| lorena98 a întrebat:

Revin cu o intrebare: e un tip la scoala cu un an mai mare ca mine (eu sunt a 7-a si el a 8-a) si l-am surprins de multe ori ca se uita dupa mine dar daca ii zambeam nu era reciproc. Oare ma place? Cred ca face asta si la alte fete dar diar la inca vreo doo doua trei. Oricum mie imi place de el. Ce sa fac?

2 răspunsuri:
| spyke321 a răspuns:

Incepe cu ceva simplu, vorbeste-i pe facebook, da-i like-uri, dupa usor, usor baga-te in seama cu el (nu prea conteaza varsta pentru ca sunt foarte apropiate) baga-te in seama cu el. Insa cel mai important lucru este sa stii daca aveti ceva in comun. Nu te uita ca e frumos sa mai stiu ce alte chestii! Afla daca aveti ceva in comun pentru ca pe asta se bazeaza o relatie. Fii putin indrazneata pentru ca baietilor le place asta!
Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Mergi mai departe, asta trebuie sa faci.
Probabil te place.
De ce nu il intrebi personal daca te place?
Indrazneste si intreaba-l.
Te pup!