| TheUnluckyClaudiu a întrebat:

Am o relatie de 8 luni si in ultima vreme ne-am cam certat. Ea mi-a spus ca ma iubeste enorm dar inca ii este dor de fostul, nu poate sa il uite, ea vrea sa il uite dar nu poate, mi-a spus sa o ajut. Nu stiu, au trecut 8 luni si mi-a spus asta mi-a venit ca un pumn... Va cer ajutorul, cum pot s-o fac sa il uite?

Răspuns Câştigător
| OrdanKarris a răspuns:

Nu poti s-o faci sa uite. Cand o femeie iti povesteste despre fosti, ala e momentul in care iti dai seama cu certitudine ca s-a folosit de tine pana drege lucrurile cu fostul. Repet, s-a folosit de tine: emotional, poate si fizic desi daca are mintea la fosti, cel mai probabil tu esti intr-un fel de friendzone pentru ca fostul ei este adevaratul ei iubit si doar lui ii va oferi ce are ea mai bun de oferit.

Vrei sa stii care sunt sansele tale cele mai mari sa vina la tine inapoi. O lasi sa plece fara cel mai mic efort din partea ta. O lasi sa vada ca nu-ti pasa DELOC. Si cand si daca iti va da tarcoale din nou, nu o primi inapoi, fa-o sa munceasca pentru a fi primita inapoi, dar in prima faza, fa-o sa vada ca nu-ti pasa DELOC, dar deloc deloc ca ea pleaca de langa tine. Fa-o sa vada ca nu a a avut absolut nici un impact asupra ta. Chestii de genul asta joaca feste in mintea femeilor, pentru ca ele vor tot timpul sa vada ca au efect asupra mintii barbatilor. De asta tanjeste dupa fostul, pentru ca nu a avut un impact asupra lui, si de asta nu are liniste. Fa si tu la fel, fa-o sa vada ca nu reprezinta nimic pentru tine, fa-o sa munceasca pentru a ramane sau pentru a reveni in relatie cu tine. Striveste-o emotional si ai cele mai mari sanse sa fie a ta. Nu e garantat, dar daca nu vine deloc inapoi vei stii ce ai insemnat pentru ea si poti merge linistit mai departe. Mortii cu mortii, vii cu vii. Directia e inainte. Bafta!

10 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Inseamna ca cel mai probabil de la inceputu relatiei ai fost doar de umplutura sa-i umple aluia lipsa, ori ii aiurita si ii vine asa brusc deodata doru de ala, desi cam ciudat dupa 8 luni. In fine, nu vad de ce vrei sa stai cu cineva care sta si plange dupa altul in timp ce-i cu tine

| Violleta2022 a răspuns:

Sa o ajuti tu sa-l iute pe fostul iubit?
Deja este patetica!
Obsesia este a ei si daca nu simte nimic pentru tine, este nromal ca amintirile fostului iubit dau navala in capusorul ei.
Sincer, o relatie ca asta iti farnge inima, pentru ca fata aia ori este proasta ori nu-i pasa de tine, ca asa ceva nu-i poti cere actualului iubit.
Da-i papucii sa se duca dupa cine plange, ca dragan de ttine nu are. daca a stat 8 luni langa tine, mintind, atunci chiar ca-i patetica.

| Andreeush a răspuns:

Nu te iubește, dacă te-ar fi iubit nu mai avea sentimente pentru fostul.
Dacă în aceste 8 luni nu ai reușit să o faci să îl uite ar trebui să renunți. Nu poți să faci nimic în privința asta.
Las-o în pace, nu îți pierde timpul.

| Plato a răspuns:

Nu. Tu trebuie sa o uiti pe ea!
Fugi, Claudiu, fugi! Nu fi prost, nu pierde timp din viata rugând pe cineva sa te iubeasca.
Nu te iubeste, stai linistit. E ridicol sa crezi ca te iubeste. happy

| TheUnluckyClaudiu explică (pentru Plato):

Ceva in capul meu imi spune acelasi lucru, sa o las, dar nu stiu, e cea mai lunga relagie a mea, am 21 de ani, fata asta a venit dupa o pauza lunga de fara relatie in care am suferit dupa o fata... nu pot sa o las asa, mi e frica sa nu sufar iar...nu vreau sa fiu singur

| Plato a răspuns (pentru TheUnluckyClaudiu):

Oricum esti singur. Intelege ca nu ai niciun fel de relatie cu ea. Nu te iubeste. Esti singur in 2, ceea ce e mult mai naspa decat singur.

Singura solutie e sa o lasi. Niciodată nu va merge relatia, nu are cum.

| Emazio a răspuns (pentru TheUnluckyClaudiu):

Cat timp a fost cu fostul?
Cum poate sa te iubeasca dar inca sa se mai gandeasca si la fostul, cand iubesti nu mai ai loc de altcineva din trecut in cap si in suflet.

| TheUnluckyClaudiu explică (pentru Emazio):

2-3 luni, dupa el a mai fost cu un baiat dar putin timp, si acum cu mine

| GirlOnline81 a răspuns:

Tipule, o sa îți spun doar atât: ești intr-o relație cu o tipa indisponibilă emoțional, o tipa care apelează la tine pentru consolare (probabil din cauza ca nu ii place sa stea singura) și atât.
Exista ZERO șanse sa reusesti s-o faci sa-l uite, fiindcă întotdeauna va fi despre " iubesc, sunt iubita, DAR..."

| OrdanKarris a răspuns:

Mai e un aspect: e o diferenta cand o femeie "te iubeste" si cand este "indragostita" de tine.

1. A fi iubit de o femeie inseamna ca depinde de ce ai tu de oferit ei, te iubeste pentru ce faci pentru ea:ii dai atentie, ii arati interes, o scoti in oras, ii faci complimente, ii faci mofturile, dar asta nu inseamna ca se umezeste acolo jos pentru tine.

2. A fi indragostia o femeie de tine inseamna a avea chimie organica, inseamna ca in ochii ei esti cel mai spectaculos om, pentru tine ea face toate eforturile, ea goneste dupa tine, ea flirteaza cu tine, ea se balbaie, ea va trece prin sarma ghimpata sa fi inauntrul ei cat mai repede, ea va accepta toate mofturile tale, ea va accepta sa o certi, sao pedepsesti sa o ignori, sa o neglijezi si se va tine scai de tine cu cat o tratezi mai indiferent. Pentru o femeie indragostita nu trebuie nici macar preludiu, se dezbraca pentru tine la foc automat. Pentru tine va pune la pastrare alti barbati care o doresc si o asteapta (suna cunoscut?). Tu esti acum barbatul pus la pastrare, la asteptare. Tu esti rezerva, tu esti compromisul in caz ca nu merge cu ala, esti roata de rezerva. Asta e situatia ta acum. iti place situatia? Daca da, fa ce ai facut si pana acum. Daca nu, las-o sa plece fara nici cel mai mic efort de a o recupera.