| Hugobabi a întrebat:

S-a rupt aţa,am sangerat destul de mult,am usturimi mari,mai ales la toaleta,in cat timp se cicatrizeaza sau cât timp tine usturimea? am auzit ceva despre crema de galbenele sau ceai de mușetel pentru cicatrizare rapida, ce remediu aveti si in cat timp pot avea iar contact sexual? va ustura sau sangera iar?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In cazul in care ai reusit ""performanta"" de a-ti rupe frenul (ata popular) intentionat sau accidental trebuie sa speli rana cu ceai de musetel si sa aplici pe locul rupturii o crema cu efect antimicrobian cum ar fi Baneocin sau acea crema cu extract de galbenele pana la cicatrizarea ranii. Dupa cicatrizare va trebui sa te menajezi o perioada in cazul in care vei practica din nou sexul, si vaginul sau anusul sunt mult prea stramte si penetrarea necesita o apasare mai intensa. Dupa cicatrizarea completa nu va mai reapare o noua ruptura/leziune deci nici o noua sangerare.

1 răspuns:
| Emilian65 a răspuns:

Daca ti s-a rupt "ata", este normal sa curga sange. Ce trebuie sa faci in continuare? Sa faci o pauza de la sex pana se vindeca rana. Poti sa faci zilnic spalaturi ale penisului cu apa calda si sapun si sa aplici un strat subtire de alifie de galbenele, care este foarte buna in astfel de situatii.