| loving3112 a întrebat:

Cum pot afla daca prietenul meu sta cu mine doar pentru ca
1)a suferit mult si pentru ca ii place comportamentul meu
2)il iubesc cu adevarat si e sigur ca nu il voi insela?
La inceputul relatiei noastre am vorbit despre asta si mi-a zis ca:a suferit.De fiecare data imi zicea ca niciuna din fostele lui prietene nu se purtau cu el asa frumos, cum ma port eu(ca sunt foarte dulce cu el); imi zicea mereu ca sunt foarte frumoasa(dar eu nu ma consider deloc asa si ma c-am simteam aiurea)si ca ii place comportamentul meu.Imi repeta mereu ca sunt perfecta(ma simteam aiurea rau, eu nu ma consider asa, am foarte multe defecte ca orice om)
Dupa o perioada mai lunga mi-a zis ca de abia cu mine a cunoscut iubirea adevarata.Chiar daca e gelos uneori e 80 % sigur ca nu il insel si nu o voi face niciodata.
Ne-am demonstrat reciproc iubirea dar eu am anumite indoieli in ceea ce priveste sentimentele lui.
Acum nu imi mai spune asa des ca sunt frumoasa, etc si intr-o zi mi-a zis ca nu imi mai zice asa sa nu mi-o i-au in cap. El mi-a zis de multe ori sa ma mut la el, sa ne casatorim.Ai lui deja stiu ca vom ramane impreuna.
Alta chestie care ma framanata e mama lui. Daca sta cu mine doar pentru ca mama lui ma place? Am vorbit cu el despre asta si a negat.
Oare chiar ma iubeste cu adevarat? De multe ori am impresia ca sta cu mine pentru ca am fost virgina, pentru ca mama lui ma place, etc

Răspuns Câştigător
| whatever_3916 a răspuns:

Normal ca te iubeste, ti-a si demonstrat... ce vrei mai mult? in loc sa zici mersi ca maicasa te place si ca el te iubeste, iti pui tot felul de intrebari care chiar nu isi au rostul! vrei sa iti zica in fiecare zi cat esti de frumoasa, odata la 5 minute? bucura-te de relatie si nu te mai framanta atat ca te framanti degeaba oh go on

2 răspunsuri:
| AnonimA a răspuns:

Buna pai poate pentru el esti perfecta poate pentru esti esti fata ideala

ia-o si asa
si gandeste-te daca vrea sa sse casatoreasca cu tine sigur ca te iubeste ca doar nu sar casatori cu o fata p care nu o iubeste
si ar trebui s ate bucuri ca iti zice ca esti frumoasa:*

posy

| mistervirgy a răspuns:

Este normal sa ai unele indoieli atata timp cat lucrurile nu iti sunt foarte clare.Cu timpul vei ajunge sa il cunosti mai bine si cel mai indicat este sa petreceti mai mult timp impreuna, sa plecati la munte sau la mare o saptamana doua sa fiti impreuna zi si noapte, atunci cunosti persoana de langa tine mult mai bine cu bune si rele.Incearca sa cunosti anturajul, mediul in care s-a invartit, cercul lui de prieteni inainte de a fi impreuna cu tine pentru a descoperi ce fel de persoana este, de unde si vorba." Sa-ti cunosc prietenii ca sa stiu cine esti". Pentru a gasi raspunsurile la intrebarile tale, timpul le rezolva si nu numai. Ai o discutie cu el face to face si priveste-l fix in ochii, privirea tradeaza de cele mai multe ori, fiecare este propriul lui psiholog si asa vei ajunge sa cunosti si ceea ce nu ai fi dorit sa afli.Mult noroc iti doresc!