca nu imi schimb parerea orice ar zice ei, pai daca zic prostii contra realului, cum sa-mi schimb parerea?

| RAY explică (pentru Mosotti):

Inca incerc sa o inteleg pe nebuna mea, spune ca are preferinte de aspect fizic dar nu conteaza aspectul fizic, alege banii nu iubirea, dar ca vb de banii ei, dracu le intelege

| RAY explică (pentru Mosotti):

Corect,in fapt prosti vor mereu sa crezi in rahaturile lor,in ro a fii indiot e o traditie din mos stramosi, sunt experti in toate, ma in toate, vezi experti in alimentatie care nu au habar ce e aia calorie, numai vb de covid, savanti sunt o gluma pe langa simpli oameni care nu stiu nici macar ce e ala virus, e o societate situata undeva in epoca de piatra

| Mosotti a răspuns (pentru RAY):

Un neatractiv deloc are sanse destule sa stea cu una frumoasa daca are financiar de oferit ce doreste aia, deci 5 % e f putin.
Dar daca nu are bani de oferit, are sanse 0, 1 poate. Poate aia sa aiba o problema de sanatate insuportabila pe care nu o suporta altii.

De ex era o politista cat de cat misto cu care nu statea nimeni, un amic de pe matrimoniale i-a dat intalnire, toate buna si frumoase pana au ajuns la pat.
Aia i-a zis ca nu pot face in pat pentru ca ea imediat dupa orgasm urineaza, asa ca au facut-o in cada.
Bine, nu stiu cum era cand nu ii venea sa se p, dar probabil ca tot scapa putin.

Poate cu una din asta da, sa stea unu mai neatractiv, desi nici asa. Ca se f in baie, si e okey, si tot nu sta cu ala total neatractiv.

| Mosotti a răspuns (pentru RAY):

Le intelegem, e f simplu.

| Mosotti a răspuns (pentru RAY):

Mda, multi zic aiureli fara nici o baza reala.

| RAY explică (pentru Mosotti):

Vorbeam de ala saracie fara banii si urat, asa daca ai banii nu e atractie fizica si e scarba din partea ei, cum sa ne priveasca alcumva, mai dau uni sute de euro pentru grilfreind experience sa se minta singuri, nu judec dar e de rahat, iti dau 200 de euro te poti preface ca ma iubesti, fugim de realitatea ca tantari de foc

| RAY explică (pentru Mosotti):

Pai ce naiba a vrut sa spuna aia, are preferante dar nu conteaza fizicul

| Mosotti a răspuns (pentru RAY):

Pai ala saracie fara bani si total neatractiv (nu urat) n-are nici o sansa, daca are bani are sanse doar sa fie tinut de prost.

Aia a vrut sa zica ca are preferinte si conteaza fizicul, minte ca nu conteaza. O avea preferinte si la caracter si creier, dar eliminatoriu e fizicul.
Ca na, trebuie sa te si compatibilizezi, sa ai ceva comun, sa te intelegi in discutii, si aici pot fi preferinte, dar cu fizic macar cat de cat atractiv.

| RAY explică (pentru Mosotti):

Tot timpul mi-am infrant poftele astea de afectiune, atat fizica, cat si emotionala.
si tu faci mereu asta?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

După mintea ta, poate.

| Mosotti a răspuns (pentru RAY):

Nu nu mi-am infranat nimic, dar nu prea mai am poftele astea, ca a trecut timpul lor la varsta mea.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai aia e, poate si dupa mintea altora.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Si daca nu doar tu ti-ai dat seama de asta ca eu nu mi-as schimba parerea, nu inseamna ca e si corect ca 1000 insi care nu stiu de natura umana, si-au dat seama ca eu nu imi schimb parerea.
Cum dracu sa-mi schimb parerea daca orice argumente aduceti, sunt false si neconforme cu realitatea? Si sunt nedemonstrabile.

Ca si la politica, daca 85 % din oameni is prostiti de partidele de dreapta ca socialistii-s nasoi (ca sa aiba dreapta mereu castig si sa fure si sa tine cu smecherii doar, ca asta le e doctrina), nu inseamna ca e ca aia 85 %, doar ca-s majoritatea, pot fi fraieri toti 85 %, pentru ca asta s-a si dorit, si s-a reusit. Si daca o sa-i intrebi pe aia de sus in particular daca le erai ruda sau ceva, o sa zica ca au dorit ca lumea si fie proasta pentru ca..., si daca au cazut in capcana, inseamna ca-s fraieri.
Daca-s cativa care vad realitatea si o demonstreaza, e okey cu aia 15 %.

Ca avem aici si cativa care stiu realitatea, si mi-au confirmat-o dupa fapte, si eu le-am confirmat lor cand au zis.
Voi aduceti argumente teoretice, sau cum ar trebui sa fie.
E corect ca e bine ca voi, asa ar trebui sa fie, asta am zis si eu de n ori, insa nu este.
Evident ca e super sa ne luam dupa calitatile morale care raman toata viata, nu pe fizicul care trece.
Asta ziceti bine voi.

Si barbatii nasoi tot la frumoase se uita, nu nega si asta ca ar fi prea de tot, asa si femeile nasoale, tot frumusei viseaza si sunt atrase tot de aia.
Pai tu n-ai vazut la TV, ca a fost o emisiune cu teapa "generalul in armata americana", cand femei destul de nasoale, supraponderale, dadeau bani la tepari care se dadeau soldati in armata SUA pe undeva, si trimiteau la proaste poze cu barbat superaratos.

Si alea se indragosteau, ala le lua cu stii tu ce, ca le trebuie bani, ca nu stiu ce, si aia era.
De ce crezi ca trimitea ala ca ar fi unu din ala super?! Ca nu conta fizicu?
Pai daca nu trimitea poze d-alea, cucu bani, nu mai pupau, deci stiau f bine ce vor astea.
Ca daca le vorbea frumos fara poza, alea nu se simteau, adica avem fapte, nu vorbe, si asta e doar un mic exemplu.
Si daca nu conta fizicul, aia ar fi stiut si deci nu ar mai fi trimis poza, sau trimitea cu unul banal.

Ca nu apuca nasoalele frumusei, e alta.
Ptr ca mintea noastra nu aliniaza fizicul nostru cu dorintele din pacate, suntem toti programati sa ne placa cei frumosi.

Am zis, schimba realitatea, si atunci imi schimb parerea dupa noua realitate.
Schimb-o, ca sincer mie imi convine.

| Drimmero a răspuns:

Au dreptate, chiar nu conteaza deloc, alte aspecte sunt decisive.

| RAY explică (pentru Drimmero):

Te nominalsez ca barfitorul anului pe TPU

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Esti dilimache?

| RAY explică (pentru Drimmero):

Aveti acolo un grup si barfiti tot TPU

| Hammurabi a răspuns:

Contează aspectul fizic, bineînțeles.
Dar nu numai.
Contează și caracterul, inteligența, carisma, simțul umorului, și multe altele.
Și într-o oarecare măsură (nu total) se pot compensa unele pe altele.

Unele fete zic așa pentru că nu vor să pară chiar superficiale sau poate pentru că nu iau în calcul chiar extremele.
Iau în calcul doar intervalul care poate fi compensat.

| RAY explică (pentru Hammurabi):

Acum 45 minute | SilentRain explică (pentru RAY):
Harinc, serios, ochii albaștri, peste 1.70 m, și să mă iubească doar și numai pe mine big grin

vs nu conteaza fizicul

în 27 Aprilie | SilentRain explică (pentru RAY):
Primești ce oferiwinking
Oricum mai bine cu inima frântă într-un Ferrari

nu ma intereseaza banii

| Hammurabi a răspuns (pentru RAY):

Acum tu ai vrea să zică o fată
"Pentru mine nu contează fizicul, poate să nu aibă fizic deloc!"
laughing

| Antopuff a răspuns (pentru Hammurabi):

Pentru mine nu contrează fizicullaughing)

Glumesc
Contează si nu prea. Si noi fetele suntem greu de înțeles. Nici noi nu știm ce vrem.

| RAY explică (pentru Antopuff):

Mai mult e teatru

| Antopuff a răspuns (pentru RAY):

Da, așteptam nominalizări la Oscar

| RAY explică (pentru Hammurabi):

Deja vorbim despre paranormal, grssule merge afacerea?

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns:

Dracu stie, hai sa bem o bere!

| 120bulevard a răspuns:

Pentru ca femeile au 723 de masti taichiț. Pai da tu de ce crezi ca FEMEILE iti spun ca vor baieti BUNI, cand ele de fapt tanjesc dupa golani cu BEMVE si audi care sa-si bata joc de ele? Femeile se uita intotdeauna la statutul social, daca esti un fraier normal ca nu se uita la tine, femeile sunt hipergame in natura si de asta isi inseala barbatii asa de mult, e evolutiv da-o in colo, femela cauta masculul care poate sa o impregneze cu cei mai puternici copii la nivel instinctual. DE ASTA nu ai incredere in putorile astea de FEMEI, FEMEI adevarate se gasesc rar!

| MotanulAlbastru a răspuns (pentru 120bulevard):

Daca îți permiți BMW nu înseamnă că ești golan, băiat rău sau agresor.
Asta e doar percepția voastră de tăntălăi.
Ia du-te in relații mediocre de persoane care lucrează joburile de jos și își freacă viața la păcănele sa vezi că în sărăcia aia e cel mai mult abuz. Femeile hipergame, pai parcă bărbații gândeau cu penisul rolling on the floor chiar voi va branduți așa, ca animale care caută doar să se reproducă.
Hai ieși din casa, atinge iarba că aberezi și dacă își căutau femeile numai masculi puternici sa se impregneze nu mai aveați niciunii relații la ce generații de pițigume sunteți.

| 120bulevard a răspuns (pentru MotanulAlbastru):

Pai daca esti prost la cap nepoate si nu stii sa citesti si sa intelegi un text la prima vedere la fel ca la bacalaureat, care e problema aici. NU a negat nimeni ca nu exista baieti buni cu BEMVE si AUDI. Eu m-am referit la GOLANII, care fac activitati GOLANESTI si care detin masini precum BEMVE si AUDI dar vad ca ai doar 3 neuroni printre care aia 2 joaca ping pong si sunt in stare vegetativa

"Hai ieși din casa, atinge iarba" - Cred ca prin fraza asta, vrei sa-mi proiectezi viata ta de *** trist care traieste in intunecimea beciului 23 de ore din 24 si foloseste manusa de latex pe post de masturbator, si bea bere la PET cumparata de la Profi pe scara blocului si fumeaza tigari MORE nefiltrate, si care in toata viata lui de epava umana a vorbit doar cu 2 fete dar nu a reusit sa combine niciuna

| RAY explică (pentru 120bulevard):

E cauza pierduta