| Farcas a întrebat:

Sa-mi iert prietenul daca m-a inselat? Il iubesc f mult si cum in ultima vreme nu l-am mai bagat in seama, mi-a zis ca el avea nevoie de mine. s-a sarutat cu alta fata, iar acum ii pare rau si tot cu mine vrea sa ramana.merita sal iert?

Răspuns Câştigător
| littlesunshine a răspuns:

Mai tu il cunosti si stii cate face el pentru tine. cat de mult te iubeste. Si atunci tu esti cea care stie daca merita sa il ierti sau nu. Cert e ca minutele - secundele alea in care tu ai suferit pentru chestia asta. nu le meritai. Si nici daca le meritai el nu ar fi trebuit sa faca asa ceva. A aruncat pentru cateva secunde de "placere" tot ce ati cladit voi doi. Iar asta nu il face decat sa scada in ochii tai. Si asta doare.
Vorbiti si voi deschis. vezi ce anume l-a adus in starea asta. De ce a procedat asa. Spune-i ca te doare. si daca vrei sa salvezi relatia fa tot ce iti sta in putinta...si macar asa ...la sfarsit cand vei trage linie. vei stii ca le-ai incercat pe toate.
Inca o chestie! Indiferent ce iti va spune, nu te simti vinovata pentru ceea ce a facut el. Ce a facut el e ceva urat si scarbos. Tu poate erai extrem de ocupata sau suparata in mom in care el a decis ca are nevoie de "atentie", si nu i-a pasat o clipa ca si tu ai nevoie de intelegere.intr-un fel a fost foarte egoist.
Iti doresc multa bafta si muultta dragoste si intelegere.happy

34 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, daca prietenul tau s-a sarutat cu o fata nu este chiar asa grav, din moment ce sti ca tot cu tine vrea sa fie, daca il iubesti mult eu zic sa il ierti, dar trebuie sa ti cont de faptul ca se mai poate repeta, asadar ai grija pe viitor sa nu il mai neglijezi ca probabil a simtit si el nevoia de putina tandrete!

| catthshshshs a răspuns:

Daca tu simti ca il iubesti cu adevarat poate ca merita sa il ierti...Insa fii atenta, cine a gresit o data mai poate gresi...happy

auran
| auran a răspuns:

Daca a fost doar un sarut nu-i chiar asa de mare problema - problema este instabilitatea lui emotionala!
Daca il vei mai respinge si cu alata ocazie, cred ca va proceda la fel sau si mai rau - hotararea iti apartine (conteaza si ceea ce simtiti unul pentru celalalt si de cat timp sunteti impreuna ce doriti sa faceti in tr-un viitor apropiat...)

| JustMeFlory a răspuns:

Si eu am patit'o! dar crede'ma ca la o adica toti inseala daca au ocazia...winking.stiu un caz ciudat... un tip care o gagica de 4 ani si amanta de 1 an jumate, dar nu ar putea sa stea fara gagik.ar fi in stare sa se omoare pentru ea.winking
Sigur te va mai insela... dar tot acasa se intoarce!
Eu una am iertat si vreau sa zic ca relatia merge din ce in ce mai bine.(anul trecut am patit'o)
Tot ce trebuie sa faci este sa il ierti si sa ii spui foarte clar ca daca va mai face asa ceva vreodata nu o sa mai existe o alta sansa! ca baieti sunt destui!winking
Numai bine!

| inna a răspuns:

Nu zic sa nu-l ierti ca nu stiu ce simti pentru el si daca el chiar regreta sincer.Personal nu l-as ierta pentru nimica in lume daca mi-ar face asta.

| greg a răspuns:

Dawinking
Punct

| covexrobu a răspuns:

Iti zic eu ceva ce am invatat de la un prieten. Cine te inseala odata o sa te insele si a doua oara. Asa ca tu hotarasti ce vrei sa faci si cum vrei sa faci dar ai grija sa nu suferi din nou.

| kh1ss a răspuns:

Nu... daca a facut`o odata... de ce crezi ca nu o sa mai incerce si a doua oara? ce il retine sa nu te mai insele? doar stie ca daca l-ai iertat odata... o sa il ierti si a 2 oara... eu zis sa nu il ierti pentru ca relatia nu mai are sens... este exact ca pilda aia cu hartia mototolita... oricat ai incerca sa mai indrepti o hartie mototolita nu mai poti... va ramane cu niste "cute" oricum... acum depinde de tine daca poti sa treci peste sau nu happy

| MarYoBenucci a răspuns:

Astea sunt copilarismewinking

| DrageanElena a răspuns:

Eu sunt de parere ca odata ce a facut-o, o s-o faca si a 2 oara(ce zice el in gandul lui: ooo asta ma iertat .ma mai poate ierta si a 2 oara si tot asa) si cine are de suferit? si atunci o sa fie mai rau.acum tu decizi.

| cristina_6456 a răspuns:

Si eu imi iubesc prietenu f mult acusia avem 5 ani d cand suntem impreuna dar daca mar insela lasi parasi sunt de parere ca cine o face odata o face si a 2 si a 3 oara si atata timp cat eu sunt fidel astept acelasi lucru de la el acum tu stii cat de mult il iubesti si cat de mult regreta ca tea inselat dar daca doar sa sarutat cu o alta fata adica nu au ajuns mai departe... eu zic sal ierti happy

| cici_6785 a răspuns:

Daca a facut-o o data nu va ezita s-o faca si a doua oara...Asa sunt barbatii, daca tine prima oara va tine mereu. Si cum adica avea nevoie de tine si saruta alta? Daca avea asa nevoie mare de tine ar fi cautat ceea cei lipsea la tine nu la alta (parerea mea). Si ca ii pare rau... toti zic: jur ca nu mai fac pana data viitoare. Gandeste-te bine la ce vrei sa faci. De cat timp sunteti impreuna?

| Adelaide a răspuns:

Iartal odata nu se pune am trecut si eu prin asta si acum am ramas fara nimic dar ne avem unu pe altu

| Adelina_5610 a răspuns:

Eu nu cred ca era necesar sa intrebi toata lumea pe net daca sa l ierti sau nu.ptk ei nu l cunosc uh da...asa ca vezi tu cum e mai bine daca crezi ca merita ...si daca a sarutat o alta fata nu e asa grav ...mai ales daca stati de mult timp impreuna...1 an ...2...merita sa l iertiwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa ierti, dar sa nu uiti. Sa te pacalesti o data, se intampla oricui. De doua ori, doar credulilor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde ce simti tu..., dar eu cred ca totusi o sa se mai repete saruturile..., azi cu una mine cu alta si tot asa...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Raul se poate face repede,dar binele mai greu,daca doresti si ai posibilitatea poti ajuta un inger cu doar un simplu SMS , mai multe detali poti afla din link de mai jos
Multumesc anticipat
http://sminchy.wordpress.com/......la-2-euro/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Merita sal ierti deoarece ai gresit si tu cind nu l-ai luat in seama. Ieartal si tu va fi bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai mult ca sigur pe tin te iub din moment ce a ales sa ramana tot cu tin ...eu zic sa il ierti.totusi purtand o discutie cu el

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca este sincer cu tine eu zic ca da?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca tii mult la el si il iubesti cu adevarat iarta-l. Poate mai tarziu iti va parea rau ca te-ai despartit de el. Asa mi s-a intamplat si mie am avut un prieten si m-a inselat, m-am desprtit de el si dupa aceea mi-a parut rau dar dupa o luna l-am uitat complet si mi-am dat seama ca el nu mertita iubirea mea. Daca crezi ca el tine mult la tine, te iubeste la fel cum il iubesti tu si crezi ca merita iubirea ta eu zic sa-l ierti. Aceasta ii parerea mea tu alegi!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mmm... y mie mi s`a intamplat acelasi lucrubig griny l`am iertat... sper ca nu o s`o faca si a 2a oara

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am o problema, prietenul meu este cu ce amai buna prietena a mea, ce sa fac?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am patit si eu am iertat prima data si iata ca acum a facut-o a 2 a oara si nu stiu daca o sa mai pot sa traiesc cu asta pe suflet depinde de ce fel de om este

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da cred ca da!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da iarta-l da poarta o dicutie serioasa cu el si daca mai face nu il mai ierta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da trebuie sa iertamhappy dar trebuie sa i arati ca daca mai face nu o sa-l iertzi niciodatahappy si sa-i firca... da daca mai face nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dac il iubesti cu adevarat... iarta-l

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu il ierta, toti sunt la fel... ce daca il iubesti dar asa ceva nu se poate... o va face din nou si o sa te simti ca ultimul om de pe pamant, am fost in situatie, deci draga mea, nu il ierta, vei suferii din nou si iti va fi foarte greu! daca te iubea cu adevarat nu se supara si nu mergea si se pupa cu alta, deci priveste realitatea cu alti ochii! TOTI SUNT LA FEL!