| anonim_4396 a întrebat:

Sa va povestesc : am 17 ani si am facut de doua ori dragoste cu prietenul meu (suntem impreuna de 2 ani) eu il iubesc si el pe mine simt asta. cand am facut dragoste ultima oara nu am mai simtit placere doar durere si acum nu mai vreau sa facem dragoste. El imi spune ca nu il mai iubesc dar nu este asa. Ajutati-ma nu vreau sa il pierd.

6 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Soluţia este să comunicaţi, să experimentaţi poziţii noi, care te fac pe tine să te simţi mai bine (şi mai ales să nu simţi durere) şi să aveţi răbdare.
Nu este nici pe departe o soluţie să nu o mai faceţi deloc!
Adevăru-i că şi eu mi-aş pune întrebări dacă prietena după 2 ani de relaţie mi-ar spune că nu ar mai vrea s-o facem deloc, fără să-mi explice nimic.

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

E db a doua ori in 2 ani?! normal ca, tipul crede asta.
si e si normal sa te doara pentru ca e db a doua oara.
inainte sa faceti sex, ar trebui sa va excitati, si ca sti zic mai direct "sa te uzi' ca sa alunece mai repede, si astfel nu te va mai durea. e mult pana t obisnuiesti.

Bafta!

| Ирина19 a răspuns:

Baiatul daca te iubeste face in asa mod incit doar tu sa ai placerea cea mai mare, in cazul tau, pot sa zic, cai prea mindru, vrea sa fie doar cum ii place lui si nu e normal asa, ar fi bine sa ai o discutie cu el despre asta si sai explici, daca aveti o relatie de 2 ani ar trebui sa te inteleaga.Succes

| Ирина19 a răspuns:

Apropo, ca sa simti placere trebuie sa fii cit mai relaxata si excitata

| Musiclove18 a răspuns:

Explica'i si lui asta, nu are cum sa iti citeasca gandurile. Spune-i sa prelungiti putin preludiul ca sa fii lubrifiata bine.Trebuie sa inteleaga asta ca doar e barbat.Prietenul meu are mereu enroma grija la nevoile mele, la cum ma simt. Oricum esti la inceput si trebuie sa ii spui ca ai nevoie sa fie atent si sa aiba grija, usor si incet nu ca animalu'. ca nu esti din plastic sa nu simti. Daca te iubeste cum spui te va intelege. :* Succes>big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna. daca esti al inceput este normal sa te doara si sa simti mai multa durere decat placere. Abia dupa 4-5 contacte sexuale (protejate) vei simti placere...happy Spune-i adevaru`spune ca te doare tare si nu suporti durerea sau cere-i sa fie mai finutz si mai atent cu tine cand faceti dragoste.bafta!happy