| Mkeynes a întrebat:

Sa ma faca cineva sa inteleg ca am pierdut o groaza de timp sa caut pe net.
"Circumferinta "insemna cand penisul e in stare fleasca?
Ca de exemplu ii vad pe astia cand zic am 15 lungime si 11 circumferinta.
De exemplu eu am 15 cm daca folosesc un prezervativ de 49mm.
Ca cele de 53 vin stranse doar de la "preput in jos.
Probabil o am subtire la cap " si se vad cute.
Daca fac manevra inainte-inapoi " am probat destule mi s-a luat probabil "capul penisului nu e prea gros ".

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Circumferinta sau grosimea penisului, se masoara in stare erecta, nu flasca!
Si ai nevoi de 49mm, ca sa stea foarte strans pe penis, fara sa fie larg sau sa faca cute, ca altfel iese de pe el.

17 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Circumferinta este grosimea lui in stare erecta. Masoara cu o sfoara si apoi intinzi sfoara pe ruleta si afli cat are diametrul.

| GPA a răspuns:

Circumferința este lungimea din jurul penisului și se măsoară în stare erectilă înconjurând penisul c-un metru de croitorie, de la un capăt la celălalt.

Mai jos ai și un tabel pentru fiecare valoare a circumferinței penisului, câți mm să cumperi pe un pachet : https://www.thepoc.ro/......rvativele/

| darrio2007 a răspuns (pentru GPA):

Alt „inteligent". Lungimea din jurul penisului.

| GPA a răspuns (pentru darrio2007):

Circumferința = lungimea cercului

| Mkeynes explică (pentru GPA):

Mersi frumos am inteles tot

| darrio2007 a răspuns (pentru GPA):

Hm! Auzi tu, lungimea cercului!
Circumferința cercului este lungimea liniei ce îl definește. Termenul este utilizat atât la măsurarea obiectelor fizice, cât și în considerația formelor geometrice abstracte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fleasca? Adica ud?

| SalutCeFaceti a răspuns:

Imagineaza-ti ca penisul tau e un cilindru. Acum uita-te de deasupra cilindrului: vezi un cerc. Pune un punct de o culoare mai aprinsa pe conturul cercului. Circumferinta e lungimea conturului, adica lungimea de la punct pana inapoi la el (asta in caz ca intrebai ce e circumferinta). In caz ca intrebai daca la prezervative circumferinta se masoara in stare flasca sau erecta, asta nu stiu.

| darrio2007 a răspuns (pentru SalutCeFaceti):

Prezervativ in stare erectă?
M-ai terminat cu asta. La un prezervativ este de ajuns sa stii diametrul inelului.

| SalutCeFaceti a răspuns (pentru darrio2007):

Se intinde, poti sa il masori cand o ai flasca si erecta.

| darrio2007 a răspuns (pentru SalutCeFaceti):

Ha,ha! N-ai inteles ce am zis. E „grele" gramatica asta.

| SalutCeFaceti a răspuns (pentru darrio2007):

Nu am facut nicio greseala gramaticala, doar am vrut sa scriu mai repede. In caz ca nu te-ai prins de ce am vrut sa zic, nu e vina mea, e vina mintii tale scurte.

| darrio2007 a răspuns (pentru SalutCeFaceti):

Si crezi ca daca esti „dă capitală" ai mintea mai lungă? Se vede ca nu intelegi deloc la ce ma refer. Nu am spus de greseala ci cum ar sta singur un prezervativ in stare erecta fara sa aiba nimic in el?
Of!

| SalutCeFaceti a răspuns (pentru darrio2007):

De fapt, ai spus ca "gramatica e grele", lucru care evident inseamna ca tu ai sustinut ca am facut o greseala gramaticala. Prin faptul ca am spus prezervativ erect m-am grabit, am vrut sa imi ia mai putin timp sa scriu. E clar ca te-ai prins, doar te plictisesti si vrei sa faci conversatie.

| darrio2007 a răspuns (pentru SalutCeFaceti):

Tot n-ai inteles. Parca ai fi indoctrinat. „Gramatica e grele" si atunci cand citesti ceva. Adica nu intelegi sensul, in cazul ăsta, al comentariului meu.

| SalutCeFaceti a răspuns (pentru darrio2007):

Inteleg bine ce vrei sa spui. Dar nu are legatura cu gramatica. Daca iti alegeai mai bine cuvintele probabil nu faceam asa. Ideea e ca m-am grabit si doar nu am stat sa scriu "diametru prezervativului intins pe penisul erect" asa ca am scris "prezervativ erect". Ai inteles si tu, sunt sigur. M-ai corectat, dar nu cum ar trebui. Te inteleg, toti incercam sa ii corectam pe altii. Ai dreptate, nu a fost cea mai buna formulare, dar nici a ta.