| anonim_4396 a întrebat:

S-a intamplat acum cateva zile sa ies cu un baiat, pur si simplu a spus ca vrea sa discutam si m-am dus. Am discutat, apoi m-a sarutat pe obraz, apoi pe buze... Ideea este ca el are 24 de ani, iar eu - 14. Dupa aceea, am discutat cu niste persoane si mi-au spus diferite lucruri pentru care eu nu mai vreau sa ies cu el si i-am spus sa ma lase in pace. El nu a renuntat si de atunci mereu umbla dupa mine si imi spune sa ies cu el sa clarificam lucrurile. Ce sa fac ca sa scap de el?

16 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Pai el se viseaza in vaginul tau deja, plin de pedofili acolo pe la tine, dal la politie si scapi de el

| corbulalbrosu a răspuns:

Deocamdata nu trebuie sa faci nimic altceva in afara de a-l ignora. Complet, total si ....definitiv.

| SilentRain a răspuns:

Nu e bine deloc, vorbeste cu mama ta sa discute cu nenorocit-ul ala de 24 ani, intalneste-te doar cu baieti de varsta ta

| CodrutElian1990 a răspuns:

Spune-i frumos dar ferm ca daca nu te lasa in pace le spui la parinti care sigor vor merge la politie si va avea neplaceri.
Daca nu se ostoieste dupa aceste spuse, informeaza-ti parintii (ca sunt sigur ca nu stiu), deoarece la politie ii cheama si pe parinti si-i poate amenda pentru ca nu te-au supravegheat. Asta pe langa ceea ce ii vor face lui - poate face si inchisoare.

| CinevaAnonimă a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Nu cred ca face inchisoare daca nu m-am culcat cu el.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru CinevaAnonimă):

Nu conteaza, ca este corupere de minori sub 15 ani. In legislatie pana la 15 ani esti considerata copil si orice act erotic - chiar sarutatul - este considerat relatie intima cu un copil.

| gheorghe699 a răspuns:

Cred ca in primul rand, sa iti informezi parintii, apoi ei vor stabili calea de urmat...dar nu sta pasiva, ca nu este in regula.

| Basilievski a răspuns:

Daca esti fetita smechera, poate lua ani buni de puscarielaughing

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Basilievski):

Na, iar un sfat sa fie dat. A luat-o cu forta? Parintii stiu?

| Basilievski a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Nu are rost sa te contrazic, se pare ca iti da cu virgula.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Basilievski):

Da, cred ca m-am exprimat gresit. Ma gandeam ca are peste 15 ani. Doar apoi am vazut ca are doar 14.
Mai mult m-am referit ca ii zici daca este smechera. Ea nu poate pune reclamatie la politie decat in prezenta parintilor. Deci intai trebuie sa le spuna parintilor si ei sunt singurii care hotarasc ce fac.
Barbatul i-a cerut cartea de identitate sa sitie ca nu are 15 ani?
Deci, vezi, sunt multe probleme care apar.

| CinevaAnonimă a răspuns (pentru CodrutElian1990):

El stie ce varsta am, deoarece nu locuim prea departe si mama lui mi-a fost profesoara.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru CinevaAnonimă):

Inseamna ca ori nu-l duce mintea, ori este - asa cum spunea cineva - atras de copii.

| Basilievski a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Da, dar nu e ok sa faci "stalk" unui minor. Ma gandesc ca si-a dat seama ca e minora chiar daca nu i-a cerut vreun act big grin

Răspuns utilizator avertizat
| anonim16121 a răspuns:

Te duci frumușel la poliție, are comportament de pedofil, îți trebuie un ordin de restricție daca nu înțelege de vorba buna băiatul.