| Millis a întrebat:

Revenind la intrebarea : "Buna, am mare nevoie ajutor, si incerc sa apelez la voi! Imi place de un baiat xD, dar eu sunt cam timida si nu vorbesc asa de mult, el a spus ca sunt micuta, draguta si ca ar vrea sa fie cu mine, doar daca as vorbi cu el, spuneti-mi va rog din inima cum sa fac sa nu mai imi fie rusine de el si sa pot vorbi cu el? Va rog" problema e ca nu stiu ce fel de subiect sa discut cu el :-

Răspuns Câştigător
| mgxxtreme13 a răspuns:

Deci, daca va placetilove struck, ii foarte bine, dai o sansa eu zic ca merita, vezi sa nu fie fitos, ( ca nu va potriviti nu de altahappy ) si gandeste-te de 2 ori inainte de al lua de iubit, ca dupa aia sa nu suferihappy suuccceess porumbeilor, nu de alta da eu's sigur!laughing lol

5 răspunsuri:
| Ady93 a răspuns:

Da, si eu patesc la fel, aici este o chestie mentalitate, daca vrei sa te gandesti la subiecte de discutie nu te gandi ca vorbesti cu el, ca ti se blocheaza mintea si ramane goala laughing, gandeste-te ca vorbesti cu o prietena dea a ta. Subiectul poate fi absolut orice, de laun film misto pe care l-ai vazut, la clasica ce "muzica asculti", "care sunt hobbyurile tale". Si de obicei o data ce incepi o dicutie curge de la sine ca dati dintruna in alta.
Bft!

| Gorillaz a răspuns:

Parerea mea, nu ar trebui sa devii deloc tupeista, pentru ca el cel mai probbil s a indragostit de. firea ta de acum, tupeismul aduce dupa el si alte prostii... incearca sa ii arati ca vrei asta in felul tau, cand discutati mai simplu, cat despre un subiect de discutie, totul ar trebui sa vina de la sine, dar daca vrei neaparat poti sa... il intrebi daca iese mai incolo pe afara, daca zice da, stabiliti cand si unde iar acolo, clar se va porni un subiect, daca raspunde nu, intreaba l motivul si. puteti sa faceti un subiect de discutie. din de ce nu poate.adica gen se duce in locul x, si ce faci in locul x? pai fac aia aia aia, aa deci te pricepi sa faci xyz? etc.

| MadQueen a răspuns:

Ia-ti inima-n dinti si fi mai tupeista! Succes! happy

| Bogdanst a răspuns:

Buna,daca ii place de tine si binentels si tu la fel ai sanse mari de a forma un cuplu,cum sa vorbesti cu el? Nu-ti poate spune nimeni mai exact, si de cat sa nu mearga mai bine nu.Ce sa vorbesti cu el, totul o sa vina de la sine o sa vezi evita cat de mai mult posibil sa nu vb nu mai despre tine sau sa vb mai mult ca el.Cel mai bine este sa fi tu insuti sa ai stilul tau o sa mearga de minune.Si o sa ai subiecte de vorbit cu el pe diferite teme,si sa nu te lauzi cum fac mai toate fetele si baieti,si ca umbla dupa tine ca ai avut o gramada de baieti etc il pui intr-o situatie proasta, si sa fi atenta la cea ce spui si pe cat posibil sa nu te dai asa dintr-o data la el laughing glumesc, mergeti de exemplu la o plimbare prin parc la un film. In bar nu este locul cel mai ideal sau in club.Eu asa fac de obicei, sper ca ti-a fost de ajutor sfatul meu. O zi buna

| byA_2807 a răspuns:

In primul rand iesi din kls du-te la ei dar ai mareee grija sa nu fie inconjurat de prieteni:d pentru ca te vor barfi, apoi ii ceri id, p mess cand o sa vb cu el o sa fii mai buna te vei comporta la fel ca si el el daca iti zice "buna uby cf" uh ii zici"bine iubi u" cam asa dar inainte de a te duce la el trebuie sa ridici capu sus si sa te gandesti la el... fundz plzzzlove struck