| Anatolie_8490 a întrebat:

Rog Frumos SERIOZITATE! Sint victima unei asa situatii foarte delicate : " cu 5 zile in urma pe un site de cunostinte am dat de o persoana care avea poza de profil cu prietenul ei! Am intrat la ea la profil am bagat niste Like'uri apoi ea imi scrie ceva mai tirziu - Multumesc de Like'uri! I-am raspuns politicos si ea m-a intrebat daca pozele mele sint reale. Sigur ca erau ale mele apoi ea mi-a zis ca-s foarte dragut si de aici am inceput sa vb in ziua aceea ne-am inteles foarte bine! A doua zi i-am propus ei sa mergem in parc sa bem un suc ceva pentru ca noi chiar ne-am placut! Evident ea a acceptat am iesit in parc ne-am simtit fffffff bine (toate chestiile alea ) "ea mi-a zis ca nu mai vrea cu prietenul ei sa fie ca vroia de mult sa-l lase " RECUNOSC CA MIE MI-A placut fff mult cum saruta ea, dupa am petrut'o pina acasa. Ziua urmatoare iarasi am iesit pot sa cred ca ne-am simtit mult mai bine ca ziua trecuta am recunoscut ca ne placem si tot asa. A 3 zi ii scriu "Buna ce faci?", ea imi raspunde mai tirziu si-mi zice sa nu-i scriu pina nu se elibereaza! Eu am asteptat 4 ore dupa mi-am dat seama ca ceva nu-i bine i-am scris ca O PLAC ff mult e draguta chestii din astea si cred ca greseala a fost ca i-am zis ca ar trebui sa aleaga intre mine care ma cunoaste de 3 zile si prietenul ei, ea mi-a scris ca e o alegere foarte grea si ar trebui sa se gindeasca dupa care am intrebat-o sa-mi zica sincer daca simte ceva pentru mine ea mi-a zis ca MA PLACE FOARTE MULT si ca-i trebuie timp apoi eu i-am zis ca o sa astept cit timp vrea ea pina o sa ea o decizie si decizia ei o voi RESPECTA si i-am zis ca tin foarte mult la ea si as vrea sa fim impreuna! Uite a trecut 2 zile ea inca nu mi-a scris sa-mi zica ce decizie a luat! Dar singurul lucrul care ma uimeste ca ea e prima fata care dupa 5 zile de cind o stiu O PLAC FOARTE MULT SI TIN FOARTE MULT LA EA si as vrea sa fiu cu EA!
ROG FRUMOS ORICE SFAT E BINE! Ce sa fac sa astept sau sa-i scriu daca il alege pe el sau nu stiu orice credeti! MULTUMESC MULT PENTRU TIMPUL ACORDAT!
P. S... Fata e Rusoaica!

Răspuns Câştigător
| Otilikaa a răspuns:

Eu cred ca pina la urma oricum vei afla.eu cred ca trebuie sa lupti pentru ea eu am fost in aceiasi situatie ca tine si am cistigat. trebuie sa ai incredere in tine si totul va fi bine crede-ma eu cred ca ea pe tine te va alege

12 răspunsuri:
| bianca9422 a răspuns:

Daca am citit toata povestea ta ar trebui sa iti si raspund, desi sincera sa fiu nu prea stiu ce.

inteleg ca ea vrea un timp, sa se gandeasca dar...cat?
nu o poti astepta toata vara, pentru ca e vara, toti tinerii se distreaza.

mai acordai o saptamana maxim 2 si intreab-o ce decizie a luat

daca e tot indecisa, parerea mea e sa o lasi balta mai ales ca nu sti ce relatie are cu baiatul acela, poate e ceva serios si nu poate renunta la el dupa o saptamana pe alta

lasa-mi mesaj privat daca ai nelamuriri happy

| MyNameIsNotImportant a răspuns:

Auzi dupa cum ai formulat...stai cumva in Germania?laughinglaughing)

| anonima97 a răspuns:

Nu prea inteleg problema ta,fata te place,mai asteapa putin,pentru fete e dificil si cine stie cum e la rusoaice, ea nu vrea probleme cu acel baiat de acea are nevoie de timp, mai poti sa.i dai un semn de viata dar nu o intreba pana cand nu bate apropoul de asta.Ce pot sa.ti mai zic...mai nimic, restul te ghideaza inima.succes

| deniisa a răspuns:

Buna. Povestea este cam incurcata, dar acea fata pare sa te placa din cate ne-ai zis. Poate ca intr-adevar este derutata si nu stie pe cine sa aleaga dar la fel de bine se poate si ca ea sa nu doreasca sa renunte la prietenul sau si nu stie cum sa iti spuna. Parerea mea este sa nu o presezi si sa o lasi sa se gandeasca cateva zile, dar sa o mai cauti pana atunci si sa o mai intrebi ce face, cum mai este ca sa nu aiba impresia ca ai uitat-o.

| soare a răspuns:

E o chestie destul de delicata deci. 1 nu are importanta ca e roscata. mai intreab-o odata si dai un ultimat daca tine cu adevarat la tine si te place asa mult iti va da raspunsul si va fi unul pozitiv daca nu va spune nimic. inseamna ca nu te place chiar asa mult sau, il place pe celalat mai mult tinand cont ca are o relatie cu el. p.s foarte naspa poate te ajuta ce am zis eu aici.

| Otilikaa a răspuns:

Baftaawinking

| kagom3 a răspuns:

Mai dai o singura zi si apoi daca vezi ca nu da nici un semn de viata sigur la ales pe el./...deci eu zic ca nu merita.batting eyelashes ia id meu deejay_mady sa mai vbm:p...te astepthappy

| mondy_8677 a răspuns:

Cred ca a fost ``Dragoste la prima intalnire`` intre voi. Dupa cele povestite de tine aici se pare ca tie iti place foarte mult de ea si ea te place ``poate`` la felde mult, insa ea are prieten. Situatia este cam asa, daca nu tia raspuns pina acum inseamna ca vrea sa se foloseasca de tine. Adica daca ar fi posibil sa ramina si cu tine si cu el, pentru ca, el poate are bani si masina si tu in schimb esti mai atragator decat prietenul ei. In final parerea mea ar fi ca mai bine este sa o dai uitarii si sa intrerupi legatura cu ea pentru ca, cu timpul te vei indragosti mai mult de ea si atunci cand iti vei da seama cu adevarat ca TE FOLOSESTE si iti va fi mult mai greu sa o dai uitarii. Bafta si gandeste-te bine la alegerea pe care o faci.

| mada1 a răspuns:

Salut.pai omule.ar trebui sa astepti. adica nu mi se pare ok sa o stresezi pe fiecare zi.dar cred ca ai gresit undeva, sau nu am inteles eu bine.in aceste 2 zile nu ati vorbit deloc? sau nu ati vorbit despre aceasta alegere. daca nu ati vorbit despre alegere e ok.dar daca nu ati vb deloc nu e bine.sun-o.cheam-o la un suc o cafea ceva. vorbiti discutati. arata-i ca esti aproapre de ea.ca o iubesti.si asa poate te va alege. bafta

| Anatolie_8490 explică:

Bianca, Maddy, Yume... Va Multumesc frumos! Asa am zis si eu sa mai astept o saptamana! Singurul lucru care ma deranjeaza e ca mi-a zis ca vrea sa-l lase pe prietenul ei si ca ma place si imi zicea ca petrece timpul foarte bine cu mine! Am am mai avut niste realatii dar cred ca asta-i cea mai dificila! SI MA UIMESTE LUCRUL CA TIN FFFFFF MULT LA EA CHIAR DACA O STIU DE 5 ZILE! P.S sint o fire putin indiferenta!

| Anatolie_8490 explică:

Noi n-am mai vb de 2 zile pentru ca i-am promis ca nu-i scriu pina ea va face alegerea si-mi va scrii ea! Dupa ce-am citit comentariile voastre mi-am facut o conluzie cred o sa-i scriu si o sa vb pe alta tema vreau sa-i arata ca nu-s indiferent si n-am s-o stresez cu alegerea ei cind va fi gata ea singura imi va spune si inca ceva pentru ''soare'' MULTUMESC PENTRU INCURAJARE! MULTUMESC MULT! Dupa ce-mi rezolv problema revin cu un MESAJ!

| Anatolie_8490 explică:

Otilikaa! MULTUMESC FOARTE MULT pentru incurajare si sper ca si ea sa faca alegerea ca si in cazul tau MULTUMESC! Si cred ca tu esti cistigatorul! Va multumesc din suflet la toti care m-au ajutat!