| Macho a întrebat:

Rog fetele si baietii sa impartaseasca(cine vrea) propriile metode de agatat, cucerit, spuneti-i cum vreti. Ce replici si cum se te porti cu o fata cand iesi cu ea, sau cand o vezi pentru prima data. Pentru fete, cum sa fie baiatul, ca aspect, preferati ca baiatul sa fie gentleman, deschis si altele.
Sper ca ati inteles ce vreau de la voi, noi toti ne purtam intr-un fel si stim ce avem de facut, dar daca aflam si alte metode si gandiri putem invata unul de altul.

Răspuns Câştigător
| Raluca_2845 a răspuns:

Pai fii atent aici si pune in practicalaughing
-Crezi in dragoste la prima vedere sau e nevoie sa mai trec o data?
-Am invatat cumva la scoli diferite impreuna?
-Vreau sa iti acord premiul ‘Totcevrei’ si ai castigat dreptul la o intalnire cu mine cu toate cheltuielile platite. Acum daca imi dai numele si nr de tel ca sa te contactez sa poti intra in posesia premiului.
-Am avut o zi proasta si intodeauna zambetul unei fete dragute ma inveseleste. nu vrei sa imi zambesti?
-Ce caine dragut ce numar de telefon are?
-Scuza-ma, am observat ca nu m-ai observat!
-Hai sa mergem la mine acasa si sa facem ce o sa le spun tuturor maine ca am facut oricum.
-Asteapta sa se termine petrecerea dupa ce se consuma alcool si te adresezi unei persoane pe care nu o stii ‘Haide ca mergem’-
-Tatal tau este terorist pentru ca tu esti o bomba.
-Doamne ce ma bucur ca nu sunt orb!
-Unde ai umblat toata viata mea?
-Pot sa iti iau ceva de baut sau iti dau banii?laughing
-Nu te supara ai un numar de telefon? ca eu l-am pierdut pe al meu.
-Mazgalici ma cheama dar poti sa imi spui ‘iubitule’.
-Arati exact ca a doua sotie a mea. Ea: De cate ori ai fost casatorit? Tu: O datalaughing
Macho'Macho Ralucutza te ajuta mereulaughing In orice situatielaughing
Pup:*

18 răspunsuri:
| Anca a răspuns:

Pfuah... e mult de povestit aici. Pt ca eu intai analizez persoana, ma interesez si de la altii cam ce gen de baiat e, ca sa stiu cum sa-l abordez.
Daca-i mai timid, sunt foarte directa, daca-i mai tupeist, o fac pe inabordabila.
Si nu iau niciodata in seama baieti care ma agata pe strada, parc, magazine. Nu dau niciodata nr de tel asa.

Daca imi place baiatu totusi, ii dau o idee. pe unde ma invart si poate ma mai vede in felul asta si are dreptu la a doua ocazia, in alt mediu. sa ma abordeze inca o data.

Cum agat eu?!
Ma uit f insistent, apoi il ignor, apoi vorbesc cu prieteni de-ai lui (daca sunt in zona ) ...atunci el moare de ciuda, apoi fac o aluzie la el, o gluma, un fluturat de gene laughing, o atingere pe mana din greseala, dupa care : vai, ma grabesc, trebuie sa plec.

Si-l las cu ochii in soare pana a doua oara.
Sau. daca mi-a placut f mult, il surprind cu un mesaj, scurt, cand nu se asteapta.

Cum sa se poarte cu baiat cu mine : In primul rand : sa vad ca-i interesat de mine, daaar sa nu o faca pe catelusul pentru ca atunci o sa incep eu s-o fac pe stapana si a pierdut in faza mea din start.
Sa fie ingrijit - chiar un pic metrosexual...
Sa putem vorbi despre orice, sa aiba o gandire matura si sa stie ce vrea de la el si de la mine.
Sa fie inteligent, ca sa am ce vorbi cu el, sa nu-i lipseasca simtul umorului. Dar sa nu o dea in glume proaste. Imi plac baietii capabili sa scoata o replica taioasa ( nu pentru mine sa fie bineinteles ), sa aiba stil in el, papagal cum se zice big grin, dar sa aiba si o parte a lui in care sa fie acel tip sensibil si timid.
Ceva 2 in 1 asa ...Si mai e de pove da o las atat big grin

cami
| cami a răspuns:

Cred ca multi baietii vor vizita topicul asta.
Fii siincer, curajos, nu fii las, asuma-ti reponsabilitatile, nu arata ca esti influentabil, fii gentleman. Ca aspect. important este sa fie curatel. A, fetele detesta sa astepte, dar le place sa fie asteptate blushing

| Fuckin-Battlefield a răspuns:

EU.fac.sunt inabordabila, sau par cel putin asa...am eu privirile mele.in gen crezi ca te tine'', prostii de genu sau, dulce sai zambescc, sa ma fac ca nul vad, la baietii imi plac:cei care au tupeu si stiu glume bune si care au replicile la ei!laughingbig grin.mereu si imi mai palc si cei timizi sau care fac pe timizi.si sunt asa mai dulci.mai copii''big grin.

| AldanaBlue a răspuns:

Totul e de moment. De conjuncturi. Pe mine m-au disperat mereu barbatii care imi spuneau ca simt ca eu sunt speciala (intr-o iarna am auzit fraza asta de la 5 barbati! ), barbatii care nu stiu sa spuna nimic interesant doar fraze tipice pe care le auzisem de nu stiu cateori...si aburitorii experimentati (care se credeau asa). De la primele cuvinte cam stii cu ce fel de persoana ai de-a face. Cred ca totul e sa fi inventiv, creativ, glumetz si un pic nebun.

| lumylumy a răspuns:

Spui si ncva acolo sa o faci sa rad, pe urma vb ce vb cu ia si o intrebi daca are prieten si daca vrea sa asi fack!
si vezi raspunsul!

| Macho explică:

@harciog - Mi-as dori si eu sa fiu asa dezinvolt, dar pentru mine e prea mult. As putea sa spun asta unei fete doar la caterinca, sau cand sunt ametit. Daca plac o fata cu adevarat nu cred ca as fi in stare sa procedez in felul tau, m-as emotiona blushing La caterinca vorbesc deschis, am tupeu si papagal, dar cand lucrurile devin serioase ma ascund in spatele sentimentelor big grin

| Macho explică:

@Raluca-le stiam pe toate dar tot te iubesc. mersic :X:X:X:*

| titi_1218 a răspuns:

Hm, eu cuceresc baietii din priviri, mai intii le trag atentia pina ei ma observa apoi ma fac indiferenta, ii las sa umble un pic dupa mine, iar la prima intilnire pot sa fiu mai dragostoasa la a 2 asa nu prea.depinde! in general sunt eu, nu-mi place sa-mi dau fite sau sa ma alint in vb, sunt cit mai naturala, insa cam plina de mister...
In general imi plac baietii mai eleganti...care stiu ce vor de la viata, care stiu sa se comporte, sa respecte, si sunt asa mai barbati in adevaratul sens al cuvintului.trebuie sa fie sinceri si sa stie sa cucereasca, si baietii mai seriosi(dar nu tot timpul), si sa se comporte frumos cu toate fetele asta ma cucereste cel mai mult indiferent de ce fel de fata este, dar sunt si eu om si accept si unele defecte pe care le are! sper ca tiam putut fi de folos macar un pic pa-pa!
PS:dar nu uitat fiecare om e diferit si fiecare ghindeste si interepreteaza lucrurile in mod diferit!

| sandulache a răspuns:

Salut.
Mai fratioare pai sati asa, e usor atrgi o fata.
Sa iti explic cum stau treburile.
De exzemplu te intalneti cu o fata azi sau o cunosti, nu incepe sa te peierzi cu fierea sau sa sati sau sa astepti sa te intrebe ea, nu, tu trebuie sa fi primul sa pui intrebarea sa o faci sa se simta bine, ca ea sa isi faca o inpresie buna despre tine, daca vezi o fata pe strada sau in parc(nu in discoteca ca nu e de bine)du-te la ea bagate in seama vorbeste, ca nu te coasta nimic fara frica fara timiditate, vorbeste deschis si sincer ca varjeala nu prea o sa mai tina mult, zi tot ce crezi tu ca o poate sa o faca sa rada, dar mai intai vezii ce fel e sau daca tine la gluma daca tine e ata si nu baga lumea in sema ca vorbeste doar sa se afle in treba si sa fac rau altulia, bafat mult si succes.

| Raluca_2845 a răspuns:

Ntzlaughing Nu puteai si tu sa zici "Vaai Ralucutza meriti o fundita" laughing
Si eu te iubesc Macho''Macho >big grin

| Raluca_2845 a răspuns:

M`ai facut fericitahappy Atat de mult imi doream o fundita de la Macho''Macho love struck
Pup`s buey:* Si mercik :*

| BlackMan a răspuns:

In fata unei fete trebuie sa te comporti frumos, sa nu injuri, sa nu scuipi etc. Pentru ai arata fetei ca o placi, uitete mai insistent la ea, poate ca isi va da seama ca o placi, iar daca sar uita si ea la tine,
inseamna ca te place. Spune-i inainte sa plece, ca sa nu pari insistent, ca ai vrea sa mai vorbiti, daca are vre un id sau vreun numar de telefon la care a o poti gasi.
MULT succes in continuare:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu eram sincer de tot. O opream si-i spuneam ca-mi placea enorm si o intrebam dezinvolt daca imi acorda vreo sansa sa ajung la inima ei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Domnule esenta era ca daca esti tu insuti nu pierzi nimic chiar daca esti refuzat, dar sa nu incerci sa "pari"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Anca, daca toate fetele ar fi ca tine... e clar ca as putea sa le cuceresc pe toate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O metoda buna ar fi sa iti dai seama ca esti prea prost ca sa postezi un asemenea topic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa te ingrijesti, sa fii putin vagabond dar in acelasi timp sa te porti frumos cu prietena ta

| danutza09bz a răspuns:

Dap. Buna intrebarea.
Pai nu stiu ce le place celorlalte fete dar mie personal atunci cand ma intalnesc prima data cu un baiat imi place sa fie deschis, sa stie sa vb frumos, sa nu inceapa sa povesteasca de ale lui (de ex: fotbal.prieteni etc)Prima data ar trebui sa se vorbeasca numai despre viitoarea relatie nu si alte subiecte.Ar trebui sa nu fie foarte timid pentru. ca nu e bine sa astepti de la fata sa "sara pe tine". Bine, nici tunu trebuie sa "sari pe fata" de la prima intalnire pentru ca ii vei face o impresie gresita, insa e bine sa nu pierzi timpul cu prea multe povesty pentru. ca sa-r putea sa o plictcisesti.

Cam atata...nu stiu mai multe happy
pa-pa :*