| -TattO- a întrebat:

Sa va povestesc ceva si sa va cer un sfat. La fete ma refer.

Zilele trecute am iesit cu o fata in oras, la inceput cand i-am luat id nu prea vorbeam si nu ma gandeam ca o sa ajung asa departe dar pur si simplu am ajuns sa vorbim mai mult si pana la urma am ajuns sa iesim. Defapt ea a fost cea care mai batea apropouri ca sa iesim. Si pana la urma am zis ca hai acum. Ne-am intalnit parea ok. Dragutza tot. Prima data mi-a zis ca are sa ia o reteta, am fost la o farmacie si am intrebat de cele necesare. Am dus-o la o cofetarie si eu mi-am luat un suc. Ea nu a vrut decat apa plata ( ciudat, sa bei apa ) si ne-am asezat la masa. Se tot juca cu un pai, il baga in sticla se juca aiurea(parca avea 11 ani. are 17) Nu stiu daca avea emotii sau doar asa e' ea. Am mai vorbit apoi mi-a luat telefonul, isi facea de lucru pe el. De la cofetarie mi-a zis dirrect " ne mai plimbam, nu?" Am zis ca da. Ne-am dus sa ne mai plimbam... ne-am mai pus pe o banca. Statea si se apropia de mine. Pana la urma am pornit spre casa. Am luat-o de mana si asa am mers pana acasa. Se facuse seara. Nu a zis nimic ca am luat-o de mana. Cand mergeam spre blocu ei tot zicea. " da ma duci pana in zona aia sau zona aia"
Am dus-o pana aproape de bloc.

Apoi face "hai sa te pup, sa intins cu buzele catre mine dar eu cel putin am b\vrut sa o pup pe obraz, asa ca nu m-am intins gata hai pe buze. nu stiu, mi s-a parut ciudat. Am sarutat-o pe jumate asa cum a vrut ea. Si apoi a zis ca mai vorbim pe mess.

Bun. am mai vorbit si pe mess, da ori mi se pare mie ori vorbeste mai putin acum fata de inainte. A zis ca data viitoare zice ea unde mergem. Si m-a intrebat sa ii zic ziua ca sa isi faca o idee. I-am zis duminica. A zis ca hai la cinema. Am zis ok. mergem acolo.

mai vorbim pe mess, adica tot trimite emoticoane din astea ca ma saruta si etc. Oarecum imi da de gandit ca ma place. Da totusi sunt asa aiurit.
Ce ziceti fetelor? ce semne sunt astea? sa iau in serios sau?

I-am spus ca e draguta, ca imi place. Mai zice pe mess gen "i love you" da nu stiu daca e semnificativ. Mai mult eu zic. Nu stiu daca sa ma arunc asa si apoi sa sufar eu sau sa o las balta.

16 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Eee
fata te place e clar
te place chiar un pic mai mult
si chestia cu jucatul cu paiul sau cu degetele pe sticla sau parul, ...sunt obisnuite.asa faci cand esti emotionata, cand oarecum vrei sa atragi atentia, nu stiu cum sa explic.
nici sa te arunci asa nici sa o lasi balta.cale de mijloc.sa o cunosti mai bine mai iesi cu ea. dar ai grija.

| catthshshshs a răspuns:

Faptul ca inca iti mai da semne de viata, inseamna ca te place.
Insa nu te arunca prea tare cu capul inainte, sa nu se joace cumva cu tine, si apoi sa suferi. Nu uita o vorba : "fetele sunt rele!"
Bine, nu toate! Dar te pot face sa suferi cand te astepti mai putin!

| AnonimA a răspuns:

Buna ee ftte indragostita de tine fata nu pierde sansa si batate cu eastraight face wai sh ce urat sa nu o pupi daca ea vrea p buze p buze pupolaughing) bafta :*

| Alex0194 a răspuns:

Mai esti orb sau et faci ca nu vezi? Eu zic ca e indragostita de tine

| Acvila a răspuns:

Eu cred ca te place.Adica si faza cu sarutatul... o fata normala nu ar da semne de genul daca nu o intereseaza.Parerea mea.

| lorycykcl a răspuns:

Fata vrea sarutata si tu ce faci? Faza cu paiu - si eu fac asta si am 19hee hee poate chiar era emotionata doar a iesit cu baiatu care-i place. Cand mai iesiti vorbeste cu ea fara ocolisuri. Poti s-o intrebi cam ce asteapta ea de la o relatie si de aici vezi cat de serioasa e in legatura cu tine. Faza cu sarutu pe jumatate exact asa a fost si la mine la prima intalnire. Eu cred ca vroia sa iti lase o impresie buna ca sa mai vrei sa iesi cu ea (eu asa am facut) nu toti baietii prefera stilu clasic, ea nestiind stilul tau nu a stiut sa te abordeze. Ai incredere in tine. Eu cred ca te place, dar nu stie cum sa te faca sa o placi. Mai mult curaj. Si pe mess poti sa te bagi si tu in seama...

| YqLmX a răspuns:

Eu sunt baiat si dupa parerea mea eu zic ca te place dar cam si-o ia in cap, cred ca ar trebui sa ii impui o limita si ai putea sa ai o relatie cu ea sa vezi cum e, eu cel putin zic ca esti destul de norocos sa ai o asa fata langa tine.

| UnZambetTeRog a răspuns:

Eu cred ca te place cat de cat... Daca vrei sa vezi mai multe continua cu iesirile in oras. Si vezi cum se poarta. Iar daca tuh ti la ea fa doar ce`ti spune inima.
Succes love struck... sa`mi zici ce s-a intamplat.winking mai facut curioasa

| Noir a răspuns:

Cred ca vrea doar un cobai sa faca ''experimente'' pe el.Eu una nu as vrea o asemenea relatie.straight face

| Pain a răspuns:

Lol fata asta cade la picioarele tale si tu o ignori, mai bine as profita de ocazie in locu tau, iesi cu ea, plimbate...noroc cu ea.bft

| DeiutSa_5223 a răspuns:

Poi.De obicei baieti nu sufera.
De fapt eu sunt o pijtoaik de 15 anitongue
Dar totusibig grin...
Daca te`ar place ar lasa sa treaca un timp, o fata nu se lasa asa usortongue
Doar cele [...]
Orkmbig grin inkearca sa vezi ce vreatongue
Si dupa un timp daca vezi ca merge treababig grin
Atunki Poti sa thinking Sa te " indragostesti"
Sfatul meu : Nui aratha ca o placi... Duapaia o sa te manipuleze tongue...
Ai grija ce faci sh bafthakiss!

| 111_9849 a răspuns:

Eu zic ca fata isi doreste o relatie. incearcabatting eyelashes poate cine stieee smug bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer, eu cred ca te simpatizeaza dar... cine stie poate cu timpul o sa te iubeasca, mai stii? totusi ar trebui sa vb cu ea!

| AnDrEiUtZzA a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa vorbesti cu ea fara rusine despre aceste lucruri care te deruteaza si sa vezi cum reactioneaza. ce ti zice!happy

| Teodora4537 a răspuns:

Emoticonurile si chestiile celelalte probabil in fata nu le-ar zice. Asa ca e mai fllirty pe mess. Clar te place.

| Elena_9899 a răspuns:

Ea te place. O fata care nu vrea sa fie cu un baiat vb in sictir pe mess si nu trimite semne de genu [:* sai :X]. nu isi au rostu`. da ea te place si faptul` ca vb mai putin dupa prima intalnire e din faptul` ca era rusinoasa si nu mai stia ce sa zica big grin parerea meabig grin