| PrOKiss a întrebat:

Sa incepem cu inceputul, dar va avertizez o sa fie foarte mult de citit.Deci sunt clasa a 8-a si am 14 ( desi arat ca la 16-17 ani, m-am maturizat mai repede)am o problema in legatura cu o fata.Sunt un baiat km dur, dar cu fetele sunt foarte timid.Asa ca nu cam stiu cum sa reactionez. De ex: sunt cam vreo 4 fete frumoase(cele mai frumoase din scoala dupa care orice baiat si-ar intoarce privirea dupa ele), care se dau la mine(ma tin de mana, se urca pe mine, etc), cu toate ca eu nu le plac. Ei bine, eu mereu incerc sa le evit, sa scap de ele, pentru a face loc altei fete(pe care o iubesc :X si e cea mai ravnita fata din scoala). Acesta fata si-a facut pana la urca curaj si s-a certat cu ele sa ma lase in pace. Apoi, au incetat aceste faze penibile, si spre surprinderea mea, fata pe care o iubesc se aseaza langa mine pe scaun se aseaza cu capul pe umarul meu si ma tine de mana, si ma intreaba :Ce mai faci colegutzul meu preferat?(asta in fiecare pauza) si ma intreaba tot felul de chestii.Imi spune diferite chestii cum ar fi,, Nu esti uh viata mea", nu ma poti inlocui, etc. Ma simt foarte bine in preajma ei. Eu nu incerc deloc sa o bag in seama deoarece ar iesi in evidenta, dar ea nu se stanjeneste. As face si eu acelasi lucru, ba chiar as vrea sa ii spun ceea ce simt, dar(exista si un dar) nu pot sa ii zic de teama ca nu ar fi sentiment reciporc.
Voi ce credeti, chiar ma iubeste?

Răspuns Câştigător
| biobix a răspuns:

Este mai mult ca posibil sa te iubeasca.dar (exista si un dar) poate te place mai mult ca prieten.sti chiar ar trebui sa incerci sa ii spui ce simti pentru ea pentru ca niciodata nu se stie ce se poate intampla;] si nu trebuie sa fi asa timiiid, mai ales tu ca baiat [fi barbat!] :]] muulta bafta cu ea happy

| JustmeSorin a răspuns (pentru biobix):

Incearca si tu sa iti dai seama daca te iubeste mai mult decat un prieten. Adica se comporta numai cu tine asa? Oricum ar fi, spune-i ce simti pentru ea, nu astepta, pentru ca o sa regreti. Daca zici ca este foarte buna fi sigur ca si altii se vor uita dupa ea. Profita de avantajul pe care il ai. Succes.

3 răspunsuri:
| TilaTequila a răspuns:

Ai mare grija sa nu te vrea doar pentru faptul ca te vor si alte fete. Intre fete e tot timpul o competitie, poate ea vrea sa iasa in evidenta si sa le dea peste nas. Ai putea sa faci mici gesturi cu subinteles si vezi cum reactioneaza

| PrOKiss explică:

O sa tin cont de sfaturile voastre, daca as putea v-as da funde la toti big grin, o sa imi fac curaj sa ii spun. Si JustmeSorin, da numai cu mine se poarta asa.