| 12manuq a întrebat:

Revin din nou cu o intrebare. Dupa cum unii dintre voi ati vazut,sau cei care nu au vazut pot cauta.A venit prietena mea la mine,si am incercat incet incet,am luat-o pe toate partile,am facut toate incercarile,dar nu am reusit sa o conving sa facem sex.A vrut sa isi dea jos tricoul si sutienul,ne-am sarutat, ne-am atins.Dar cand am mangaiat-o ferm mai jos a spus ca nu.Acum,fie vorba, am 20 de ani,umbla hormonii in mine, vreau sa fac cat mai curand cu ea.Nu ar fi problema ca nu am cu cine sa fac.Am o veche prietena cu care mai faceam ocazional, dar am renuntat pentru ea.Cum credeti ca ar trebui sa procedez in aceasta situatie? I-am zis aseara ca vreau sa mai vina la mine vineri seara si a zis ca vine.Eu nu mai am nici o idee cum sa fac, asa ca astept sugestii.Iar copii de 12 ani,chiar va rog,nu imi mai raspundeti,imi ocupati rubrica degeaba, multumesc.

11 răspunsuri:
| Ririru a răspuns:

In primul rand nu ai precizat varsta ei, nu ai precizat de cat timp ai relatia ( pentru mine ca fata e si asta important )

Este destul de clar ca ea inca nu se simta pregatita pentru pasul asta, ori astepti, ori iti cauti alta pentru ca ea din aceste gesturi ale tale poate interpreta ca doar sex vrei de la ea, ca nu ai rabdarea si sentimentele necesare pentru a o astepta.

| corbulalbrosu a răspuns:

Singura solutie, inca o ....incercare de convingere.Si daca nu si nu, solutia este perseverenta care in final va da rezultatele scontate.Nu inteleg de ce esti atat de disperat din moment ce ai cu cine si cand sa-ti temperezi hormonii. In rest sa auzim numai de bine.

| mihai69 a răspuns:

Cu astea care-l iau pe nu în brațe nu există metode de convingere rapidă. (fără violență!)

| Emilian65 a răspuns:

Daca ea nu vrea, nu ai ce-i face.

| Doub a răspuns:

"Am o veche prietena cu care mai faceam ocazional"- raised eyebrows. Prietenul la nevoie se cunoaste. Daca nu vrea, nu are rost sa o obligi.

Răspuns utilizator avertizat
| NoName0x0 a răspuns:

Eu zic ca ar trebui sa creezi un cadru mai romantic, ce va tulbura, mai ales pe moment mintea fetei si ii va da senzatia ca o iubesti nespus! Dupa care, treceti din nou la mangaieri si atingeri!

| DroGhys a răspuns:

Nu ai ceva anume de facut. Tot asa treptat trebuie sa o procedezi dar nici prea insistent sa nu fii ca dupa poti da de inteles ca vrei doar sa te culci cu ea. Poti vorbi cu ea, daca te iubeste va intelege si iti va explica ce se intampla.
Din ce ai zis eu cred ca ori ar vrea si ea sa se culce cu tine dar nu este pregatita sau are nevoie de ajutor pentru a ajunge acolo, ori nu inca nu vrea sa se culce cu tine dar incearca sa te faca fericit cum poate ea lasandu-te sa o mai atingi prin anumite zone ale corpului. Ai grija ce faci ca sunt 2 optiuni:
1) o dai in bara rau
2) dai o impresie buna si te alegi si cu ceea ce doresti.

Repet, poate nu se simte pregatita. Spune-i ca vrei sa vorbesti ceva mai intim cu ea si serios, apoi ii spui ceea ce doresti dar pe un ton mai placut nu fi taran. Mai poti incerca sa faci ceva sa ii mai oferi niste incredere. Nu stiu exact cum a decurs relatia ta cu ea si nu te pot sfatui exact, exact! Mult noroc

| ramonia a răspuns:

E virgina? daca e vrigina trebuie sa mai astepti si sa nu insisti prea tare ca o sperii.

| armani12 a răspuns:

Sari direct pe ea...dao in lupte greco-romane daca e cazul...chiar daca vrea trebuie sa cedeze...si sa vezi gemete pe ea porma...de bucurie de sigurwinking