| pas a întrebat:

Sa presupunem ca as fi insarcinata, e normal ca dupa 2 saptamani sa existe o durere de burta ca aceea din timpul menstruatiei?
si pe langa aceste insomnii si lipsa de mancare ce sintome ar mai putea da de gol o sarcina? Va rog! Multumesc

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

La doua saptamani nu exista simptome specifice. Tot ce zici tu poate fi simptom de sarcina sau orice altceva. Mai degraba esti stresata de idea sarcinii si dai vina pe toate ca ar fi semne de sarcina. Oricum, e prea devreme pentru un test de sarcina, asteapta momentul in care trebuie sa-ti vina menstruatia si incepe sa faci teste de sarcina din a 3 a zi de intarziere. Pentru siguranta eu ti-as recomanda sa faci 2-3 teste, in zile diferite, din urina de dimineata, in asa fel incat ultimul sa fie la minim 21 de zile de la contactul sexual neprotejat.

| ghem a răspuns:

Tot ce este posibil ideal ar fi nu sa te bazezi pe eventualele simptome ci du te la farmacie si cumpara un test de sarcina, sau daca vrei sa fii 100% sigura, du te la un control ginecologic. sanatatea ta este in joc. bafta!

| bibitza a răspuns:

Insomnii j lipsa de mankare fiind insarcinata? nu stiu... dar eu am auzit k din contra...iti este f foame... mai bine du-te la un ginecologwinking

| ruxandra_7524 a răspuns:

Dormi mai mult te simti obosita mananci mai mult cauta pe google ca o sa gasesti multe raspunsuri papa