| Babushka a întrebat:

S-a rupt prezervativul am obsevat imediat, dar mie teamaa sa nu raman din cauza acelui lichid dinainte. Mie trebuie sa imi vina ciclul zilele astea. Credeti ca sunt sanse sa raman? Trebuie sa iau pastila?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Șansele sunt practic nule, ovulația se încheie în ziua a 21-a, restul de 7 zile sunt infertile la un ciclu menstrual de 28 de zile.
Nu este nevoie să iei pilula de urgență. Nu fă o practică din acest gen de contraceptiv, folosește prezervativul de calitate: Loveplus sau Durex împreună cu un lubrifiant pe bază de apă, nu distruge rezistența prezervativului.
Pa, pa.

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu cred ca daca esti in ultimele 5 zile inaintea menstruatiei, riscul e practic zero. Cel mai intelept este sa te duci maine dimineata la ginecolog si sa te consulti cu medicul.

Abh
| Abh a răspuns:

Esti in perioada nefertila, nu cred ca trebuie sa iti faci griji.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Nu lua nici o pastila daca spui ca trebuie sa-ti vina ciclul in 3-4 zile.

| Babushka explică:

Va multumesc sper sa nu se intample nimic...

| alexutzu00791 a răspuns:

Sa ti traiasca fetita happy, ma fac eu nasul tausmug

| alessiaS a răspuns:

Buna.
Nu te ingrijoranu e nici o problema mai ales daca esti in ultimele zile inainte de menstruatie.
Mult succes.

| andry99_8793 a răspuns:

Daca e asa cu menstruatia nu ai ca sa faci da daca e mai in urma mai merge

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Puține șanse.Pastila poți sa o iei doar în decursu a 48 de ore de la contactul sexual. Daca îți vine menstruația nu ai pățit nimic, dacă întârzie poate fi din cauza stresului la care ești expusa acum cu gândul asta

| needcolors a răspuns:

Poti sa faci sex in continuare.happy
orgasme placute.
orgasme, atat.
,, placute" este pleonasm.