| filofteaaa a întrebat:

Sa incepem cu relatia mea perfecta! Iubitul meu cu care aveam o relatie de 1 an si 2 luni la inceputul relatiei noastre si-a facut o amica. o femeie pe care nu am agreat-o de cand am cunoscut-o. Simteam ca nu e ceva in regula dar refuzam sa cred, am ajuns sa o consider o tipa placuta si simpatica pana intr-o zi, nu cu mult inainte de ziua mea de nastere i-am gasit in pat pe amandoi. Am ramas socata, nu am stiut cum sa reactionez asa ca am plecat "Amica" lui si mai nou amica noastra era a doua femeie din viata lui! Vreau sfaturi
P. S : Nun e-am certat niciodata in adevaratul sens al cuvantului, deci nu vad ce motive avea sa faca asta.

4 răspunsuri:
| edy132 a răspuns:

A gasit la ea ce nu gasea la tine, daca primea tot ce avea nevoie de la tine nu cauta in alta parte. Nu te-a iubit indeajuns de mult pentru ca nu l-ai facut sa te iubeasca indeajuns de mult.

Nu-l poti invinui numai pe el, cumva este si vina ta, dar mai mult al lui.
Daca ar fi fost un barbat adevarat ti-ar fi spus in fata ca nu mai are sentiment pentru tine, nu ar fi ascuns asta fata de tine.
Acum nu poti fi din nou cu el, nu te poti injosi in felul acesta. Aratai ca esti o adevarata femeie care se respecta, trateaza cu indiferenta ce s-a intamplat si pe el. Capul sus si fa un pas inainte pe tocurile cu care numai o adevarata femeie stie sa mearga.

| papusika97 a răspuns:

Nu te merita tea inselat discuta cu el sau ignora-l acordati un timp pentru tine si nu vb cu el asta de va ajuta sa vezi ce sa faci sa gasesti o solutie timpul le rezolva pe toate eu as zice sa stai putin sa te gandesti ignora-l apoi cand esti pregatita sa dai ochii cu el ii spui tot ce simti daca vrei sa te impaci cu el pune-i niste conditi de exemplu sa renunte la tipa aceea si sa iti castige incredere nu te impaca pana nu iti dovedeste ca se schimba si ii pare rau pentru cea ce a facut... sper ca te-am ajutat bafta

| mishuzuchan a răspuns:

Eu nici nu mai postam asta deja ii dadeam papucii acum

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai ai nevoie de motive si explicatii? Ai vazut tot ce era de ajuns sa vezi ca sa-l parasesti si sa nu te uiti inapoi.Te-a inselat, deci nu te merita.