| anonim_4396 a întrebat:

Sa-i numim "baiatul nr. 1" si "baiatul nr. 2".Eu il iubesc pe "baiatul nr.1", dar el nu ma place."Baiatul nr.2" ma iubeste, dar eu nu-l plac. CE SA FAC? straight face

Răspuns Câştigător
| AndreutaDeea a răspuns:

Încearcă să găsești "băiatul nr.3 ". Care să te iubească și să îl iubești și tu pe el. Nu poți forța pe nimeni să te iubească, cum nici "băiatul nr.1 " nu te poate forța pe tine să îl iubești. happy

22 răspunsuri:
| mona a răspuns:

In cazul asta ar trebui sa iti gasesti altul care sa te placa si sa-l placi reciproc

| FemeiaPisică a răspuns:

Ce să faci? Dă-le pace amândurora!
Învaţă să iubeşti persoanele care te respectă.

| LoVeIsMyAir a răspuns:

Clasica poeste sad...E mai bine sa fii cu cineva care te iubeste decat cu cineva care nu te iubeste, dar il iubesti. Daca te apropii de "Baiatul nr. 2" si incerci sa ii devii prietena, poate cu farmecul lui te va cuceri.N-ai de unde sa stii.

| BlackheartQueen a răspuns:

Buna!
Nu poti fi cu cineva pe care nu il placi dar nu poti forta pe cineva sa te placa. Solutia ar fi sa treci peste situatia asta, sa gasesti pe altcineva.

| indragostituspun a răspuns:

Daca cel pe are il placi nu simte nimc nu ai ce face.iar pe cel de-al doilea baiat nu ar fi corect sa fi cu el daca nu ai sentimente fata de el

| h3r a răspuns:

Nu te mai saturi de numere.

| Oana92 a răspuns:

Sa-l cauti pe numarul 3 pe care sa il iubesti si care sa te iubeasca. Relatia cu 1 nu e posibila, iar cea cu 2 nu iti va aduce nicio satisfactie...

| Dariusuu a răspuns:

Dă-le pace la amândoi.

Nu sunt doar doi băieți pe planeta asta.

| Keith a răspuns:

Sa spunem ca tu si baiatul nr. 2 aveti de pierdut pentru ca el te place dar tu nu, tu placi pe baiatul nr. 1 dar el nu te place, traiesti un triunghi amoros destul de complicat, sfatul meu pentru tine este sa te axezi pe baiatul nr 2 daca stii ca te iubeste ca poate cu timpul vei ajunge si tu sa il iubesti decat sa te pui in masura sa traiesti o dragoste neimpartasita cu baiatul nr. 1.Acum asta este alegerea ta.Bafta!

| CrazyRat a răspuns:

Daca nr.1 nu te place lasa-l balta daca ai incercat si tot la fel ii.
Daca nr.2 nu poti sa il placi lasa-l si pe el.
Trebuie sa va "iubiti" unul pe altul cam in aceeasi nivel, daca nu ii lasi pe amandoi si cauti ceva stabil si sa fie sentimentul reciproc.

| KnowEverything a răspuns:

Inlocuieste-l pe baiatul 2 cu baiatul 1 si treaba ii rezolvata." Eu il iubesc pe "baiatul nr.1", dar "baiatul 2 " nu ma place."Baiatul nr.1" ma iubeste, dar eu nu-l plac pe "baiatul 2 ". CE SA FAC?"
Sunt un geniu laughing

| Incepator01 a răspuns:

Aaa. baiatul nr. 3?

| Mădiiiiie a răspuns:

Heii :* Pe băiatul Nr.1 nu-l poți face să te placă, și pe băiatul Nr.2 nu trebuie să-l faci să sufere. Celui de-al doilea, doar dă-i de înțeles că nu vrei o relație, și poate în timp, vei găsi băiatul Nr.3 puppy dog eyes Baftă happy

| generator20 a răspuns:

Pai practice incerci sa gasesti ceva la baiatul nr2 in comun si sa incerci sa il iubesti intr-un fel, daca nu se poate date usor pe langa baiatul nr1 pana te vede si incepeti sa vb (mai serios asa.) si daca nu merge gaseste baiatul nr3 big grin

| MihaiDan97 a răspuns:

Sa nu fi cu niciunul, e acel moment in care tie iti place de cineva, lui/ei nu-i place de tine si apare a 3 persoana care te place pe tine. Daca ai dori poate ii acordi nr.2 o sansa, pentru ca nr.1 nu o sa te placa pana cand nu te vede cu altil, probabil.

| Ama00 a răspuns:

Cauta-l pe "baiatul nr. 3"winking baiat care sa-ti impartaseasca sentimentele. Tu sa simti ceva pentru el si el la fel. Altfel nu are rostwinking

| AleCsuţaa a răspuns:

Am mai văzut întrebări cu acelaşi " conţinut ", să spun aşa. Unde câţiva au răspuns : " Ce ar fi să acorzi o şansă celui de-al doilea băiat? N-ai nimic de pierdut. "

N-am să-ţi spun asta, pentru că dacă tu nu simţi nimic pentru el, ar trebui să-l laşi în pace. Poate şi atracţia sa pentru tine va dispărea cu timpul.

Pe băiatul nr. 1, ar trebui să încerci să-l cucereşti, dar nu să fi disperată. O încercare-două nu strică, însă dacă nu e interesat de persoana ta, lasă-l! Poate vei fi dezamăgită de reacţia lui şi nu cred că vrei asta.

O zi bună!

| DiiDuu a răspuns:

Ffuuu... Ceva destul de complicat. Pai incearca sa ii zici baiatului care te place ca tu nu simti nimic. Iar ''baiatului nr.1'' incearca sa il faci sa te placa. stai cu el deveniti foarte buni prieteni si dupa poate poate se aprinde! :* succes

| JUSTaRetard a răspuns:

Sa il cauti pe "baiatul nr. 3" happy

| TheFuckIsThis a răspuns:

1+2=3. cauta`l pe al 3-lealaughing

| AlexelAdii1999 a răspuns:

Sper sa fiu de folos happy

1. Sunt 2 baieti, ai de ales smug adica deja, ei sunt niste "optiuni" pentru tine! Esti in avantaj!
2. Parerea mea, fa-l pe baiatul nr.1 sa te placa, adica intr-un fel sa se indragosteasca de tine, sau daca ai putin tupeu/curaj, spune-i in fata ca chiar simti ceva pentru. el, ca il placi, si alte chestii sincere, si credibile!
3. Daca faza cu baiatu 2, e cam naspa pentru el ca am fost si eu intr-o situatie de genu, si, poate, zic eu, daca nu iti merge cu baiatul 1, dar eu iti urez succes, poate sa incerci cu baiatul 2, in caz ca te atrage putin de tot, poate te indragostesti de "defectele" lui, zic doar laughing, daca nu, lasa-l balta!

Dar din tot ce ai citit mai sus cred ca te-am bagat in ceata, si mai pe romaneste, Arata-i lu baiatu 1, ca-l iubesti, "sufoca-l" cu asta, nu prea mult, explica-i ca, chiar simti ceva pentru. el! SI pe baiatu 2, la fel explica-i, ca tu nu al placi, dar sa nu fie dezamagit ( asta pentru. a prinde si el curaj si astea pe viitor ) sa nu fie suparat ca mai sunt fete si nu esti ultima. thinking! Dar macar sa citesti ce am scris, sa intelegi ceva! Daca mai ai nelamuriri, reply, te ajut :*!

| SharkyCrazyBoy a răspuns:

Fa tot posibilul sa il faci pe "baiatul nr.1" sa te place. Vezi... E Simplu