| FlorinMarius123 a întrebat:

Sa va povestesc:Eu stau cu o fata de vreo 3 saptamani, dar acum 3 zile am iesit cu ea si ea a fost cu prietena ei cea mai buna si m-am indragostit de prietena ei, asa ca acuma nu stiu ce mai simt, nu stiu ce sa fac, prietena ei cea mai buna nu cred ca ma place si nu stiu ce sa fac... aveti sfaturi ceva? Si pentri actuala mea prietena nu mai simt asa cum simteam inainte

13 răspunsuri:
| sofisis a răspuns:

Fa ceea ce este corect, desparte-te de actuala spunandu-i ca nu mai simti ce simteai ieri...aaa, asta, acum trei saptamani. Dupa care eventual astepti o perioada si incerci sa vezi daca ai vreo sansa cu prietena ei. Desi ca sa fiu sincera, la 15 ani, fetele tin mai mult la prietenia dintre ele decat la prieteniile cu baietii. Deci s-ar putea sa te refuze si daca te place.

| raMLesS a răspuns:

Spune-i că nu-ţi mai place de ea, mergi la cealaltă fată, viaţa mere' inainte.

| FlorinMarius123 explică (pentru raMLesS):

Dar celalta nu cred ca ma place...

| raMLesS a răspuns (pentru FlorinMarius123):

Păi făo să te placă. Vorbe frumoase, complimente, fă-i un cadou frumyx :X laughing şi dup-aia cereo in căsătorie, de prietena laughing.

| FlorinMarius123 explică (pentru raMLesS):

Dar ii foarte buna prietena cu actuala mea prietena, dar eu pe prietena ei o vreau dar nu stiu ce sa fac... am 15 ani mate ce casatorie?

| raMLesS a răspuns (pentru FlorinMarius123):

Metaforic zic, si eu am 15 ani tu câţi ani ai? Eu am 15 tu? oricum. cati ani ai? eu am 15, laughing)) big grin.

| FlorinMarius123 explică (pentru raMLesS):

Ce ai fumat domnu` ca vreau si eu, nu sincer tu ce ai face in rolul meu?

| raMLesS a răspuns (pentru FlorinMarius123):

Bă frate, numai sta bosumflat, nu are rost pentru că ai doar 15 ani, deci du-te la acea fată şi spune-i ceva frumos de ex, Gajiko, când mă uit în ochii tăi, parcă mă uit la două rubine. Scoate-o undeva cunoaşteţi-vă mai bine, vorbiţi intre voi spre exemplu de prietena ta, chestii din astea' uite-te la ea şi intreab-o de unde şi-a cumpărat accesoriile şi chesti..., dai acc la cerere. big grin

| princess004 a răspuns:

Detest astfeli de baieti, sincer.

| anonim_4396 a răspuns (pentru princess004):

Are 15 ani, ce pretentii ai la ei. nu e o insulta, dar "dragostea" lor nu dureaza mare branza

| madalina597 a răspuns:

Ce pot sa zic...Cea mai penibila situație pentru o fata sa o înșeli cu cea mai buna prietenă a ei (nu ca ai fi făcut asta)Am simțit pe pielea mea si stiucum este...Îți dau un sfat mai bine termini cu amândouă și Îți îndrepți atenția spre o fata la care sa ai sentimente sincere, care sa o iubești și sa nu poți sa te uiți la alta fatawinking

| raMLesS a răspuns (pentru madalina597):

Dacă ii place de prietena iubitei lui, să se ducă la ea şi să ii spună iubitei lui că s-a stins "scânteia" şi gata, nu eşti obligat să stai cu cineva pe care nu-l placi mai ales că ei se cunosc de 3 săptămâni big grin./

| Jeleuroz a răspuns:

Sfatul meu este: daca vrei sa o parasesti pe actuala fa-o intr-un mod fin, dragut, nu merita o despartire brusca fara explicatii. Ea nu are nici o vina. Dar s-ar putea sa ramai singur daca prietena ei nu te place. Sper ca ti-am fost de ajutor.